Kelionė į Nepalą ir Tibetą

Katmandu – Bhaktapuras – Katmandu - Pokara - Sarankotas – Pokara – Katmandu – Dhulikhel - Zhangmu - Šigadzė – Lasa - Gjangdzė - Šegaras – Nyalam – Katmandu

1 diena. Ryga/Vilnius – Katmandu
Sveiki atvykę į Katmandu – Nepalo sostinę ir didžiausią šalies miestą, įsikūrusi net 1400 m virš jūros lygio. Kuomet bus sutvarkyti vizos formalumai ir atsiimsite lagaminus Jus pasitiks mūsų atstovas ir palydės į viešbutį.
Po trumpo poilsio vyksite apžiūrėti Katmandu Durbar aikštę ir senovinį religinį kompleksą Swayambhunath, dar žinomą kaip Bezdžionių šventykla.
Katmandu Durbar aikštė, vietinių vadinama Hanuman Dhoka rūmų aikšte, įsikūrusi pačioje miesto širdyje.  Hanuman Dhoka rūmų kompleksas susideda iš didžiulės Karališkos Aikštės, kurioje stūkso daugybė šventyklų, pastatytų skirtingiems hinduizmo dievams ir deivėms. Daugelis pastatų iškilo dar XV-XVIII a. Visas rūmų kompleksas pavadintas dievo beždžionės vardu – Hanuman, kurio didžiulę akmeninę statulą, nudažytą raudonai pastebėsite visai šalia pagrindinio įėjimo – auksinių vartų. Hanuman tituluotas kaip galingas visos Dubar aikštės saugotojas.
Auksinė Swayambhunath Stupa yra seniausia ir mįslingiausia iš visų šventyklų Katmandu slėnyje . Jos didingas baltas kupolas ir švytinti auksinė viršūnė yra matomi iš visų slėnio vietų. Remiantis istoriniais įrašais, rastais įspaustus ant akmens, ši stupa buvo reikšmingu budistų piligrimų lankomu objektu dar 5 a. ir manoma, kad ji buvo pastatyta kur kas anksčiau, prieš atnešant budizmą į Katmandu slėnį.
Nepalas. Kelionės į Nepalą. Kelionės į Aziją su LEHKO 
2 diena. Katmandu – Bhaktapuras – Katmandu 
Pusryčiai. Šiandien Jūsų laukia nepamirštama ekskursija į vieną didžiausių Azijoje ir net visame pasaulyje, didingą senovinę budistų stupą – Boudhanath, kuri pastatyta dar II a. pr. Kr. ir nuo 1979 m. yra saugoma UNESCO. Taip pat šiandien lankysitės hinduizmo šventykloje Pashupatinath, skirtoje viešpačiui Šivai. Ši pagoda papuošta dvejais auksiniais stogais ir sidabrinėmis durimis. Statinys neabejotinai paliks Jums didžiulį įspūdį – tai viena iš labiausiai garbinamų šventyklų Nepale. Šalia Pashupatinath šventyklos stovi ištaigingi rūmų kompleksai ir šventyklos, stupos, skulptūros, muziejai...
Apžvalginė ekskursija Bhaktapure (14 km nuo Katmandu). Iš visų šiame slėnyje esančių miestų Bhaktapuras yra autentiškiausias, labiausiai išlaikęs savo pirminę išvaizdą senovinis miestas, įkurtas dar IX a. stūksantis tarsi muziejus po atviru dangumi. Mieste gyvena beveik 70 tūkst. gyventojų. Bhaktapurą puošia unikali architektūra – Darbaro aikštėje galėsite išvysti Malu dinastijos karalių „rūmus su 55 langais“, Niatopolos ir Bhairavos šventyklas, Dattatreya aikštę ir čia stovintį indų vienuolyną.
Nakvynė Katmandu.
 
3 diena.  Katmandu - Pokara
Po pusryčių vyksite į Pokarą – vieną didžiausių Nepalo miestų, kurį puošia stulbinamo grožio kraštovaizdžiai. Juk Pokara įsikūrusi ant Pevos ežero krantų, tarp snieguotomis viršūnėmis stūksančių Himalajų. Keliautojai šią Nepalo vietovę neretai vadina gabalėliu rojaus. Ir visai ne be reikalo. 
Keliaujant galėsite mėgautis įspūdinga gamta: kalnais, kriokliais, upėmis, stačiomis uolomis ir staigiais nuolydžiais. Taip pat pravažiuosite keletą nedidelių regioninių miestų ir kaimelių. Po beveik 6 val. trukmės kelionės pasieksite šios dienos tikslą – Pokarą. Atvykus, plaukiosite laiveliu po stebuklingąjį Pevos ežerą, lankysitės Barahio salos šventykloje.
Nakvynė Pokaroje.
Nepalas, Tibetas. Kelionės į Nepalą, Tibetą. Kelionės į Aziją su LEHKO 
4 diena. Pokara – Sarankotas – Pokara
Anksti ryte, vyksite į Sarankoto kaimelį, iš kur atsiveria pasakiški Himalajų kalnų vaizdai: Baltasis kalnas Daulagiris (aukštis – 8167 m.), kalnų masyvas Anapurna (7200–8093 m), Lamjung (6983 m.), Manaslu kalnas (8163 m), Mačapučarė kalnas (6997 m).
Po pusryčių apžvalginė ekskursija Pokaros slėnyje.
Nakvynė 3* viešbutyje, Pokaroje.
 
