Kelionės į Korėją

Trokštate egzotikos ir kontrastų? Tuomet mes siūlome Jums nepakartojamą kelionę, kurios metu susipažinsite su viena iš seniausių civilizacijų pasaulyje – dinamiškąja Pietų Korėja, t.y. pietine Korėjos Respublikos dalimi. Korėja yra viena iš energingiausių ir spalvingiausių pasaulio šalių.

Per trumpą laiką, po dramatiškos ir įspūdingos plėtros, Pietų Korėjai pavyko išlaikyti subtilią pusiausvyrą tarp įspūdingos istorijos ir šiuolaikinio pasaulio patogumų. Tai šalis, kurioje senosios tradicijos susitinka su naujausiomis technologijomis ir suteikia šaliai unikalų ir dinamišką kontrastą.

Pietų Korėja ideali kryptis keliautojams –  patogus susisiekimas ir dėl savo kompaktiškumo, tik per vieną valandą galite pamatyti ir moderniausią miestą, ir pasigrožėti didingais kalnais, apsuptais miškų ir nacionalinių parkų gamtos.

Turtinga istorija
Nors Korėjos istorija nėra taip gerai žinoma vakariečiams, tačiau ji pakankamai turtinga, didi ir besitęsianti šimtmečius. Daug senovės šventyklų ir kitų objektų buvo sunaikinta arba sugadinta per Korėjos karą, tačiau vis dar galite nemažai jų aplankyti Seule, Kiongžiu, Pusano, Savono miestuose ir kitur.

Šventės ir festivaliai
Jei norite kažko triukšmingesnio ir energingesnio, nemanykite kad Pietų Korėja negali Jums to pasiūlyti. Čia vyksta siautulingi festivaliai, rengiamos įvairios tradicinės šventės ir joms skirti paradai, tautinės muzikos ir spalvingųjų šokių pasirodymai. Ir nesvarbu kada ruošiatės čia atkeliauti visuomet pavyks sudalyvauti šurmulingame renginyje.

Maistas
Korėjietiškas Barbekiu yra tradicinis Pietų Korėjos patiekalas ir jis visada būna aukščiausios kokybės. Tipiškas Korėjos Barbekiu – tai švieži griliuje kepami jautienos ar kiaulienos gabalėliai. Taip pat patiekiama neribotos porcijos kitokių patiekalų, įskaitant sriubas, šviežias daržoves ir aštrius padažus. Taip pat kiekvieno patiekalo neatskiriama dalis yra Kimči (Kimchi) - marinuotos kiniškos gūžinės salotos, ropės, agurkai, raudonieji pipirai, jūros gėrybės. Tai svarbiausias korėjiečių virtuvės akcentas. Beveik visi ingredientai yra auginami šalyje, todėl maistas yra visuomet šviežias. Miesto tradiciniuose maisto turguose, Gvangdžang (Gwangjang) ir Namdėmun (Namdaemun), visuomet gausu šviežių daržovių, kurios naudojamos Korėjos virtuvėje.

Pusano paplūdimiai
Pusanas yra antras pagal dydį miestas Pietų Korėjoje. Jis įsikūręs Korėjos pusiasalio pietryčiuose ir turi keturis nuostabius paplūdimius. Net pavasarį ir rudenį paplūdimiai traukia tiek vietinius gyventojus, tiek turistus. Pusano paplūdimiai žinomi visame pasaulyje nesugadintu, natūraliu grožiu ir gyva atmosfera. Pusanas yra taip pat garsėja šviežiais jūros gėrybių patiekalais, ypač aštuonkojais, kurių paragauti žmonės atkeliauja iš viso pasaulio. Garsiausias Pusano paplūdimys yra Heundė (Hae-Un-Dae) rajone, kuris net lyginamas su Majamio paplūdimiu, esančiu Floridoje. Puikus, labai švarus rajonas turi ką pasiūlyti kiekvienam atvykusiam. Nakvynės, pasilinksminimo ir maitinimo įstaigų tiek daug, kad vien išsirinkti kur norėtųsi praleisti vakarą gali gerokai užtukti. Tai gražiausias paplūdimys, kuriame galima smagiai praleisti visą dieną, o vakare jaunimas renkasi į vakarėlius ir linksminasi visą naktį.

