Kelionės

Jei ieškote neužmirštamos kelionės, tuomet derėtų pagalvoti apie Malaiziją. Čia Jūs rasite pramogas ir pamatysite unikalias vietas, kurių nerasite niekur kitur pasaulyje, mėgausitės puikiu oru, ilsėsitės rojaus paplūdimiuose, gardžiuositės geriausiu pasaulyje maistu ir atrasite dar daug kitų turtų, dėl kurių Malaizija yra tokia neįtikėtinai unikali šalis.

Pradėkite nuotykių kupiną kelionę į Malaiziją su Lehko!

Kvala Lumpūras 
Malaizijos miestas, sostinė ir svarbiausias ekonominis centras – Kvala Lumpūras yra nuostabi vieta, kur galima rasti įvairiausių parduotuvėlių, prekybos centrų, turgų - visur kur pasisuksi, muziejų, restoranų, šventyklų, bažnyčių, mečečių. Tai - daugiakultūrinis miestas, kuriame persipina malajų, indų ir kinų kultūra. Tikras šalies siekio tapti „modernia šalimi“ atspindys. Dangoraižių čia ištisi rajonai, šalia kinų kvartalas ir  Mažoji Indija. Keliauti mieste patogu traukiniais ir metro. Žymiausi Kvala Lumpūro objektai yra vienoje vitoje - Petronas dvynių bokštai, televizijos bokštas, sultono Abdulo Samado pastatas, Merdeka aikštė. Taip pat įspūdingos Batu uolos, o šalia daugiau nei 40 m aukščio paauksuota indų karo dievybės statula. Pavargusiems nuo miesto šurmulio galima atsipūsti parke, pasigrožėti fontanais, atsigaivinti baseine. Pamatyti Kvala Lumpūre tikrai yra ką.

Dangoraižiai
Dangoraižių Kvala Lumpūre yra ištisi rajonai, kurių paskutiniuose aukštuose įsikūrę barai. Gurkšnojant kokteilį galima atsipalaiduoti ir stebėti puikius vaizdus. Tačiau įspūdingiausi yra Petronas Bokštai dvyniai, kurie yra ne tik sostinės, bet ir visos šalies simbolis. Bokštai dvyniai yra aukščiausi pastatai, kuriuos 41 ir 42 aukštuose jungia tiltas. Tiltas yra atviras turistams. Pastatas atrodo tikrai įspūdingai, o ypač naktį, tad nepraleiskite progos pasigrožėti atsiveriančia sostinės panorama.

Žmonės
Malaizijos gyventojai, kaip ir kiti Azijos šalių gyventojai, be galo malonūs, paslaugūs, džiugina aplinkinius savo šypsena ir svetingai ir rūpestingai priima užsieniečius. Galima laisvai bendrauti su vietiniais, daugelis labai gerai kalba angliškai. Malaizijoje gyvena trijų kultūrų atstovai, kurie švenčia savo šventes, valgo savo maistą, praktikuoja savo religiją ir tradicijas ir tuo pat metu yra vienos šalies piliečiai draugiškai gyvenantys vieni šalia kitų.

Maistas
Malaizijoje maistas yra tarsi atskiras kultas, kuriuo mėgautis galima bet kuriuo paros metu. Jis puikiai atskleidžia šalies kultūrą. Čia galima mėgautis viso pasaulio virtuvėmis - nuo meksikietiško iki kinų maisto – ir už nedidelę kainą. Ryžiai yra neatskiriama Malaizijos virtuvės dalis. Jų galima rasti daug, tik skirtingai paruošiamų. Jie verdami garuose, apkepinami prieskoniais ir daržovėmis, troškinami vandenyje arba kokosų piene, maišomi su vaisiais desertams ir kt. Nors Malaizijoje gyvena daugybė tautų, būtent ryžiai sieja visus jų patiekalus. Kvala Lumpūras ir Penangas yra geriausios šalies vietos maisto mylėtojams ir gurmanams.

