ĮDOMU

Turkiška virtuvė

Duona Turkijoje
kepama apvalios formos (ek mek) ir papločio pavidalo (lavašas, gezlenme, cha mursuz). Iš pieno produktų žinoma varškė (keš) ir įvairios avių pieno sūrio rūšys. Prie mėgstamiausių mėsos patiekalų priskirtini pirinč pilavy – ryžių plovas su kepta aviena, šašlykas, kavurma – kepta mėsa, kurią deda į molinius ąsočius, užpila riebalais su prieskoniais ir saugo vėsioje vietoje, pača – patiekalas, panašus į šaltieną iš avių ir karvių kojų, su įvaiariais prieskoniais. Didelė užkandžių (mezė) įvairovė patenkins bet kurį, netgi labiausiai rafinuotą skonį. Jiems priskirtini įvairiausios mišrainės, pupelės (pila ki), farširuoti pipirai ir pomidorai, sūriai, ryžiai vynuogių lapuose (sarma), turkiški kopūstai. Taip pat skanios turkiškos sriubos. Skirtingai nuo rusiškų sriubų turkiškos gana tirštos ir primena tyrę. Jaunojo ėriuko sriuba, lęšių sriuba (merdžimek čorbasy), vištienos sriuba (tavuk suju) ir vidurių sriuba (iškem be čorbasy), žymi turkiška lakštinių sriuba (šech rie čorbasy). Vasarą jums pasiūlys dolmą arba baklažanus su kapota mėsa (imam baildi). O žiemą mėgstamaiusios turkių vaišės yra baltos pupelės (kuru fasulie) arba daržovės, troškintos su mėsos gabaliukais (giuveč). Žymus rytietiškas pipirų padažas, paduodamas prie karštų patiekalų. Jis gaminamas iš rinktinių saldžiųjų pipirų su įvairiausiais prieskoniais ir augaliniu aliejumi. Iš mėsos patiekalų rekomenduojame pragauti pilavo (plovo) iš avienos arba vištienos.

Pagaminti su ryžiais, razinomis ir prieskoniais, šie valgiai nepaprastai skanūs ir kvapnūs. Neįprasti saldieji patiekalai, kurių visada galima paragauti jaukiose konditerinėse užgeriant puodeliu kvapnios kavos. Baklava (sluoksniuotas pyragaitis), muchal lebi (pudingas), tulumba (saldžios tešlos saldainių rūšis), tortai su įvairiausiu riešutų ir vaisių įdaru, susicukravę džiovinti vaisiai, šerbetai, ir žymus rachat lukum. Turguose visada rasite tokių prieskonių kaip kmynai (sumak, kimyon), kardamonas (kakule), šafranas, įvairios pipirų rūšys ir obuolių arbata (elma cay), chna, pistacijos, džiovinti vaisiai,alyvuogių aliejus, medus.

Žymią turkišką kavą patys turkai niekada nepaduoda pusryčiams, teikdami pirmenybę arbatai. Jeigu Jūs užsakote kavos, patikslinkite, kokią ją mėgstate: be cukraus (sade), nelabai saldžią (orta) arba saldžią (sekereli). Turkai niekada neskiedžia kavos pienu. Arbata – tai nacionalinis gėrimas, ją geria per visą dieną, beje, pasitaiko gėlių ir vaisių arbatos. Arbatos plantacijos Turkijoje išsidėsčiusios Juodosios jūros pakrantėje. Arbatą paprastai paduoda mažyčiuose kriaušės formos stiklinėlėse su lėkštute, kurios yra vadinamos „bardak“.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,