Seulo naktinis gyvenimas 
Kosmopolitiška sostinė – Seulas, turtingas nepaprasta istorija (juk miestas gyvuoja jau daugiau nei 2000 m.!), didingais karališkais rūmais, autentišku tradiciniu „miesteliu“ jo centre, įstabiomis budistų šventyklomis, informatyviais ir įdomiais muziejais, didžiulėmis įvairiausių parduotuvių alėjomis, spalvingu, vienu seniausių turgumi. Tačiau Seulas taip pat garsėja pasaulyje savo naktiniu gyvenimu. Seule naktinis gyvenimas tiesiog verda. Beveik visi geria populiarų vietinį ryžių likerį „soju“, kuris patiekiamas žalio stiklo butelyje. Ir visai nesvarbu ar norite mėgautis alumi su draugais, ar šėlti iki paryčių naktiniame klube, Seule rasite viską. Gangnamo rajone yra daug "posh" stiliaus naktinių klubų, o Hongde (Hongdae) – šimtai barų, kuriuose yra geriausios pramogos. Visi naktiniai klubai ir barai užsidaro tik saulei patekėjus.

Žmonės ir kultūra
Korėjiečiai yra nuostabūs. Jie yra labai atviri, draugiški ir svetingi. Jie bendrauja su didžiausia pagarba ir nuoširdžiai domisi kiekvienu žmogumi. Pagarba kitam žmogui stipriai įsišaknijusi korėjiečių kultūroje, ypač kai jie bendrauja su vyresniais ar nepažįstamais. Jie visada nusilenkia, kai sveikinasi ir visuomet naudoja abi rankas, kai kažką duoda ar gauna, kaip pagarbos ir mandagumo ženklą. Korėjos kultūra yra žavingas senų tradicijų ir vakarų idealų derinys. Jei su korėjiečiais sėdi prie vieno stalo, būtina dalintis viskuo. Čia įprasta užsisakyti daug patiekalų ir valgyti juos bendrai. Korėjos žmonės taip pat visuomet yra pasiruošę padėti. Žmonės gyvena pagal moto "sunkiai dirbti, garsiai linksmintis" ir visai nesvarbu, ar tai būtų verslininkas ar statybininkas, kiekvienas vienodai stengiasi, kad patirtų sėkmę. 

Technologijos
Atrodo, kad Korėja yra penkeriais metais priekyje technologijų srityje. Išmaniosios technologijos ten primena mokslinę fantastiką. Kur tik pažvelgsi Korėjoje – aukštosios technologijos: ekranėliai rodo, kur tiksliai kitas metro traukinys, televizija – vien didelės raiškos, į išmaniuosius telefonus, planšetes ar nešiojamus kompiuterius nuolat įsikniaubę žmonės: metro, autobusuose, net vaikščiodami. Naktį gatvėse niekada nebūna tamsu, nes gatvės apšviestos neoninių lempų šviesomis. Las Vegasas šalia Seulo atrodytų kaip kaimo priemiestis. Kiekvieno pastato viduje esančiuose kambariuose yra milžiniški Samsung TV ekranai. Visur gausu aukščiausios kokybės Samsung ir LG naujausių produktų: kompiuterių, mobiliųjų telefonų, spausdintuvų, kondicionierių. Samsung net gamina aukštųjų technologijų automobilius, dažniausiai matomus Seulo gatvėse. Taip pat visur lengvai prieinamas ir labai greitas WI-FI ryšys. Štai visuose pigiuose Korėjos motelių kambariuose stovi po asmeninį kompiuterį, brangesniuose – po du. Jeigu jums patinka įvairūs elektroniniai prietaisai ar kiti technologiniai dalykai, turėtumėte aplankyti žymųjį Jongsan (Yongsan) Elektronikos turgų, nes tai viena iš geriausių ir populiariausių vietų įsigyti elektroninių prietaisų.

