Pažintinės kelionės

Kelionė į Uzbekistaną - tai pažintis su romantiška, unikaliai žavinga Rytų šalimi, kurioje išvysite didingus kalnus ir pasakiškus slėnius, nesibaigiančias dykumas.Įsikūręs centrinės Azijos širdyje, Uzbekistanas yra unikalioje kryžkelėje: civilizacijų kryžkelėje - didžiųjų imperijų centras, gyvenimo būdo kryžkelėje - tarp klajoklių genčių ir kai kurių seniausių pasaulio miestų, religijų kryžkelėje - juntama budizmo, krikščionybės ir islamo įtaka, kultūros kryžkelėje - driekėsi mitinis Šilko Kelias, jungdavęs Kiniją su Europa. Kelionėje gerėsitės kerinčia architektūra, giliomis tūkstantmečius nesikeičiančiomis tradicijomis, sočia ir aromatinga virtuve, apsistosite nakčiai jurtų stovyklose ir daug daugiau nepamirštamų įspūdžių patirsite kelionėje po Uzbekistaną su Lehko.

Legendinis Šilko Kelias
Uzbekistanas yra tarsi Šilko Kelio muziejus. Jei domitės šiuo istoriniu keliu, bet neturite laiko keliauti iš Kinijos į Turkiją, tris svarbiausius Šilko Kelio miestus rasite Uzbekistane. Šalies miestai suklestėjo būtent pro šalį ėjusio Šilko Kelio dėka. Didingi ir puikiai suremontuoti Samarkando, Bucharos ir Chivos senamiesčiai, per kuriuos šimtus metų kupranugarių vilkstinėmis iš Kinijos į Europą keliaudavo pirkliai. Rūmai, mečetės, medresės ir mauzoliejai, kuriuos viduramžiais pastatė chanai ir emyrai. Uzbekistanas – Šilko Kelio širdis ir siela.

Taškentas 
Šalies sostinė – Taškentas, kuriame viešėdami nepamirškite apsilankyti Chorsu turguje (senamiestyje po didžiuliu kupolu įrengtame turguje), miesto mečetėse ir medresėse, garsiajame Kaffal-Shashi mauzoliejuje, istoriniuose muziejuose, papietauti autentiškuose restoranėliuose, pabegti nuo šurmulio į žalumoje paskendusius parkus. Tai svarbus Uzbekistano pramonės ir transporto centras. 

UNESCO lobiai 
Oficialiai yra keturios UNESCO saugomos vietos. Tai yra Bucharos ir Šahrisabzo istoriniai centrai, Chiva Ičan Kala ir Samarkandas. Nuvykite į apipintą legendomis Samarkandą, galintį pasigirti užburiančia centrine Registano aikšte, kurioje stovi nepaprastų raštų plytelių mozaikomis išdabintos išskirtinės architektūros medresės. Apsilankykite švenčiausiame Centrinės Azijos mieste – Bucharoje, kuriame galėsite pasivaikščioti senamiesčio painiomis it labirintai gatvelėmis, apžiūrėti istoriškai reikšmingus autentiškos architektūros statinius, tokius kaip medresės, mečetės ir jų dangų siekiantys minaretai, didžiulę karališką tvirtovę ir tradicinio turgaus kompleksą, kuriame galėsite įsigyti tradicinių tamsiai raudonų rankų darbo kilimų. Dauguma pastatų yra restauruoti, siekiant atkurti jų nepaprastą grožį, sunaikintą per karus. Svečiuodamiesi Chivoje, buvusioje itin svarbioje prekybinėje zonoje ir stotele Šilko Kelio karavanams,  aplankykite puikiai išsilaikiusią Ičan Kalos šachristaną su citadėle.

Architektūra
Praėjus 20 metų po nepriklausomybės, Uzbekistanas dabar visapusiškai išnaudoja savo istorinį turtą. Trys legendiniai šalies miestai – Samarkandas, Buchara ir Chiva kasmet traukia tūkstančius keliautojų. Buchara garsi savo unikalia architektūra, atspindinčia viduramžių arabiškąjį stilių. Senamiestyje išlikę autentiškos mečetės, medresės, minaretai, arabiškos turgavietės – bazarai, o taip pat gynybinė siena. Išskirtiniai objektai yra Kalano minaretas, Turkiškos pirtys (seniausios pasaulyje ir vis dar naudojamos) ir Ismail Samani mauzoliejus. Iš viso ten yra apie 150 architektūros paminklų. Chivos senamiestyje gausu islamiškosios architektūros pavyzdžių. Samarkandui yra 2750 metų ir dėl to jis yra vienas iš seniausių apgyvendintų miestų pasaulyje. Bibi-Chanum mečetė, Šachi-Zindos mauzoliejų kompleksas, Gur-Emyro mauzoliejus- visa tai yra pagrindinės islamiškosios architektūros istorinės vietos ir nuostabiausi Centrinės Azijos stebuklai. Uzbekistano architektūros įvairovė atspindi įvairių laikotarpių ir šimtmečius valdžiusių valdovų įvairovę.

Žmonės ir svetingumas
Uzbekistanas - labai svetinga šalis. Jų religija moko padėti žmonėms, tad Uzbekistano gyventojai yra svetingi ir dėmesingi, nepaisant didelio skurdo. Jie visuomet atrodo laimingi ir mandagūs su turistais. Uzbekai yra ketvirti laimingiausi žmonės pasaulyje. Skirtingai nuo kitų besivystančių šalių, žmonės, parduodantys turistinius produktus nėra įkyrūs ir visada labai malonūs. Jie itin gerbia ir myli tėvus, senolius, tačiau turi posakį: "Svečias svarbiau už tėvą". 

