Patanas (Lalitpuras)

Patanas, Nepalas. Kelionės į Nepalą. Egzotiškos kelionės į tolimus kraštus su LEHKOPatanas įsikūręs apie 5 km į pietus nuo Katmandu (15 – 20 min. automobiliu), Katmandu slėnyje, šalia Bagmati upės. 

Karališkasis miestas, vadintas Lalitpuru – „grožio miestu“,  kadaise buvęs galingos nepriklausomos karalystės sostine, šiandien yra viena iš lankomiausių Nepalo vietovių. Ir ne be priežasties, juk Patanas seniausias miestas visame Katmandu slėnyje (nepaliečiai teigia, kad ir visame pasaulyje), tad keliautojus vilioja ir stebina jo turtingas kultūrinis paveldas. Miestas apsuptas keturių elegantiškų stupų, kurios stūkso lyg keturi Patano kampai. Sakoma, kad jas pastate maurijų imperijos valdovas Ašoka.

Žinomiausia miesto vieta – nevarų architektūros brangakmenis –  Durbar (centrinė) aikštė, kurioje galima išvysti gražiausias Nepalo šventyklas, išdabintas bronziniais vartais ir nepakarojamais raižiniais, dailias pagodas, nuostabios architektūros vienuolynus,  didingą Malos karalių rūmų kompleksą ir daugybę kitų įspūdingų paminklų. Aikštėje taip pat rasite ir vieną įdomiausių Azijoje - Patano muziejų, kuriame eksponuojamos tviskančios statulos ir kiti religiniai objektai.  

Patanas, Nepalas. Kelionės į Nepalą. Egzotiškos kelionės į tolimus kraštus su LEHKORekomenduojame Durbar aikštėje apsilankyti ankstyvą rytmetį, kuomet ji nėra perpildyta turistų. Įėjimo bilietas kainuoja ~500 rupijų.

Palyginus su triukšminguoju Katmandu, Patanas kur kas ramesnis, čia išvysite daugiau budistų vienuolių.

Tai budistinės ir hinduistinės kultūros centras, čia vyksta ne mažai religinių švenčių: Buda Jayanti – Viešpaties Budos gimtadienis; hinduistų Dievo Krišnos gimtadienis, švenčiamas Krišnos šventykloje; didžiausias festivalis Nepale – Dašain. 

Miestą garsina ir jo tradicijos bei rankų darbo šedevrai, tad tai puiki vieta įsigyti unikalioms lauktuvėms iš Nepalo už „protingą“ kainą.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,