Budistų šventyklos
Budizmas išplito visoje Korėjoje IV amžiuje. Visur aplink Seulą ir kaimo vietovėse yra šimtai spalvingų budistų šventyklų. Nors budizmą išpažįsta tik 30% gyventojų, budistinis palikimas yra gana ryškus ir prie jo prisiliesti tikrai verta. Budistų šventyklos, kaip Džogjesa (Jogyesa), Mjogaksa (Myogaksa), Bongeunsa ir Džingvansa (Jingwansa) yra lankomiausios religinės vietos Seule ir aplink jį. Nuostabi yra Heinsos šventykla, kur saugoma „Tripitaka Koreana“ – 80 000 tūkstančių metų senumo medinių lentelių, kuriomis iki šiandien spausdinama šventaknygė. Nepakartojama yra Bulguksos šventykla – budistų vienuolynas, kuriame yra ne vienas UNESCO objektas ir surasta pati seniausia pasaulyje knyga spausdinta ant japoniško šilkmedžio popieriaus. Puiki Hėdong Jongung (Haedong Yonggung) šventykla – išilgai uolingos vandenyno kranto linijos išsidėstęs šventyklos kompleksas. Unikali Golgulsa šventykla - vienintelė urvinė Pietų Korėjos šventovė. Jakchunsa (Yakchunsa) šventykla užima daugiau nei 3000 kv. km. Ten yra didžiausia Pietų Korėjoje Budos statula ir 18 tonų sveriantis varpas. Išvalykite savo mintis ir sielą apsilankę budistų šventyklose ir praleiskite savaitgalį drauge su išmintingaisiais vienuoliais.

Kalnai
Pietų Korėjos geografinio reljefo dalį sudaro kalnai, todėl gerai išvystyta infrastruktūra sudaro itin palankias sąlygas žygiams į kalnus. Seule bei jo apylinkėse priskaičiuojama per 30 kalnų. Žygiai yra labai populiarus sportas ir veikla tarp korėjiečių. Ypač aplink Seulą, yra dešimtys takų žygiams. Populiarus ir mėgstamas maršrutas Seule yra Bukhansano kalnas, esantis į šiaurę nuo miesto centro. Yra keletas skirtingų lygių takų į šį kalną, bet esant viršuje atsiveria neįtikėtinai puikūs vaizdai. Galite pamatyti visą Seulo miestą! Korėjoje nemažai ir įspūdingų kalnų, tokių kaip Seoroksan ar Džirisan, kuriuos verta aplankyti ne tik kalnų entuziastams, bet ir paprastiems keliautojams.

Čedžu sala
Išskirtinė Pietų Korėjos vietovė – vulkaninės kilmės Čedžu sala. Ši subtropinio klimato sala, dar vadinama „Korėjos Havajais“, yra UNESCO pasaulio gamtos paveldo dalis. Ten šiltas klimatas, gražūs paplūdimiai ir tropiniai kalnai. Saloje galima grožėtis geologiniais lavos dariniais, pasivaikščioti aukščiausio Korėjos kalno-miegančio ugnikalnio Halasano papėdėmis. Rytiniame salos krante yra labai graži vieta, vadinama Seopjikoji. Taip pat įspūdingi Mangjangul urvai, kurių ilgis 13 422 m.

Dongdemuno dizaino aikštė ir parkas
Dongdemuno dizaino aikštė ir parkas yra garsiosios Irako architektės Zahos Hadid projektas. Čia turistai ir gyventojai gali atsikvėpti nuo urbanizuotos Seulo aplinkos. Dongdemuno parke įkurtas daugiafunkcis parkas su madų aikšte, požemine pasivaikščiojimo vieta ir daug restauruotų kultūros paveldo objektų. Parke įrengtos susirinkimų ir parodų salės, veikia Madų dizaino informacijos centras. Parke yra tradicinio Korėjos sodo elementai: baseinai, lotosų tvenkiniai, akmenimis grįsti plotai, bambukų giraitė, o pastatų stogai padengti žalia veja. Viešint Seule, tiesiog privalu apsilankyti šioje žaliojoje miesto oazėje.