Plytelės
It mozaikos iš smulkių plytelių ir ornamentų sudėlioti minaretai, mečetės bei mauzoliejai sužavi ir priverčia stabtelti ir pasigrožėti. Plytelių mozaikos – tai geometrinių raštų ir kaligrafijos derinys, subtilūs gėlių raštai. Mozaikose susilieja mėlyna, balta, žalia ir turkio spalva. Uzbekistano plytelių mozaikų menas yra išskirtinis ir dėl vaizduojamų žvėrių ir paukščių, nors tokių būtybių naudojimas draudžiamas islame. Pasigrožėkite žaismingų tigrų mozaikomis Samarkando Registano komplekse ir feniksu virš Nadir Divan-Beghi madresės Bucharoje. 

Turgūs
Timuras ir jo palikuonys ragino keramikus, menininkus ir architektus iš visos imperijos gražinti Chivos, Samarkando ir Bucharos miestus. Laimei Uzbekistano amatininkų įgūdžiai išliko, perduodant juos iš kartos į kartą, ir šiandien galima įsigyti originalių rankų darbo keramikos dirbinių, siuvinėjimo rankdarbių, šilko audinių ir paveikslų vos už keletą dolerių turguose, vadinamuose bazarais. Kiekvienas daiktas, ar tai būtų drabužis, ar kilimas, atskleidžia tikrąjį meniškumą ir meistriškumą. Vaisių turgūs Taškente, Samarkande ir Bucharoje taip pat nuostabūs. Kriaušės ir persikai neįtikėtinas skanūs, saulės sunokinti. Žmonės malonūs ir draugiški.

Saulėtekis Bucharoje
Neįtikėtina patirtis būnant Bucharoje yra stebėti ir grožėtis nuostabiu saulėtekiu nuo Kalon minareto, kai smėlio spalvos miestas nusidažo rožiniais ir raudonais atspalviais.

Chivos senamiestis
Chivos miestas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, nes tai yra vieta kurią privalu aplankyti kelionės į Uzbekistaną metu. Ičan Kala – tai sienomis apsuptas Chivos senamiestis, į kurį galima patekti pro ketverius vartus ir kuriame gausu islamiškosios architektūros pavyzdžių. Senamiestyje yra daugiau nei 50 istorinių pastatų datuojamų XVIII – XIX a. Vaikštant Chivos senamiesčiu galima pasijusti tarsi būtumėte visai kitame amžiuje.

Paukščiai
Uzbekistanas yra vienas iš paukščių migruojančių iš Vakarų Sibiro ir Kazachstano į Kaspijos regioną, Iraną, Indiją ir Pakistaną žiemos migracijos maršrutų. Šalyje randama daugiau nei 460 paukščių rūšių ir daugiau nei 265 paukščių rūšys čia suka lizdus. Kyzylkumo dykumoje, esančioje vakarų Uzbekistane, yra didžioji dalis šalies paukščių. 

Savickio meno muziejus 
Savickio meno muziejus – tai geriausia ir didžiausia rusų dailės kolekcija. Igoris Savickis savo gyvenimą pašventė rinkti ir gelbėti nuo sunykimo 1920-1930 metų Rusijos dailininkų kūrinius, kurie buvo uždrausti.

Maistas 
Neatsiejama kultūros dalis – tautinės virtuvė, kurios patiekalų pavadinimai skamba labai egzotiškai – mastava, mantai, širkavakas, čalopas, žarkopas. Pagrindinis patiekalas, ruošiamas net vestuvėms – plovas, tačiau ne bet koks, o gardintas įvairiais vaisiais ir kitais priedais.

Kelionei į Uzbekistaną tinkamas dokumentas yra Lietuvos piliečio pasas. Lietuvos Respublikos piliečiams, kelionei į Uzbekistaną reikalinga viza. Taip pat, atkreipiame dėmesį, kad muitinės deklaracijoje būtina deklaruoti visus įvežamus daiktus, visus pinigus iki cento ir asmeniniam vartojimui vežamus medikamentus. Išsamesnę informaciją apie saugumą, kelionės dokumentus, įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygas rasite čia=>>

Kelionei į Uzbekistaną skiepai keliautojams nėra privalomi, tačiau rekomenduojama pasiskiepyti nuo Hepatito A ir B, vidurių šiltinės, difterijos ir stabligės. Išsamesnę informaciją apie planinius, privalomus ir rekomenduojamus skiepus rasite čia=>>     

Kaina  2255 Lt/653,09 Eur
Bilieto kaina nuo  1700 Lt/492,35 Eur
Datos ir trukmė
Išvykimo datų teirautis agentūroje
Pažintinė kelionė 7 nakv./8 d.
Transport:
Fly
Kaina  690 Eur
Bilieto kaina nuo  490 Eur
Datos ir trukmė
Išvykimo datų teirautis agentūroje
Pažintinė kelionė 7 nakv./8 d.
Transport:
Fly
Kaina   Eur
Bilieto kaina nuo  435 Eur
Datos ir trukmė
IŠVYKIMAS JUMS PATOGIU METU
Pažintinė kelionė 14 nakv./15 d.
Transport:
Fly
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,