Kelionės

Vešlios tropinės džiunglės šalia auksinių, kaktusais nubarstytų dykumų, bruzdantys didžiuliai mega miestai, rūkstantys snieguotomis viršūnėmis vulkanai, smėlio paplūdimiai, įspūdingi kanjonai bei sraunios upės, nepakartojama spalvinga laukinė gamta – visa tai – Meksika.

Ši kryptis tiks ir ramiam poilsiui prie Karibų jūros, besidžiaugiant nepaprasto grožio paplūdimiu, povandeniniu pasauliu, gausiu koraliniais rifais, ir pažintinėms ekskursijoms nedideliuose tradiciniuose miesteliuose, ir nuotykių kupiniems žygiams po tankius miškus bei kalnus, ir didžiųjų  banginių bei protingųjų delfinų stebėjimui. Tai dinamiška šalis, kupina kontrastų, galinti pasigirti turtinga kultūra, pritraukianti daugybę keliautojų iš viso pasaulio, kurie čia vyksta ištisus metus. Ir tai tik keletas priežasčių kodėl per kitas savo atostogas turėtumėt keliauti į Meksiką. 

Vertė už pinigus
Meksika yra viena iš tų egzotinių atostogų krypčių, kurios yra stebėtinai nebrangios. Geras kainos ir kokybės santykis. Daugybė keliautojų Meksiką laiko savo mėgstamiausių atostogų vietų sąrašo viršuje, nes čia geriausi paplūdimiai, skanus ir nebrangus maistas.

Maistas
Meksikos virtuvė unikali tuo, kad ji skiriasi priklausomai nuo regiono. Daugelis patiekalų yra senovės actekų ir majų derinys paįvairintas ispanų užkariautojų bei prancūzų virtuvių ypatumais. Ir nors visame pasaulyje galima mėgautis tokiais žinomais meksikietiškais patiekalais kaip tamale, taco ir quesadilla, Meksikoje galėsite paragauti daugybę niekur kitur dar neragautų meksikietiškų patiekalų. Šiaurinėje Meksikoje siūloma įvairių rūšių jautienos, ožkienos ir unikalių strutienos patiekalų. Centrinėje Meksikoje siūloma įvairiausių carnitas, tamales ir barbacoa. Pietryčių Meksika žinoma įvairių prieskonių naudojimu, jaučiama Karibų salų įtaka. Vietovėse prie Meksikos Golfo srovės ir Ramiojo vandenyno plačiai vartojama žuvis. Iš Meksikos yra kilęs ir šokoladas, vadintas dievų gėrimu. 1100 m. pr. Kr. Actekai naudojo kakavą gėrimams. Kelionės į Meksiką metu ragaukite garsios visame pasaulyje išskirtinės meksikietiškos virtuvės gardumynų, paskanintų aštriais prieskoniais, ragaudami vietinės gamybos vyno ar kaitinančios tekilos.

Oras
Kiekvienas, kuris lankėsi Meksikoje gali patvirtinti, kad oras ten idealus beveik visus metus. Lietingojo sezono pabaigoje, maždaug rudens pradžioje, oras vėsesnis, tačiau tai žaliausias ir gražiausias metas. Pietiniuose Meksikos regionuose oro temperatūra išlieka tarp 24 ir 28° C visus metus. Tai ideali temperatūra eiti į žygius ir tyrinėti senovės majų griuvėsius. Šiauriniuose regionuose žiemos vėsesnės, tačiau vis tiek pakankamai šilta, maždaug 20 to 24 °C. Dėl klimato ypatybių nesvarbu, kuriuo metų laiku keliausite, visada atsiras vieta, kur galėsite mėgautis puikiu oru.

Šventės
Garsiausia šventė ir didžiausia kultūrinė patirtis Meksikoje yra Mirusiųjų diena – „Dia de los Muertos“ (praėjus dviem dienoms po Helovino). Meksikiečiai savo protėvių ir giminaičių dvasias pasitinka gamindami gardų naminį maistą. Vienas iš simbolių yra „pan de muerto“ – pyragas, kepamas specialiai šiai šventei. Tai ryškių spalvų, unikalių meno kūrinių ir neįtikėtinai įdomių tradicijų laikas. Kai kuriose vietovėse, ypač pietinėje Meksikoje, Mirusiųjų dienos tradicijos labai stiprios. Gruodžio 16-24 d. švenčiama „Las Posadas“. Tai devynių dienų Biblinė Marijos ir Juozapo, ieškančių pastogės Betliejuje, šventė. Ši šventė yra šiek tiek santūresnė, su žvakių procesija ir sustojimais kur vaidinamos įvairios Kristaus gimimo scenos. 

