APIE TAILANDĄ

Tailandas – labai egzotiška šalis. Nenuostabu, kad daugelis vietinių papročių ir taisyklių taip pat atrodo sudėtingos ir nesuprantamos. Svarbu sužinoti apie juos dar iki kelionės į Tailandą ir keliaudami šioje šalyje jausitės ramiau ir patogiau.
Tailandiečiai pasisveikindami nespaudžia rankų – jie pasisveikina suglausdami delnais rankas ir šiek tiek nusilenkdami. Jums nereikia šio judesio, vadinamo 'vai' atlikti svekinantis su vaiku, o jaunesnis žmogus turi pirmasis pasisveikinti su vyresniu. Visgi užsieniečiams griežtos taisyklės negalioja, ir visi tailandiečiai labai džiaugsis ir įvertins, jei išmoksite pasisveikinti kaip vietiniai šitaip parodydami pagarbą jų tradicijoms.
Visi tailandiečiai labai gerbia savo karalių ir jokia nepagarba bet kuriam karališkos šeimos nariui, buvusiam ar esamam, netoleruojama. Karališkos šeimos kritika ne tik sutinkama neigiamai, bet už ją gali nubausti ir įstatymas.
Tailande žmogaus galva, nepriklausomai nuo jo amžiaus, lyties, socialinės padėties - šventa. Pagal seną tailandiečių tikėjimą, dvasia, sauganti žmogaus gyvenimą, yra būtent galvoje. Dėl šios priežasties galvos paglostymas, plaukų pašiaušimas ar tiesiog prisilietimas prie žmogaus galvos gali būti suvoktas kaip tikras įžeidimas.
Prie tailandiečių moterų geriau nesiliesti be jų sutikimo, nes dauguma yra konservatyvių pažiūrų ir taip pat dėl tokio elgesio gali įsižeisti.
 Nedera rodyti į kokį nors daiktą ir juo labiau, į kokį nors žmogų koja, žemesne kūno vieta, kuri čia prikiriama „niekingoms“.
Dėl šios priežasties jokiu būdu negalima sėdėti užkėlus koją ant kojos, atkišus pėdas į Budos pusę. Jei negalite sėdėti sukryžiuodami kojų, geriau nesėskite prieš šventyklos Budos atvaizdą, nes šitaip jūsų pėdos rodys į Budą. Įeidami į šventyklą, kurioje yra Budos atvaizdų, nusiaukite batus. Prieš įeidami į namus pagal tajų tradicijas nusiaukite, netgi jei šeimininkai svetingai užtikrina jus, kad galite likti su avalyne.
Nacionalinė Tailando religija yra budizmas, nors čia gyvena ir daug musulmonų ir palyginti nedidelė kriščionių bendruomenė. Įeidami į šventyklą būkite padoriai apsirengę – šortai, bikini, pečius atidengiantys marškinėliai, kojas atidengiantys sijonai, atviros basutės ir šiaip nešvarūs, netvarkingi drabužiai nėra tinkami. Kai kuriose didžiosiose šventyklose, pavyzdžiui, Vat Prakeav, jei nebūsite tinkamai apsirengę, sargybiniai neleis įeiti ir turėsite išsinuomoti skraistes, kuriomis galėsite prisidengti.
Visų dydžių Budos atvaizdai yra šventi, nelipkite ant jų ir nepamirškite, kad kai kurie jų tokie šventi, kad gali būti uždrausta juos fotografuoti. 
Budistų vienuoliams neleidžiama prisiliesti prie moters ar priimti iš jos bet kokį daiktą. Jei moteris nori ką nors vienuoliui paduoti, ji turėtų perduoti tą daiktą per vyrą ar įsukti į medžiagą. Paspausti rankos vienuoliai negali ir vyrams. Vienuoliai, pavyzdžiui, keliaudami viešuoju transportu, turi būti gerbiami taip pat kaip šventykloje. Jei autobuse ar traukinyje daug žmonių, galite leisti jam atsisėsti, kad jam būtų lengviau išvengti kontakto su kitais žmonėmis. Dažnai jiems būna skirtos specialios sėdynės – nesėskite ant jų.
Dar viena tailandietiška tradicija, kuri glumina ir stebina - tailandiečiai šventai tiki, kad jų namus saugo dvasios. Todėl prie kiekvieno namo, bet kurio biuro pastato arba įstaigos galima rasti namelius „būsto saugotojams“ (naminukams), kuriuos tailandiečiai įrengia specialiai jiems ir kasdien aukoja saldumynų, vaisių, gėrimų ir gyvų gėlių tikėdamiesi, kad dvasia bus patenkinta, atneš sėkmę ir nukreips nelaimes.
Bendraujant vertinamas santūrus draugiškas tonas ir nuolatinė šypsena. Venkite familiarumo ir kelti balsą. Jei visgi taip padarysite, gali būti, kad prarasite pagarbą kaip nedisciplinuotas žmogus arba tailandietis netgi bandys išgelbėti Jūsų „veidą“ ir sušvelninti situaciją šypsodamasis ar net juokdamasis. Vakariečiui turbūt negalėtų būti labiau netikėtos reakcijos į pyktį, todėl norėdami išvengti šios subtilios situacijos ir kultūrinių skirtumų konfrontacijos, geriau tiesiog nepykite - bus daug lengviau, jei tiesiog to vengsite.
Viešumoje taip pat nepriimta bučiuotis, glamonėtis ar panašus elgesys - ypač tarp vyresnių tailandiečių.
Rūkyti gatvėje – draudžiama, galite sulaukti baudos, taip pat baudžiama už šiukšlinimą gatvėse.
Nepirkite laukinių gyvūnų, nesvarbu, ar jie saugomi, ar ne – nekalbant apie moralines nuostatas, galite sulaukti griežtų bausmių.

Yra dar daug ypatingų tailandietiškų tradicijų ir papročių, daugelis jų, kai aplankysite šią paslaptingą ir svetingą šalį, bus nuostabūs Jūsų atradimai.
 

Ką verta žinoti prieš keliaujant į Tailandą:

Skrydis: apie 13 val.
Laikas: (+5 žiemą)  (+4 vasarą )       
Sezonas: nuo lapkričio iki kovo
Oro temperatūra:  (+32)
Klimatas:  drėgnas tropinis
Pagrindiniai miestai ir kurortai:  Bankokas, Pataja, Puketas, Samujis
Viza:  reikalinga (galima įsigyti atskridus į oro uostą)
Vidutinė kaina restorane:  7 USD
Sostinė:   Bankokas
Valstybinė kalba:  Tailandiečių
Valiuta:  Tailando batas (THB)
Telefono kodas:  00-66

Tailando miestai, kurortai ir viešbučiai:

Bankokas  Puketas  Samujis  Pataja  Sametas  Hua Hin ir Cha Am  Phi Phi salos  Koh Chang

Nuotraukų galerija: Kelionė į Tailandą

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,