Šventės

Kelionės į Nepalą tampa išskirtinėmis keliaujant tradicinių švenčių ir festivalių metu...
Nepalo šventės siejamos su religija, tradicijomis ir vietos įvykiais, kadangi šalis daugiakultūrinė, jos vyksta vienoje ar kitoje bendruomenėje ištisus metus. Dalyvavimas bet kuriame renginyje – tai prisilietimas prie Nepalo kultūros, unikali Jūsų patirtis.
Nepale šventės rengiamos pagal mėnulio kalendorių, todėl pagal mūsų datavimą kiekviena šventė, skirtingais metais, gali būti vis kitą dieną.
Nepalas. Kelionės į Nepalą. Nepalo spalvos. Kelionės į Aziją su LEHKONepalas. Kelionės į Nepalą. Nepalo šventės. Kelionės į Aziją su LEHKO

Nepalas. Kelionės į Nepalą. Nepalo festivaliai. Kelionės į Aziją su LEHKONepalas. Kelionės į Nepalą. Nepalo sostinė Katmandu. Kelionės į Aziją su LEHKO
Nepalas. Kelionės į Nepalą. Svarbiausia Nepalo šventė Dashain. Kelionės į Aziją su LEHKOSvarbiausia šventė Nepale – Dashain – ilgiausiai trunkantis festivalis (net 15 dienų!), švenčiamas nepaliečių visame pasaulyje. Tai metas, kada šeimos susirenka drauge, vyresnieji laimina jaunesniuosius, aukojami gyvūnai (dažniausiai ožkos) ir jų krauju šventinami darbo įrankiai, automobiliai ir kitos transporto priemonės, siekiant suteikti jiems didžiosios Durga shakti jėgos. Dashain šventės metu Nepalo gyventojai sėja miežius šventintuose induose, šoka tradicinius šokius, vyksta įvairios procesijos. 
Svarbiausios Dashain dienos: pirmoji – Ghatasthapana; septintoji – Fulpati; aštuntoji – Maha Asthami; devintoji – Maha Navami; dešimtoji – Vijaya Dashami. Dashain tai didžiosios iškilmės skirtos gėrio pergalei prieš blogį.
Dashain vyksta spalio – lapkričio mėnesiais, prasideda per jaunatį ir baigiasi per pilnatį. Jos metu nedirba įvairios vyriausybinės, mokslo institucijos bei kitos įstaigos. 
Šventės data: 2014 m. nuo rugsėjo 25 d.

Nepalas. Kelionės į Nepalą. Svarbiausia Nepalo šventė Magh Sankrati. Kelionės į Aziją su LEHKOMagh (Makar) Sankranti šventė prasideda, kai saulė yra labiausiai nutolusi nuo žemės (sausio 14 – 15 d.). Jos metu vyksta ritualinės maudynės šventosios upės santakoje (dažniausiai tai būna trijų upių susiliejimas), šeimose kiekviena diena pradedama skaitant hinduizmo mitologijos rinkinius. Šiai progai patiekiami saldieji ladu, pagaminti iš sezamo sėklų, valytas sviestas Ghee ir saldžiosios bulvės. Makar Sankranti žymi ilgesnių ir šiltesnių dienų pradžią – žiemos pabaigą ir pavasario sugrįžimą į Nepalą. Ši šventė, dar vadinama derliaus švente, taip pat minima ir Indijoje.
Šventės data: 2014 m. sausio 14 d.

Kankinių diena. Svarbiausia atminimo ceremonija – didžiulė demonstracija vyksta Nepalo sostinėje Katmandu, Kankinių memorialiniame parke.
Minėjimo data: 2014 m. sausio 30 d.

Basanta Panchami (Saraswati Puja) – tai sėkmę žadanti diena, labai svarbi kiekvienam vaikui. Jos metu mažieji vedami į išpuoštas raidėmis Saraswati šventyklas, kur pirmą kartą gyvenime balta kreida parašo ir perskaito raides. 
Tikima, kad būtent Saraswati Puja – geriausias metas pradėti mokytis kažką naujo. Studentai laimina knygas, rašiklius, užrašus ir kitas mokslui reikalingas priemones, darbininkai – savo darbo įrankius. 
Taip pat, sakoma, kad ši diena ypač tinkama vestuvėms, verslo steigimui.
Šventės data: 2014 m. vasario 4 d.
Nepalas. Kelionės į Nepalą. Saraswati Puja Nepalo šventė. Kelionės į Aziją su LEHKONepalas. Kelionės į Nepalą. Saraswati Puja Nepalo šventė. Kelionės į Aziją su LEHKO
Demokratijos diena (Rashtriya Prajatantra Divas) yra minima kiekvienais metais karaliaus Prithvi Narayan Shah garbei, išlaisvinusiam šalį iš Ranos dinastijos rėžimo. 
Šventės data: 2014 m. vasario 19 d.