Mados centras
Seulas yra greitas miestas su greitesne mada. Jo drabužių rinka juda svaiginančiu greičiu ir traukia tarptautinį dėmesį.

Panoraminiai stogo barai „Sky“
Seulas garsėja savo dangoraižiais bei kitais aukštais pastatais, nuo kurių atsiveria įspūdinga miesto panorama. Prašmatnūs panoraminiai stogo barai yra vienas iš būdų pamatyti blizgantį ir šviečiantį miestą iš aukštai, su gėrimu rankoje bei mėgautis nuostabia atmosfera.

Vyšnių žydėjimas
Nepaprastai gražu Pietų Korėjoje būna japoniškųjų vyšnių-sakurų žydėjimo metu. Būtent nuo kovo iki gegužės mėnesio rekomenduojama planuoti kelionę į Pietų Korėją. Tuo metu rožinių žiedų tunelis apkloja šalį. Geriausia vieta pasigrožėti žydinčiomis sakuromis yra Gjongva (Gyongwa) stotis, vadinama vyšnių žydėjimo keliu, kur per žiedų alėją rieda traukinys.

Rūmai
Nors Pietų Korėja yra šalis, lyderiaujanti naujųjų technologijų srityje ir gyvenanti ateityje, tačiau tikrai verta pasidomėti jos istorija. Joseonų dinastijos valdymo laikais, Seulas tapo sostine ir valstybinių reikalų centru. Bėgant metams, karaliai čia pastatė daug rūmų - penki iš jų yra atverti lankytojams. Rūmai yra spalvingi ir įspūdingi. Kjongbuko (Gyeongbokgung) rūmai yra pagrindiniai rūmai su įspūdingais vartais, įsikūrę Seulo pagrindiniame bulvare, šalia “Blue House”, kur gyvena šalies prezidentas. Tai monarchų vieną iš žinomiausių ir svarbiausių karališkųjų rezidencijų ir yra ta vieta, kurios turistai nepraleidžia progos aplankyti. Nepaprastai gražūs yra Čangdoko (Changdeokgung) rūmai su medžiais dengtas laiptais ir slaptu sode viršuje. Botanikos sodas tiesiog užburia turistus. Ten galima valandų valandas žavėtis korėjiečių architektūra. Tai antri dinastijos karalių rūmai, saugomi UNESCO, kuriuos privalu pamatyti.

Kelionei į Pietų Korėją tinkamas dokumentas yra Lietuvos piliečio pasas. Lietuvos Respublikos piliečiams, trumpalaikei kelionei į Pietų Korėją viza nereikalinga. Išsamesnę informaciją apie saugumą, kelionės dokumentus, įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygas rasite čia=>>

Kelionei į Pietų Korėją skiepai keliautojams nėra privalomi, tačiau rekomenduojama pasiskiepyti nuo Hepatito A ir B, difterijos ir stabligės. Išsamesnę informaciją apie planinius, privalomus ir rekomenduojamus skiepus rasite čia=>>

Kaina  995 Eur
Bilieto kaina nuo  600 Eur
Datos ir trukmė
Pažintinė kelionė 6 nakv./7 d.
Transport:
Fly
Kaina  
Bilieto kaina nuo  600 Eur
Datos ir trukmė
Pagal individualų užsakymą
Pažintinė kelionė 7 nakv./8 d.
Transport:
Fly
Kaina  
Bilieto kaina nuo  600 Eur
Datos ir trukmė
Pagal individualų užsakymą
Pažintinė kelionė 9 nakv./10 d.
Transport:
Fly
Kaina  
Bilieto kaina nuo  600 Eur
Datos ir trukmė
Pagal individualų užsakymą
Pažintinė kelionė 6 nakv./7 d.
Transport:
Fly
Kaina  
Bilieto kaina nuo  600Eur
Datos ir trukmė
Pagal individualų užsakymą
Pažintinė kelionė 7 nakv./8 d.
Transport:
Fly
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,