5 diena.   Pokara – Katmandu – Dhulikhel
Pusryčiai, Grįžimas į Katmandu (važiavimo trukmė apie 6 val.) iš kur vyksite į Dhulikhel.
Iš Dhulikhel atsiveria nuostabi aukštųjų Himalajų panorama, tad galėsite mėgautis nuostabiais vaizdais viešint autentiškame Newari miestelyje.
Nakvynė Dhulikhel.
 
6 diena. Dhulikhel – Zhangmu
Pusryčiai. Šiandien kirsite Nepalo Tibeto sieną – Zhangmu miestelyje, esančiame Himalajų kalnuose, 2300 m virš jūros lygio. Čia išvysite ir modernius pastatus, ir šalia jų stūksančius kontrastuojančius senovinius medinius namukus. Zhangmu, priklausantis Tibetui yra reikšminga zona prekybai tarp Nepalo, Indijos ir Kinijos.
Nakvynė Zhangmu.
Tibetas, Nepalas. Kelionės į Tibetą, Nepalą. Kelionės į Aziją su LEHKO 
7 diena. Zhangmu – Šigadzė
Pusryčiai. Šią dieną vyksite į antrąjį pagal dydį Tibeto miestą ir tradicinę Tsang provincijos sostinę – Šigadzę, kuri įsikūrusi didžiuliame smaragdiniame slėnyje.
Nakvynė Šigadzėje.
 
8 diena. Šigadzė – Lasa 
Pusryčiai. Važiuosite į Lasą (Tibeto kalba reiškia "Dievų miestas") -  Kinijos LR, Tibeto autonominio regiono ir Tibeto istorinės šalies sostinę. Miestas vadinamas Tibeto kultūros veidrodžiu. Taip pat ypatingas čia įrengtais Dalai Lamos rūmais.
Pakeliui apžiūrėsite Tashilhunpo vienuolyną. Čia saugoma auksu dengta statula, įkūnijanti Maitrėją – atjautos ir meilės Budą. Viešėsite Pelkor Chode vienuolyne, apžiūrėsite Gyangze Kumbum stupą.
Nakvynė Lasoje.
 