Kasmetiniai Phalgun festivaliai: Shivratri, Losar ir Holi.
Losar – tibetiečių Naujieji metai švenčiami ne tik Nepale, bet taip pat, žinoma, Tibete ir Butane. Tradiciškai, Losar išvakarėse minimas paskutinis metų vakaras – Nyi Shu Gu, jo metu apsivaloma nuo blogio, ligų ir negandų, deginant laužus, atbaidančius piktąsias dvasias. Naujųjų metų dieną Nepalo vienuolynuose atliekami religiniai ritualai.
Shivratri, didžioji Šivos naktis – tai šventė skirta parodyti nuolankumą Viešpačiui Šivai, vienam populiariausių hinduizmo dievų. Sakoma, kad šią dieną Viešpats Šiva vedė gražuolę Parvatę.
Holi – tai pavasario šventė, viena seniausių ir spalvingiausių, švenčiama ne tik Nepale, bet ir kaimyninėje Indijoje bei Filipinuose. Holi šventės metu pirmąją dieną ant laužo deginama baidyklė, o antrąją bei trečiąją dienas gyventojai vieni kitus barsto spalvotais milteliais, todėl ši šventė vadinama Spalvų festivaliu.
Šių dienų metu Nepalo sostinė Katmandu tiesiog įsisuka į margą šokių, muzikos ir ritmo šventę. Vyksta ypatingos viešos bathingti ceremonijos, geriamas tibetiečių ryžių vynas, valgomos specialiai Phalgun festivaliams paruoštos vaišės.
Švenčių datos: Shivratri švenčiama vasario 27 d.; Losar 2014 m. švenčiami nuo kovo 2 d. Pagrindinis šventimas vyksta pirmąsias tris dienas, visa šventė trunka 15 dienų; Holi 2014 m. švenčiama kovo 17–18 d.
Nepalas. Kelionės į Nepalą. Phalgun festivaliai. Kelionės į Aziją su LEHKONepalas. Kelionės į Nepalą. Phalgun festivaliai. Kelionės į Aziją su LEHKO

Nepalas. Kelionės į Nepalą. Phalgun festivaliai. Kelionės į Aziją su LEHKONepalas. Kelionės į Nepalą. Phalgun festivaliai. Kelionės į Aziją su LEHKO
Ram Nawami – tai Viešpačio Ramos gimtadienis. Didžiausia ir spalvingiausia šventė rengiama Džanakpure (Džanakpurdame), kur tūkstančiai piligrimų keliauja į Ram Mandiro šventyklą.
Šventės data: 2014 m. balandžio 8 d. 

Nepaliečių Naujieji metai – tai dar viena reikšmingiausių švenčių Nepalo kalendoriuje. Čia Naujieji metai švenčiami net 9 dienas.
Pirmąją Bikram Sambat (taip vadinamas Nepalo kalendorius) dieną pagal tradicijas gyventojai prausiasi šventojoje upėje, taip leisdami upei nuplauti visas ateinančiųjų metų nesėkmes ir ligas. Taip pat dievams aukojamos aukos, vyksta simbolinė eisena aplink miestą.
Šventės data: 2014 m. nuo balandžio 10 iki 19 d.

Budos gimimo metinės Buddha Jayanti minimos kiekvienoje budistų šventykloje. Tai švenčiausia budistų šventė. 
Gražiausiai tuo metu atrodo Swayambhu budistų šventykla, kurios stupa papuošta tūkstančiais švieselių, o aplink vyksta ir tradiciniai ritualiniai šokiai. Taip pat įspūdingas ceremonijas šios šventės proga galite išvysti Patane ir Lumbinyje.
Šventės data:  2014 m. gegužės 14 d.
Nepalas. Kelionės į Nepalą. Nepalo festivaliai Budos gimtadienis. Kelionės į Aziją su LEHKONepalas. Kelionės į Nepalą. Nepalo festivaliai Budos gimtadienis. Kelionės į Aziją su LEHKO
Nepalas. Kelionės į Nepalą. Nepalo festivaliai. Kelionės į Aziją su LEHKOJanai Purnima, dar vadinama šventosios Gijos festivaliu, kurio metu sveikinami vaikinai tapę vyrais. Šios hinduistinės šventės tradicija – šventa medvilnės geltona gija (janai) užrišama jaunuoliui ant dešinės rankos riešo arba krūtinės, vykstant įspūdingai religinei ceremonijai Bratabandhan.
Šventės data: 2014 m. rugpjūčio 10 d.

Krišna Janmashtami diena, tai Krišnos, svarbiausios hinduizmo dievybės gimimo diena. Šią dieną visose šalies hinduistinėse šventyklose skamba dainos ir religiniai himnai.
Šventės data: 2014 m. rugpjūčio 17 d.

