Koh Chang

Didžiausia Ko Čango jūros parko salyno sala Ko Chang (arba Koh Chang, ko reiškia „sala“) pavadinimas reiškia „dramblys“ dėl salos dramblio formos, nors senovėje dramblaii saloje ir negyveno. Geriausia šioje vietoje lankytis ne lietaus sezono metu, kruis trunka nuo birželio iki rugsėjo. Jūra čia šilta ir skaidri, dauguma pliažų – balto smėlio, o salos viduryje rasite Nacionalinio parko apsaugotus miškus ir nuostabius kalnus. Dauguma pliažų yra vakarinėje pakrantėje, ir kiekvienas jų buvo įrengtas taip, kad trauktų norinčius pirkti suvenyrų, aktyvaus ar tingaus poilsio ar vakarėlių. Saloje kur apsistoti ras ir ieškantys prabangos, ir tie, kurie tiesiog norėtų stogo virš galvos.  Visose salos vietose galima rasti organizuojamų pramogų – pakrantėse rasite visas pliažo sporto rūšis, iš čia plauksite į paviršinio ir giluminio nardymo ekskursijas šalia esančiuose koralų rifuose, kelaiusite į žygius į džiungles ir jodinėsite ant dramblių.

Labiausiai turizmo infrastruktūra yra išvystyta vakarinėje pakrantėje, kurioje ir apsistoja dauguma atvykėlių iš vakarų.
Vakarinę pakrantę būtų galima suskirstyti į tris zonas: White Sand beach, Kai Bae/Khlong Prao ir Lonely/Bailan. White Sands (Baltojo smėlio pliažas) yra labiausiai išaugęs ir moderniausias kurortas, primenantis Balio Kuta kurortą arba netoliese esantė „pusbrolį“ Puketą. Kai Bae ir Khlong Prao pakrantės atrodo traukia akį ramasu kaimelio išvaizda, mažomis keistomis parduotuvytėmis ir  bariukais, todėl čia labiau jaučiama tropinės salos atmosfera.

Lonely Beach ir Bailan Bay kurortuose taip pat apima tropikų salos nuotaika, bet jie labiau pritaikyti pasaulio keliautojų poreikiams – mažiau suvenyrų parduotuvių, daugiau barų, kuriuose skamba Bob Marley muzika. Nėra itališkos virtuvės, bet daug nebrangių tailandietiškos virtuvės restoranėlių. Ši vieta panašiausia į nepriklausomų klajojančių pasaulyje rojų.

Rytinėje pakrantėje yra daugiausia vietos žmonių kaimelių, bet nedaug pliažų, todėl čia atvyksta daug mažiau užsieniečių poilsiautojų iš užsienio, bet nemažai tailandiečių turistų iš didesnių miestų - Bankoko ir Čiang Mai, kurie galbūt dar niekada nebus matę vandenyno, bet taip pat nori pajusti Tailando pajūrio kurortų malonumus.

Jus sups jūros ereliai, beždžionės, legendiniai vaizdai ir džiunglių garsai, o jei pasiseks, pamatysite Ko Čango saloje gyvennatį, bet retai sutinkamą Dviragį Ragasnapį (Buceros bicornis).  Nors visuose kurortuose viešbučiuose rasite visus civilizacijos patogumus – oro kodicionierių, karštą vandenį ir patogias lovas, bet senoviško keliavimo dvasia vis dar gyva, primenanti, kodėl kadaise Jūs pradėjote keliauti.

Turime perspėti, kad Ko Čango keliai nėra pačios geriausios kokybės, ypač po lietaus, todėl kasmet įvyksta nemažai avarijų. Jeigu nesate patyręs vairuotojas- ši sala nėra geriausia vieta mokytis. Greitai važiuojantys ir staigiai stabdantys automobiliai, mikroautobusai ir motoroleriai staigiuose posūkiuose ir stačiose įkalnėse neleis suklysti – geriau susistabdyti taksi.

Pastarajį dešimtmetį užsienio ir Tailando turistų banga, atvykstanti į Ko Čangą, vis auga, ir ateityje galima tikėtis, kad ši sala taps dar populiaresnė. Nors net vyriausybė siekia, kad ši sala taptų „kitu Puketu“, Ko Čangas vis dar išlaiko tropikų salos nuotaiką - čia dar galėsite paklaidžioti vingiuojančiais keliukais ir aplankyti vietinių salos gyventojų kaimelius – prieš dešimtmetį Ko Čangas net neturėjo pagrindinio kelio.


Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,