HAMAMETAS

Pirma miestas buvo vadinamas Neapoliu. Paskui gavo Hamameto („maudimosi vieta“) vardą ir tai lėmė jo tolesnę kurortinę turistinę biografiją. Tai vienas vaizdingiausių Tuniso kurortų, kur namai ir viešbučiai praktiškai nematomi medžių pauksnėje.

Dar Romos kariai atvykdavo į Hamametą gydytis žaizdų. Kiti šią nuostabią vietą atradę europiečiai buvo prancūzų rašytojai Flobertas ir Mopasanas. Hamametą buvo aplankę Francuaza Sagan, Čerčilis, karalius Georgas VI, amerikiečių eksprezidentas Eizenhaueris. Iki šiol Hamametas tebelieka mėgstamiausiu Sofijos Loren kurortu.

Kaip kurortas Hamametas pradėjo plėstis 20-aisiais praėjusio amžiaus metais – tada rumunų aristokratas Džoržas Sebastianas pastatė čia neįprastą mauritaniško stiliaus vilą, kurią žymus architektas Frenkas Loidas Raitas pavadino viena gražiausių pasaulyje. Vilos sode yra romėniškas teatras, kuriame kasmet vyksta Tarptautinis menų festivalis. 
Pagrindinė miesto įžymybė – tai medina, kurioje siaurų gatvelių labirintas verčia užmiršti, kad jau XXI amžius. Hamametą saugo Ribato tvirtovė, jau šešis šimtus metų iškylanti pakrantėje miesto centre.

Šiandien Hamametas – europietiškos klasės kurortas, vienas respektabiliausių Tuniso kurortų. Iš šiaurės prie jo prisisišlieja kurortinis Nabelio miestas, o pietinė Hamameto dalis – tai naujausias turistinis Jasmin Hamamet rajonas, vos per keletą metų išaugęs ant tuščio kranto. Dabar čia įsikūrę nuostabūs 5* ir 4* kategorijos viešbučiai, išpuoselėti žali parkai su fontanais ir grįstos elegantiškos krantinės. Vidutiniškai per mėnesį čia atsidaro po du viešbučius.

Šio naujo kurorto centre pastatytas stilizuotas senoviškas kvartalas – Medina. Prie įėjimo į tvirtovę turistus pasitinka didžiuliai drambliai, prižiūrimi Hanibalo kariuomenės karių. Medinoje yra savo viešbutis, naktinis klubas, kazino, konferencijų salės, mauritaniškos kavinės ir suvenyrų krautuvėlės. Čia malonu vakare pasivaikščioti po grįstas gatves, pasiklausyti mauritaniškos muzikos, nusipirkti suvenyrų. Svarbiausia Medinos įžymybė yra neseniai atidarytas „Kartaž Lend“ atrakcionų parkas, tikras rojus ekstremalių vandens procedūrų mėgėjams.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,
 
Kaštonų g. 2, Vilnius (prie pat Lukiškių aikstės)

Tel.: +370 5 2639127
Mob.tel.: +370 682 94030
Darbo laikas
Nuo pirmadienio iki
penktadienio 10 - 17 val.
 
Prenumeruoti