Gamta ir oras
Malaizijos gamta žalia, neįtikėtinai graži ir egzotiška. Čia yra balto smėlio paplūdimių su palmėmis, džiunglių su gausia gyvūnija, kalnų ir kalvų, daugybė parkų ir kitų neįtikėtino grožio vietų, kurios išliks ilgam Jūsų prisiminimuose apie kelionę į Malaiziją. O oras Malaizijoje visad puikus. Ištisus metus ten žalia, šilta ir šviečia saulė. Vidutinė metinė oro temperatūra yra 27°C. 

Kultūrinė ir religinė įvairovė
Malaizija yra tokia įvairiaspalvė šalis, kurioje persipina skirtingos kultūros, išlaikiusios savo tradicijas, religijas, bet žengiančios koja į koją su šiandieniniu pasauliu. Visos kultūros gyvena draugiškai, žmonės yra atviri kiekvienos kultūros tradicijoms. Malaizijoje yra daug kinų, indų, tailandiečių ir visi jie gyvena taikoje ir harmonijoje, gerbia vienas kitą. Kadangi Malaizijoje labai daug kultūrinių švenčių, visos rasės švenčia vieni kitų šventes. Visoje šalyje galima pamatyti šventyklas šalia mečečių ir bažnyčias šalia šventyklų.

Salos ir paplūdimiai
Malaizijoje yra daug kvapą gniaužiančių vietų, kuriose galima atsipūsti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti krištolo skaidrumo vandeniu. Viena iš tokių nepaprastų vietų yra Langkavio sala, esanti šiaurės Malaizijoje, dar labai mėgstama įsimylėjėlių, kurie leidžia čia savo medaus mėnesį. Ji sužavi keliautojus savo laukinės gamtos grožiu, žydra jūra ir ramybe. Tai 99 skirtingų salų archipelagas. Nepaprastai įdomu patyrinėti salą plaukiant kateriu Kilim upe. Išsiilgusiems saulės vonių – puikiai tiks Datai paplūdimys, kuris laikomas vienu gražiausių visame pasaulyje. Baltas smėlis, skaidrus vanduo, ramybė ir nuostabūs saulėlydžiai. Beje, ši sala – tikras “duty free“ rojus. Na o nardytojų ir kuprinėtojų rojus yra Perhentian salos. Balto smėlio paplūdimiai, skaidrus vanduo ir koraliniai rifai ir didieji jūros vėžliai. Perhential salą sudaro dvi salos - Pulau Perhentian Kecil ir Perhentian Besar. Paslaptingasis Perhentian Kecil Long Beach paplūdimys įtraukiamas į 10 gražiausių pasaulio paplūdimių sąrašą, tačiau saloje nėra viešbučių. Net karštas vanduo ir elektra ne visada būna. Nepaisant to, tai ideali vieta norintiems pabėgti nuo turistinio triukšmo ir civilizacijos, tačiau nuobodžiauti neteks. Čia galima nardyti, žvejoti, pasiplaukioti su kajakais ir aplankyti negyvenamus salos paplūdimius motoriniais laiveliais. Penang sala – skirtingų kultūrų ir skonių mišinys – su žemynu sujungta ilgu tiltu. Džordžtaunas yra pagrindinis salos traukos objektas, garsus savo UNESCO saugomu Senamiesčiu ir menu. 

Seniausias atogrąžų miškas
Taman Negara yra seniausias pasaulyje tropinis atogrąžų miškas. Manoma, kad jam daugiau nei 130 mln. metų. Čia taip pat gyvena daug labai retų gyvūnų, iš kurių žymiausias yra Malaizijos tigras. Taip pat yra daug beždžionių rūšių, dramblių, Sumatros raganosių. Parke ne tik ypatinga gamta, tačiau ir nemažai veiklos -  galima eiti į žygius tiek dieną, tiek naktį, žvejoti. Tad jei būsite Malaizijos pusiasalyje, būtinai aplankykite.

Didžiausia Budistų šventykla
Kek Lok Si - tai didžiausia Budistų šventykla pietryčių Azijoje, Penang saloje. Ten milijonai Budos vaizdų ir gražių skulptūrų bei freskų, pagodų ir arkų. Tai šventykla, kurioje mahajanos budizmas ir tradiciniai kinų ritualai įsilieja į darnią visumą. 

