Kajo Santa Marija ir Ensenačo salos

Santa Maria ir Ensenačos salos, įeinančios į Chardines del Rei salyną, priklauso Vilja Klara provincijai. Ji turi turtingą istoriją ir kultūrines tradicijas. Niekas, apsilankęs joje, neliks abejingas, nes būtent čia galima visumoje pajusti kubietišką koloritą, pamatyti papratų žmonių gyvenimo būdą. 

Nedidelės Las Bruchas, Santa Maria ir Ensenačos salelės sijungtos su Kubos sala dideliu supiltu keliu (48 km). Būtent šiose salose, vietinių gyventojų nuomone, yra patys gražiausi paplūdimiai.

Pati provincija  ne mažiau vaizdinga už salas ir apsilankymas jos miestuose gali padaryti poilsį ne tik malonų, bet ir įdomų bei spalvingą. 
Provincijos sostinė – Santa Klara – dažnai vadinama Če  (Ernesto Che Guevaros) miestu, čia isikūręs muziejus, kuriame pasakojama apie legendinio komandoro gyvenimą, čia palaiduoti ir jo palaikai.

Kitas miestas, padėsiantis suprasti ir pajusti Kubos tradiciją ir kultūrą – Romedios – garsus architektūra ir jame vykstančiais karnavalais.
Praturtinti poilsį, padaryti jį naudingesnį galima apsilankius kurorto Elgea mineraliniuose šaltiniuose.   

KAJO ENSENAČOS. Nedidelė pasagos formos sala įsikūrė pačiame Chardines del Rei salyno centre, šalies šiaurėje. Sala, kurioje tėra vienas viešbutis, gali būti įdomi pirmiausia dėl jos unikalios gamtos: saloje iš viso 22 endeminių floros rūšių ir 39 faunos, tarp jų driežai, moliuskai ir ariero paukštis.
 
KAJO SANTA MARIA. Povandeninis Kajo santa Maria pasaulis traukia į salą nardymo mėgėjus iš viso pasaulio, nes čia galima išvysti daugybę koralinių žuvų . Taip pat salos krantai idealūs užsiimti vandens sporto šakomis ir šiaip paplaukioti jūra tarp gretimų salų.

Verta aplankyti:

  • Santa Klara miestą. Provincijos sostinė, kurioje įdomiausi: „Leoncio Vidal“ – pagrindinis miesto parkas, kuriame isikūręs Dekoratyvinių menų muziejus, Chose Marti biblioteka, buvę valdžios namai ir Gailestingumo teatras („Teatro de la Caridad“) – architektūros perlas, pripažintas nacionaliniu paveldu. Ne mažiau įdomus miesto įkūrėjams skirtas obeliskas, kurį sudaro 18 marmurinių kolonų, pastatytų aplink tamarindą, ant kiekvienos iš kurių parašytas pirmųjų atvykėlių giminės vardas. Nepamirškite aplankyti Che Guevaros memorialo ir monumentą, skirtą šarvuoto traukinio puolimui.
  • Romedios miestą. Tai viena seniausių aštunta ispanų konkistadorų gyvenvietė Kuboje. Labiausiai verta dėmesio pagrindinė aikštė, vienintelė Kuboje, kurioje pastatytos iškart dvi bažnyčios. Viena jų –  unikalios architektūros ir vidinės apdailos Jono Krikštytojo bažnyčia, turtingu auksiniu altoriumi, įvairiaspalviais skliautų raštais ir unikaliu kūdikėlio Jėzaus besilaukiančios Mergelės Marijos paveikslas. Malonumo suteiks Karnavalų muziejaus ir Muzikos muziejaus aplankymas.
  • Kajo Las Bruchas. Ši sala garsi ne tik dėl paplūdimių ir viešbučių. Povandeninė flora ir fauna sudomins pačius patyrusius nardytojus, o po povandeninio plaukiojimo laiką galima praleisti jaukiame „San Paskual“ restoranėlyje. Tai unikalus senovinias laivas, kuriame yra Ernesto Hemingvėjaus kelionėse surinktų suvenyrų ir keletas laivo įkvėpto kurti jūros peizažus tapytojo Leopoldo Romanjako paveikslų.

 

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,

Viešbučiai