Žmonės
Kelionėje po Meksiką beveik niekada nesutiksite arogantiškų ar nedėmesingų vietinių gyventojų, o taktiškumas yra labai svarbus bendraujant. Jie yra draugiški ir visur kur eisite visada atsiras kas nors norintis padėti.

Pakrantės ir paplūdimiai
Meksikos pakrantės traukia lankytojus mėgstančius atsipalaiduoti ir mėgautis saulėto paplūdimio teikiamais atostogų malonumais. Dideliuose Meksikos kurortuose yra daug gražių paplūdimių, kur galima tiek ramiai ir tingiai lepintis saulutėje gurkšnojant „margaritas“, tiek aktyviai, skrodžiant bangas ar nardant. Meksikos Karibų pakrantės jūra yra puiki, rami, tobuli balto smėlio paplūdimiai su turkio spalvos vandeniu, įspūdingi saulėtekiai. Tikras rojus paplūdimio mylėtojams. Modernusis Kankunas gali pasiūlyti viską, ko reikia Jūsų atostogoms. Meksikos Ramiojo vandenyno pakrantė skirtinga, bet taip pat nuostabi. Puikūs aukso smėlio paplūdimiai, didelis jūros gėrybių patiekalų pasirinkimas, puikiai tinka šeimoms su vaikais, kur jie gali mėgautis įvairiomis pramogomis lauke, gamtoje ar vandenyje. Elitinis Akapulkas – tai verdantis naktinis gyvenimas. 

Kultūra ir istorija
Meksikos kultūra yra viena įdomiausių kultūrų visame pasaulyje. Šalis didžiuojasi turinti seną ir unikalią kultūrą bei istoriją, kuriai įtakos turėjo ikikolumbinių civilizacijų palikimas ir ispanų kultūra. Meksikos istorija juntama visoje šalyje. Tai gerai saugomos istorinės vietovės tokios kaip Čičen Ica ar Teotichuanas, pasakojančios kokia tai buvo žemė tūkstančius metų atgal. Meksiko miestas, kažkada buvęs actekų civilizacijos centru, šiandien yra tviskanti Meksikos sostinė. Ten yra didžiausia muziejų koncentracija visame pasaulyje, vyksta daug parodų kiekvieno keliautojo skoniui. Tačiau Meksikos kultūra atsispindi ne tik išpuoselėtose parodų salėse, ją galima justi Meksikos gatvėse, bendraujant su vietiniais gyventojais, kurie nuo seno žinomi kaip puikūs audėjai – jų tradiciniai audiniai itin spalvingi, išmarginti ryškiais geometriniais raštais. Miestų sienos išpaišytos spalvotais grafitti, miesto centre gausu skulptūrų, visur prikabinta plakatų apie meno muges, amatų turgus ar filmų premjeras. 

Muzika
Meksikos muzika yra labai įvairi, bet visuomet šlovinanti vietinę kultūrą. Muzikai didelę įtaką darė Meksikos tautos praeitis. Tai muzika švenčianti gyvenimą ir meilę, pasakojanti šalies istoriją, legendas ir priespaudą. Muzika yra neatskiriama Meksikos kultūros dalis. Tradicinę meksikiečių muziką atlieka sombrerais pasipuošę muzikantai – marijačiai. Jausmingos dainos, atliekamos marijačių, įtrauktos į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

Tekila
Tekila yra bene žinomiausias pasaulyje meksikietiškas stiprusis gėrimas, kilęs iš Meksikos, Tekilos miesto. Tekilos istorija siekia apie 400 metų. Ji prasidėjo tada, kai pirmieji ispanų užkariautojai, atvykę į Meksiką baigė savo brendžio atsargas ir pabandė distiliuoti „baltąjį vyną“. 