UNESCO paveldas
Kam įdomu į UNESCO Paveldo sąrašą įrašyti objektai, tikrai turės ką atrasti ir pamatyti Malaizijoje. Vienas iš tokių yra mažasis Malaizijos perlas – Melaka. Tai spalvinga vieta, kurioje gausu kultūrinio paveldo. Puikus istorinis centras – raudoni pastatai ir sena kataliku bažnyčia, Chinatown ir Little India kvartalai. Kinabalu nacionalinis parkas yra vienas iš Sebaho gamtos stebuklų, traukiantis tūkstančius turistų kasmet. Kanibalu kalnas ir apylinkės yra vienas iš biologinių pasaulio vietovių, kurioje plyti 6000 augalų rūšių, 326 paukščių rūšių ir daugiau nei 100 žinduolių rūšių. Gunung Mulu nacionalinis parkas, esantis Malaizijos Borneo, kuriame yra didžiausia pasaulyje Saravako grota (700 m ilgio, 400 m pločio ir 70 m aukscio). Džordžtaunas yra kita be galo įdomi ir spalvinga istorinė vieta verta aplankyti. Miestas yra įvairių tautų samplaika. Džordžtaune savo meno piešinius pristatė Ernestas Zacharevičius. Jo piešiniai sulaukė tarptautinio pripažinimo ir yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl čia plūsta turistų srautai. Čia gausu meninių instaliacijų. Archeologiniai radiniai Lengongo slėnyje yra tokie svarbūs, atskleidžiantys istorinį periodą, artimą 2 mln. metų, kad 2012 metais ši vieta įrašyta į UNESCO Pasaulio Paveldo sąrašą.

Nardymas
Sipadan sala, esanti prie Borneo – tai nardytojų Meka Malaizijoje ir sakoma geriausia vieta nardyti pasaulyje. Kadangi tai labai ypatinga vieta, ji paskelbta Nacionaliniu draustiniu ir įleidžiama tik 120 nardytojų per dieną. O jei pasiseka, galima pamatyti ryklius, vėžlius, barakudas ir kitokias povandenines grožybes. Tai gali būti puikus gyvenimo nuotykis! 

Apsipirkimas
Malaizija yra mėgstančių apsipirkti rojus. Čia puikuojasi vieni geriausių prekybos centrų pasaulyje. Tad jei mėgstate pasivaikščioti po parduotuves ieškodami originalių daiktų, tuomet Malaizija yra ta šalis, kur gali išsipildyti Jūsų svajonė. Kvala Lumpūras yra puikus miestas, turintis daug prekybos centrų ir kompleksų ir siūlantis viską nuo puikių drabužių, žinomų prekių ženklų produkcijos, rankų darbo produktų ir daug daugiau nei galima įsivaizduoti. kur Shopaholic turi eiti, nes ji siūlo viską, svyruoja nuo funky drabužius, markių, gražūs rankų darbo produktus ir daug daugiau.

Kelionei į Malaiziją tinkamas dokumentas yra Lietuvos piliečio pasas. Lietuvos Respublikos piliečiams, trumpalaikei kelionei į Malaiziją viza nereikalinga. Išsamesnę informaciją apie saugumą, kelionės dokumentus, įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygas rasite čia=>> 

Kelionei į Malaiziją skiepai keliautojams nėra privalomi, tačiau reikalaujama Geltonojo drugio sertifikato jei keliaujate per infekuotą teritoriją. Taip pat rekomenduojama pasiskiepyti nuo Hepatito A ir B, šiltinės, difterijos ir stabligės. Išsamesnę informaciją apie planinius, privalomus ir rekomenduojamus skiepus rasite čia=>>                

Kaina  nuo 4235 Lt/1226,54 Eur
Bilieto kaina nuo  2000 Lt/579,24 Eur
Datos ir trukmė
IŠVYKIMAS JUMS PATOGIU METU
Pažintinė kelionė 11 nakv./12 d.
Transport:
Fly
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,