Įdomūs faktai apie Nepalą:
Storai apvestos akys netgi kūdikiams ir vaikams, tiek berniukams, tiek mergaitėms – kultūros dalis. Kadangi pagal šią tradiciją taip paryškinamos akys tampa dar gražesnės, kiti žmonės gali pavydėti ir nužiūrėti mažylius, todėl blogiui atbaidyti dedamas ant skruostų po juodą didelį tašką.
Purtant galvą į šonus, norint pasakyti „ne“ kūno kalba, to tikrai nepadarysite. Atvirkščiai – pasakysite „taip“.
Šalies moto „Motina ir Gimtinė yra aukščiau už dangų“.
Nepalas yra viena iš vargingiausių šalių pasaulyje. Čia labai aukštas nedarbingumo lygis, todėl atvykstantys keliautojai prisideda prie šalies gerovės.
Jei viešėdami Nepale pavadinsite ką nors storu – toli gražu nieko neįžeisite. Netgi priešingai – tai yra laikoma komplimentu, kadangi storumas simbolizuoja turtingumą.
Nepale, kaip ir Indijoje, karvės yra šventos. Jos jokiu būdu nenaudojamos valgiams, o jų žudymas yra nelegalus ir baudžiamas. Čia šie gyvūnai gyvena ir vaikšto laisvai, tad nenustebkite jas išvydę tiesiog gatvėje.
Ilgiausia bausmė įvykdžius bet kokį nusikaltimą yra 20 metų.
Iš dešimties aukščiausių pasaulio kalnų net aštuoni yra Nepale, tarp kurių pats aukščiausias – Everestas.
Nepale stūkso aukščiausiai esantis viešbutis visame pasaulyje – The Hotel Everest View.
Nepalietiškos raudonosios pandos kiekvieną žiemą netenka apie 15 proc. savo kūno svorio.
Nepalas tai tarsi Azijos Amazonė, turtingos biologinės įvairovės stebuklas, kuriame vis dar atrandamos naujos rūšys. Nepale yra daugiau nei 5980 žydinčių augalų rūšių, kurios sudaro net 2,4 proc. pasaulio ploto, daugiau nei 360 orchidėjų rūšių.
Keliautojams Nepalo durys buvo atvertos tik 1950 m.
Nepale nėra geležinkelių. Pagrindinė viešojo transporto priemonė – autobusas.
Nepale labai lėtas internetas. Jo greitis dažniausiai iki 256 kbps.
Namaste! Tai tik vienas vienintelis žodis, tačiau reiškiantis „aš sveikinu Dievą tavo sieloje“. Jį tarsite sveikinantis Nepale (Indijoje taip pat), sudėdami delnus, tarsi maldai. Nepaliečiai nespaudžia vienas kitam rankos, retai kada apsikabina.
Nepale gyvena gyva deivė – Kumari, skaisčioji mergelė. Tai tradicija, pagal kurią atrenkama maža mergaitė (norint dalyvauti atrankoje reikia atitikti net 32 reikalavimus), gyvensianti rūmuose ir būsianti induistų deive – deivės Kali inkarnacija. Kai mergaitė sulaukia pirmųjų menstruacijų, ji nebetenka deivės vardo ir yra grąžinamą į savo šeimą, o į jos vietą išrenkama kita.
Nepale visuomenė labai marga – čia yra daugiau nei 30 skirtingų etninių grupių, išpažystama visa įvairovė religijų ir kalbama daugybe kalbų dialektų. Dėl kaimyninių šalių (Indijos, Tibeto, Kinijos ir Mongolijos) įtakos nepalietiška virtuvė, apsirengimo stilius, tradicijos ir net muzika skiriasi priklausomai nuo to, kokioje Nepalo vietoje esate. Nepalo sostinėje Katmandu šiuo atžvilgiu, ko gero, yra spalvingiausia.
Hinduizmas yra pagrindinė dominuojanti religija Nepale, po jos seka budizmas. Be abejo, yra ir mažesnių grupių, kurios išpažįsta islamą, krikščionybę ir pan. Kaip ir Indijoje, taip ir Nepale, egzistuoja kastų sistema – kiekviena kasta turi savo kalbą,gyva iš anksto suplanuotų santuokų tradicija, o santuoka galima tik tarp tos pačios kastos žmonių.
Vienas iš būdų pažinti šalį – per jos virtuvę. Nesvarbu ar ragausite gardžius gatvės pardavėjų patiekalus ar valgysite prabangiuose restoranuose, pastebėsite, jog čia susilieja Tibeto, Kinijos ir Indijos patiekalai, tačiau jie nėra per aštrūs, įvairūs ir už pakankamai gerą kainą. Nepale ragaukite koldūnus – Kothey su sūriu, daržovių arba mėsos įdaru. Tarp vegetarų populiarus patiekalas yra dal – lęšių sriuba, dažniausiai pateikiama su ryžiais.