Architektūra
Meksika yra viena iš šalių turinčių daug reikšmingų archeologinių vietų. Tūkstančiai piramidžių puošia Meksikos kraštovaizdį. Žymiausios iš jų yra Tulumo, Teotichuano, Meksiko mieste. Didžiausia Teotichuano piramidė yra Saulės piramidė, kuri yra trečia pagal dydį visame pasaulyje. Kita gerai žinoma yra Mėnulio piramidė. 150 km į rytus nuo Meksiko esanti Čolula – viena dramatiškiausių vietų Centrinėje Meksikoje. Didžioji Tepanapos piramidė šventykla – pats didžiausias žmogaus rankomis pastatytas kultinis pastatas pasaulyje. Aplankykite garsiąsias Meksikos piramides, Majų šventyklas, įspūdingus architektūrinius monumentus – bažnyčias, vienuolynus ir aikštes, istorinius muziejus. 

Senotai
Senotai – tai karstiniai ežeriukai su urvais esančiais po žeme. Senovės majai tikėjo, kad senotų vanduo yra šventas ir kad tai vartai į požeminę mirusiųjų karalystę, todėl aukodavo žmones. Šiandien Meksikos senotai traukia adrenalino ir nardymo mėgėjus iš viso pasaulio. Šiuo metu Meksikoje ištirta maždaug 12 kilometrų senotų, tačiau nežinoma kiek jų yra iš viso. Įėjimų į senotus yra apie 800 ir jų vis dar atrandama. Šie, po žeme esantys urvai, užpildyti vandeniu, todėl juose galima nardyti. Vanduo ten skaidrus kaip krikštolas, bet gyvybės nėra. Kai kurie iš jų yra labai gilūs. 

Kelionei į Meksiką tinkamas dokumentas yra Lietuvos piliečio pasas, galiojantis mažiausiai 6 mėn. nuo kelionės pabaigos. Asmens tapatybės kortelės negalioja. Lietuvos Respublikos piliečiams, trumpalaikei kelionei į Meksiką viza nereikalinga, jei viešės šalyje ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. Prieš atvykstant į Meksiką reikia užpildyti FMT (turisto kortelę) ir bagažo deklaracijos formą, kurios pateikiamos oro uoste arba lėktuve. Labai svarbu nepamesti FMT, ji turi būti parodoma išvažiuojant iš šalies. Išsamesnę informaciją apie saugumą, kelionės dokumentus, įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygas rasite čia=>>

Kelionei į Meksiką skiepai keliautojams nėra privalomi, tačiau rekomenduojama pasiskiepyti nuo: Hepatito A ir B, difterijos, stabligės. Išsamesnę informaciją apie planinius, rekomenduojamus ir privalomus skiepus rasite čia=>>      

Pradžia - Kankune

Kaina  
Datos ir trukmė
Kelionė į Meksiką 3 nakv. ir poilsis 7 nakv. PRADŽIA - KANKUNE
Transport:
Fly

Pradžia - Meksikos mieste

Kaina  1540 Eur
Bilieto kaina nuo  815 Eur
Datos ir trukmė
Kelionė į Meksiką 7 nakv. ir poilsis 3 nakv. PRADŽIA - MEKSIKO MIESTE
Transport:
Fly
Kaina  1780 Eur
Bilieto kaina nuo  815 Eur
Datos ir trukmė
Kelionė į Meksiką 8 nakv. ir poilsis 4 nakv. PRADŽIA - MEKSIKO MIESTE
Transport:
Fly
Kaina  
Bilieto kaina nuo  900 Eur
Datos ir trukmė
Kelionė į Meksiką 7 nakv. ir poilsis 3 nakv. PRADŽIA - MEKSIKO MIESTE
Transport:
Fly
Kaina  
Bilieto kaina nuo  815 Eur
Datos ir trukmė
Kelionė į Meksiką 10 nakv. ir poilsis 3 nakv. PRADŽIA - MEKSIKO MIESTE
Transport:
Fly
Kaina  
Datos ir trukmė
JUMS PATOGIU METU!
Kelionė į Meksiką 8 nakv. ir poilsis Kankune / Rivjera Maja kurorte 3 nakv. PRADŽIA - KANKUNE
Transport:
Fly
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,