KASABLANKA

Kasablanka yra Maroko dalykinis, finansų ir industrijos centras. Uostamiestis yra Atlanto vandenyno pakrantėje, kiek piečiau Rabato (1,5 valandos kelio).
Kasablankos uostas – didžiausias Maroke ir ketvirtas pagal dydį Afrikoje.

Miesto pradžia buvo VII a. gyvenvietė Anfa, kurios gyventojai berberai prekiaudavo su viduržemio jūros pirkliais. Vėliau uostas tapo piratų prieglobsčiu. XV a. portugalai taip pat norėjo kontroliuoti Afrikos pakrantes, todėl nusprendė šturmuoti ir sudeginti gyvenvietę. Jie įkūrė uostą, kurį pavadino „Casa Blanca“ (Baltieji namai, arabiškai Dar el Beida).

Oficialioji Maroko sostinė yra Rabatas, religinė – Fesas, dvi neoficialios - karaliaus vasaros rezidencijos Marakešas ir Tanžeras. Kasablanka vadinama Maroko verslo sostine. Čia yra dešimtys bankų, tūkstančiai firmų, įmonių, agentūrų, tarpininkų kontorų, biurų ir filialų, daugiau nei 100 viešbučių.

Miesto simbolis – ant vandenyno kranto stovinti Hasano II mečetė. Ją statant lėšas rinko visi marokiečiai. Tai antra pagal dydį mečetė pasaulyje, jos minareto aukštis unikalus – 210 m., grindys grįstos auksaspalviu marmuru ir žaliu oniksu, kolonos - iš rausvo marmuro. Įdomiausia senoji miesto dalis – Medina. Čia išliko rytietiško miesto atmosfera – siauros ir kreivos gatvelės, prekijai, asilai, riksmai, prieskonių ir kepsnių kvapai. Visus matysite daugybę parduotuvėlių, demonstruojančių savo prekes.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,

Viešbučiai

*****
*****
*****
****
****
***
Suisse  
***
Al Mounia