Apie Siciliją

Sicilijos sala yra daugelio Italijos gyventojų svajonių atostogų vieta dėl daugelio priežasčių, bet viena svarbiausių – čia itin retai būna blogas oras: vidutiniškai virš 250 saulėtų dienų per metus. Sala suskirstyta į keletą provincijų – tai Agridžento, Kaltaniseta, Katanija, Etna, Mesina, Palermo, Raguza, Sirakūzai ir Trapani. Sicilijos salą geografiškai supa trys jūros – Tirėnų, Jonijos ir Viduržemio. Iš Sicilijos galima patekti į visus pasaulio kraštus, visai įmanomais būdais – yra oro uostas, jūros uostas, iš kurio galima nuplaukti į gretimas salas ir žemyninę Italiją.

                                

Sicilijos salą puošianti Etna yra pats didžiausias aktyvus ugnikalnis Europoje. Legendomis appintas kiekvienas žmonių atmintyje išlikęs ugnikalnio išsiveržimas, šalia esantis ežeras ir pats kalnas – mokslininkams ir literatams tai neišsenkantis įkvėpimo šaltinis. Pasak senovės legendų, po ugnikalniu buvo palaidotas gigantas Enteladas, kuris ir po daugelio metų bando išsivaduoti iš žemės gnaiužtų. Lava išsiveržia kas 10-15 metų, o daugiau nei 9 mėnesius per metus viršukalnę saugo balta sniego kepurė.

Pagal išlikusius įrašus pirmieji Sicilijoje apsigyveno vienaakiai ciklopai. Salos pavadinimas kilęs nuo legendinės vietos pabaisos – Scilos, kuri saugojo pavojingą sąsiaurį tarp salos ir žemyninės Italijos dalies. Per Naujus metus pasakojama legenda apie pasimetusį berniuką globojusią eglutę – ji sidabrine šviesa nušvietė kelią namo. Todėl saloje daugiausia auga ir puošiamos ne mums įprastos žalios, bet sidabrinės ir baltosios eglės. Ir Italijai, ir Sicilijai netrūksta legendų - kažkada čia gyveno keliasdešimt tautų. Daugiatautė sala, garsėjanti kaip rojus žemėje, kur turtinga žemė, gausūs derliai, didžiulis užmirštų praeities kultūrų palikimas buvo geidžiamas visų atplaukiančių grobis.

Sicilijos vilos ir viešbučiai:

Villa degli AranciVilla Vanna Villa "3 marie" Villa Casa Belvedere Villa Petra

Nuotraukų galerija: Kelionė į Siciliją

 

 

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,