Gaijatra – Karvių festivalis. Tai itin spalvinga ir smagi šventė rengiama Nepalo sostinėje Katmandu. Per Gaijatrą pasakojami pokštai, rengiamos linksmos kostiumuotos eisenos. Sakoma, kad ši įdomi tradicija išlikusi nuo XVIII a. kai karalius sukvietęs visus savo žmones, kad šie linksmintų karalienę, mirus jų sūnui. 
Taip pat teigiama, kad tai Newari žmonių tradicija, pagal kurią, dieną prieš Gaijatrą, mirties valdovas Jama atveria vartus teismui ir įsileidžia paliktas sielas. Na, o sekančią dieną pagerbiamos karvės, lydėjusios sielas į Jamos buveinę.
Šventės data: 2014 m. rugpjūčio 22 d.
Nepalas. Kelionės į Nepalą. Nepalo festivaliai ir šventės. Kelionės į Aziją su LEHKONepalas. Kelionės į Nepalą. Nepalo festivaliai ir šventės. Kelionės į Aziją su LEHKO
Nepale švenčiama ir Moters dienos šventė – Teej. Ištekėjusios moterys norėdamos pagerbti dievą Šivą ir siekdamos ilgo ir laimingo gyvenimo santuokoje šią dieną pasninkauja, lankosi šventyklose. Antros dienos pabaigoje, baigiantis pasninkui, pagal ritualą, nuplaunamos nuodėmės. 
Per Teej vienišos moterys dalyvauja tradicinėse apeigose, šokiuose, apsirengusios ryškiai raudonais drabužiais ar nuotakos sariais, taip tikėdamos ištekėti už gero vyro.
Šventės data: 2014 m. rugpjūčio 28 d.
Nepalas. Kelionės į Nepalą. Moterų diena Nepale. Kelionės į Aziją su LEHKONepalas. Kelionės į Nepalą. Moterų diena Nepale. Kelionės į Aziją su LEHKO
Indra Jatra festivalis vyksta Nepalo sostinėje ir trunka net 8 dienas. Šventės metu rengiamos dvasinės ceremonijos ir unikalūs šokiai, o trečiąją dieną pasirodo gyvoji deivė – Kumari, kuri vežiojama vežimu Katmandu gatvėmis. Pagrindinėje Dubar aikštėje vyksta įvairūs vaidinimai, procesijos ir paradai.
Indra – Lietaus Viešpats, Dangaus Karalius, o Jatra – procesija. Taigi Indra Jatra yra Dievo Indra diena, skirta padėkai už lietų.
Šventės data: 2014 m. rugsėjo 8 d.
Nepalas. Kelionės į Nepalą. Nepalo šventė Indra Jatra. Kelionės į Aziją su LEHKONepalas. Kelionės į Nepalą. Nepalo šventė Indra Jatra. Kelionės į Aziją su LEHKO
Nepalas. Kelionės į Nepalą. Nepalo šventė Tihar. Kelionės į Aziją su LEHKOTihar. Tai 5 dienas trunkanti šventė, vykstanti vos pasibaigus Dashain festivaliui. Tihar dar vadinama Šviesų šventė, kadangi jos metu kiekviename name dega žvakės. Taip parodoma didelė pagarba ne tik dievams ir žmonėms, bet ir gyvūnams. 
Pirmoji diena yra svarbiausia, kadangi Nepalo gyventojai sveikina savo namuose grožio, meilės ir laimės deivę Lakšmę, kad ji atneštų sėkmę ateinantiems metams.  Sekančios dienos skirtos maldoms už sveikatą ir laimę ateinantiems metams. Na, o paskutiniąją, penktąją šventės dieną – Bhai Tika, seserys uždeda tiką ant brolių kaktų, linkėdamos jiems ilgo gyvenimo, pagerbdamos jų meilę ir rūpestį, o šie joms dovanoja dovanas, pinigus. Taip pat, seserys broliams pina gėlių girliandas, simbolizuojančias jų maldas.
Šventės data: 2014 m. nuo spalio 21 iki 25 d.

Jei viešėsite Nepale Mani Rimdu festivalio metu, turėsite ypatingą ir retą galimybę susipažinti su Everesto regione gyvenančia Šerpa etnine grupe. Religinės šventės vieta – Tengboche ir Chiwong vienuolynai, kuriuose vyksta meditacijos, ceremonijos, šokiai su kaukėmis ir paradai.
Šventės data: 2014 m. lapkričio 6–8 d. 

Nepalas. Kelionės į Nepalą. Nepalo šventė Mani Rimdu. Kelionės į Aziją su LEHKONepalas. Kelionės į Nepalą. Nepalo šventė Mani Rimdu. Kelionės į Aziją su LEHKO

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,