APIE UZBEKISTANĄ

Uzbekistanas - tai šalis, turinti nepaprastai turtingą istoriją. Dabartinė Uzbekijos teritorija nuo senovės buvo vadinama Transoksiana, t. y. šalis už Okso upės. Teritorijoje buvo derlingi žemdirbystės ir kultūros centrai, įsiterpę tarp klajoklių gyvenamų dykumų. Čia I tūkst. pr. m. e. susiformavo aukšto lygio iranėnų kultūros. Kadangi šie regionai buvo tarp Persijos ir Kinijos, užsimezgusi prekyba leido suklestėti vietos miestams, kurie ilgainiui susijungė į Šilko kelią. XIX a. pabaigoje juos užkariavo Rusijos imperija. Tarybų Sąjungos sudėtyje Uzbekija išbuvo iki 1991 m.

Prieš tūkstančius metų Uzbekijos teritorijoje buvo pastatyti pasakiški miestai su mečetėmis, parkais ir sodais: daugelis jų sunaikinti, bet išsaugoti Viduramžių paminklai Samarkande, Bucharoje ir Chivoje iki šių dienų verti susižavėjimo. Aukšti, elegantiški minaretai, nepaprastai didelės ir didingos mečetės, viduramžių dvarai ir mauzoliejai išpuošti įspūdingais ornamentais, šurmulingi ir spalvingi rytietiški turgūs, legendos, svetingumas ir ilgamžės vietinių tradicijos vilioja keliautojus iš viso pasaulio.

Ką verta žinoti prieš keliaujant į Uzbekistaną: 

Kada keliauti: galima keliauti visus metus, tačiau geriausias laikas aplankyti Uzbekistaną yra pavasaris arba ruduo. Balandį– birželį būna giedras dangus, saulė ir gaivus oras sudaro puikias sąlygas kelionei. Liepos mėnesį gali būti karšta. Rugsėjį-spalį dienos dar būna šiltos, nors vasara jau pasibaigus ir dar nėra šalčių. 
Oficialus pavadinimas: Uzbekistano Respublika 
Plotas: 447,400 km2 
Gyventojų skaičius: 30,300,446 mln. 
Gyventojų sudėtis: uzbekai sudaro daugumą (80%) visų gyventojų. Kitas etnines grupes sudaro rusai - 5.5%, tadžikai - 5%, kazachai - 3%, karakalpakai - 2,5%, totoriai - 1,5%. 
Sostinė: Taškentas 
Klimatas: žemyninis 
Oro temperatūra: kovo-gegužės mėn.– 20-23°C; birželio-rugpjūčio mėn. – 30-34°C, rugsėjo-lapkričio mėn. – 20-22°C, gruodžio-vasari – 3-8°C 
Didžiausi miestai: Taškentas, Namanganas, Samarkandas, Andižanas, Buchara, Nukus, Karšis, Kukonas, Fergana 
Kalba: uzbekų, tačiau yra nemažai kalbančių rusų kalba. Žmonės dirbantys turizmo srityje kalba angliškai. Uzbekistanas atsisakė kirilicos ir nuo 1996 naudoja lotynų raštą. 
Religija: musulmonai sunitai 88%, stačiatikiai 9%, judėjai 2% kiti 1%. 
Valiuta: Uzbekijos sumas (UZS). Keitimo kursas: 1€ - 1€ -3511.62 UZS. Pinigai yra sudėtingas dalykas Uzbekistane dėl juodosios rinkos. Oficialus valiutos kursas yra laikomas dirbtinai didelis, ir todėl daugelis naudojasi juodąją rinka. Geriausia į Uzbekistaną vežtis JAV dolerius. Eurus taip pat galima išsikeisti, tačiau tai nėra taip lengva.
Kainos restorane: pietūs iš trijų patiekalų dviem žmonėm vidutinio lygio restorane kainuoja 16 JAV dolerių. 
Laikas: UTC/GMT +5 valandos
Elektra: 220 V ir 50 Hz elektros srovė. Naudojama europietiško ir australietiško tipo elektros lizdo kištukai. 
Oro uostai: TAS (IATA) Taškentas
Telefono kodas: +998 
Transportas: daugumos kelių danga yra prastos būklės ir keliai prastai apšviesti. Galima nuomotis mažiną tik turint tarptautines vairavimo teises. Nėra automobilių nuomos agentūrų, tad galima samdyti taksi net kelioms dienoms. Tai kainuotų apie 60 JAV dolerių per dieną. Oro transportas Uzbekistane yra pigus ir tikrai geras būdas įveikti didelius atstumus tarp didelių miestų. Vietinis transportas yra autobusai ir maršrutiniai autobusai. Autobusai dažniausiai būna perpildyti, nes parduodama per daug bilietų, nesilaiko grafiko ir yra lėti. Bendri taksi sutaupo laiko, tačiau yra brangesnis transportas. Jie važiuoja iš stotelių tik tuomet, kai transportas būna pilnas žmonių. Kainos kinta priklausomai nuo dienos, savaitės, mėnesio ar metų. Kainos visada didesnės vakarais, savaitgaliais ir per šventes. Traukiniai tikriausiai yra patogiausias ir saugiausias būdas keliauti tarp miestų. Greitieji traukiniai yra labia patogūs, turintys 1, 2 ir liukso klases.

Ambasada 
ES ir kitų valstybių diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos, atstovaujančios Lietuvos Respublikai išduodant vizas ir konsulinės pagalbos klausimais:
Latvijos Respublikos Ambasada Uzbekistane
16 A Lashkarbegi Str., Tashkent, 100000, Uzbekistan
+998-71- 237 22 15; +998-71- 237 08 51 (konsulinis skyrius)
+998-71-120 70 36
El.p. adresas: consulate.uzbekistan@mfa.gov.lv
www.mfa.gov.lv/lv/uzbekistan

 

 

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,