9 diena. Lasa
Po pusryčių lankysitės Potalos rūmuose – buvusioje Dalai Lamos rezidencijoje (pastatyti XVII a.). Šie rūmai didingi ne tik savo dydžiu (čia yra net 999 kambariai!) ar prabanga – tai vienas reikšmingiausių Tibeto religinių paminklų.
Ekskursijos į Norbulingka rūmus ir Sera vienuolyną.
Nakvynė Lasoje.
Tibetas, Nepalas. Kelionės į Tibetą, Nepalą. Kelionės į Aziją su LEHKO 
10 diena. Lasa
Pusryčiai, po kurių vyksite į didžiausią vienuolyną visame Tibete – Drepung, įsikūrusį 5 km nuo Lasos, ant Gambo Utse kalno.
Drepung vienuolynas buvo pastatytas 1416 m., tuo metu jame galėjo gyventi daugiau nei 10 tūkst. vienuolių. Religinis statinys tiesiog marga įvairiausiomis spalvomis. Neišsigąskite daugybės laiptelių, kadangi kiekvienas jų vertas to, ką išvysite užkopę.
Antroje dienos dalyje apsilankysite Tibeto dvasinėje širdyje – Jokhang reikšmingiausioje Tibeto budistų šventykloje. Čia turėsite galimybę pamatyti vieną seniausių ir puošniausių Budos Shakyamuni Jovi statulą, atgabentą į Lasą X a.
Vakare pasivaikščiojimas po Barkhor Bazaar. Taip vadinama vieta, kur susipynusios siauros Lasos gatvelės, tarp kurių stovi miestelio aikštė. Tai įdomi vieta norintiems susipažinti su įprastu tibetiečių gyvenimu bei įsigyti suvenyrų.
Nakvynė Lasoje.
Tibetas, Nepalas. Kelionės į Tibetą, Nepalą. Kelionės į Aziją su LEHKOTibetas, Nepalas. Kelionės į Tibetą, Nepalą. Kelionės į Aziją su LEHKO 
11 diena. Lasa – Gjangdzė 
Pusryčiai. Šiandien važiuosite pro įspūdingus Kamba La (4794 m) ir Karo La (5045 m) tarpeklius Gjangdzėje , 3950 m virš jūros lygio (važiavimo trukmė apie 3 val.).
Jūsų kelias vingiuoja palei šventojo Jamdroko ežero pakrantę. Pasak legendos šis ežeras – tai persikūnijusi dievybė.
Atvykimas į Gjangdzę, įsikūrimas viešbutyje.
Ekskursija į Gjangdzės tvirtovę, vieną iš geriausiai išsilaikiusiųjų džongų Tibete. Architektūrinis paminklas pastatytas XIV a.
Nakvynė Gjangdzėje.
Tibetas, Nepalas. Kelionės į Tibetą, Nepalą. Kelionės į Aziją su LEHKOTibetas, Nepalas. Kelionės į Tibetą, Nepalą. Kelionės į Aziją su LEHKO 
12 diena. Gjangdzė - Šegaras
Po pusryčių važiuosite į Šegaro miestelį, esantį šalia Everesto (Džomolungmos) kalno. Įdomu tai, kad būtent čia prasideda daugiausiai ekspedicijų į aukščiausią pasaulyje kalną.
Nakvynė Šegare.
Tibetas, Nepalas. Kelionės į Tibetą, Nepalą. Kelionės į Aziją su LEHKO 
13 diena. Šegaras – Nyalam – Katmandu 
Pusryčiai. Anksti ryte išvykimas į Nyalam miestuką. Pakeliui pravažiuosite Lalung La tarpeklį, didžiulį Sagarmatos Nacionalinį parką, didingąjį Everestą. Aplankysite ant Milarepos urvo esančią šventyklą.
Nepalo – Tibeto sienos kirtimas (Kodari per Zhangmu), susitvarkius visus pasienio formalumus, grįžimas į Katmandu (važiavimo trukmė apie 4 val.).
Atvykus, poilsis viešbutyje.
Nakvynė Katmandu.
Tibetas, Nepalas. Kelionės į Tibetą, Nepalą. Kelionės į Aziją su LEHKO 
14 diena. Katmandu
Pusryčiai. Visa diena skirta savarankiškai pažinčiai su Katmandu. Galėsite pasivaikščioti po turtingąją Nepalo sostinę, įsigyti dovanų namiškiams...
Na, o vakare Jūsų laukia linksma programa – nepalietiška tradicinė vakarienė su liaudies šokiais.
 
15 diena. Katmandu – Ryga/Vilnius
Pusryčiai. Laisvas laikas. Pervežimas į oro uostą skrydžiui namo.

Kelionės datos 2014 m.
Liepos 5 d.
Rugpjūčio 2 d.
Rugsėjo 6 d.
Spalio 4 d.

Kelionės kainos:

Kaina Asmeniui dviviečiame kambaryje Vienvietis kambarys
4600 Lt/ 1332,25 Eur 5750 Lt/ 1665,31 Eur
Į kaina įskaičiuota:
- apgyvendinimas 3* viešbučiuose, dviviečiuose kambariuose Nepale ir Lasoje, Tibete;
- apgyvendinimas svečių namuose pakeliui į Lasą;
- pusryčiai (išskyrus atvykimo dieną);
- visi pervežimai pagal programą;
- ekskursijos, vedamos anglų k. kalbančio vietinio gido;
- visi įėjimo mokesčiai ir leidimai, pagal programą;
- viena tradicinė nepalietiška vakarienė, su tradicinių šokių programa.
Į kainą neįskaičiuota:
- tarptautinių skrydžių bilietai (nuo 2400 Lt/695,09 Eur);
- draudimas;
- dvikartinė Nepalo viza (40 USD ir būtinai su savimi turėkite 4 spalvotas pasines nuotraukas);
- Kinijos viza ir įvažiavimo į Tibetą leidimas (85 USD);
- pietūs ir vakarienės;
- asmeninės išlaidos, arbatpinigiai;
- gėrimai;
- kitos išlaidos, kurios nepaminėtos prie „į kainą įskaičiuota“
Pastabos:
- kelionės programa vyksta anglų kalba;
- keičiantis valiutų kursui, viešbučių ir paslaugų kainoms, kelionės kaina gali keistis;
- kelionės programa, lankytinų objektų eiliškumas gali keistis;
- visos nurodytos išvykimo datos – garantuotos;
- kelionę galima užsakyti mažiausiai 1 mėn. prieš planuojamą išvykimą (dokumentus Indijos vizai gauti reikia pateikti mažiausiai 1 mėn. prieš kelionę);
- pasas privalo galioti mažiausiai 6 mėnesiai po kelionės pabaigos.

Kelionę organizuoja "LEHKO"

Išsamesnės informacijos teiraukitės mūsų kelionių agentūroje tel.: 8 5 2639127

Siųsti užklausą:
 
Vardas, Pavardė *
Jūsų el. paštas *
Užklausa
Žodžio tvirtinimas *
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,