Havana

Havanos miestas yra mažiausia pagal dydį, bet didžiausią gyventojų skaičių turinti Kubos provincija. Tai administracinis, politinis, kultūrinis, mokslinis ir turistinis centras bei pati kosmopolitiškiausia Kubos provincija.
XIX amžiaus viduryje, kai į Kubą atvykdavo vis daugiau Jungtinių Amerikos valstijų piliečių, prie įlankos pradėti statyti viešbučiai. Dabar Havaną kasmet aplanko daugiau nei pusė į šalį atvykusių turistų iš užsienio. Miestas žavi architektūros įvairove, plačiais prospektais, bulvarais ir senamiesčiu, kuris 1982 metais UNESCO buvo įtrauktas į saugomų Pasaulio paveldo objektų sąrašą. Mieste klesti kultūrinis gyvenimas, daug pramogų, be to, 47 km pakrantėje - 20 km paplūdimių. Havanos pakrantėse galima nardyti ir išplaukti žvejoti į atvirą jūrą. Havanos simboliai – vėtrungė Hirardilja ir El Moro tvirtovės švyturys. O trys vietos, kurias visi stengiasi aplankyti – tai kabaretas „Tropikana“, taverna „Bodegita del Medio“ bei restoranas baras „Floridita“.

Verta aplankyti:

 • Senamiestis. Ekskursijos pradžios vieta gali būti El Templete - nedidelė neoklasicistinė koplyčia, pastatyta 1828 metais. Šioje vietoje, manoma, buvo įkurtas miestas. Iš čia galite eiti per Ginklų aikštę (Placa de Armas), Katedros aikštę (Placa de la Catedral) ir Senąją aikštę (Placa Vieja), kurias supa nuostabūs senoviniai gyvenamiejie ir miesto gyvnybos sistemos pastatai.
 • Patrankos šūvio ceremonija pagal tradiciją iškilmingai kartojama kas vakarą devintą valandą San Karlos de la Kabanja tvirtovėje. Kolonijės epochos metu patrankos šūvis buvo naudojamas kaip signalas saugoti miestą - uždaryti vartus ir įtempti grandinę tarp El Moro ir La Punta tvirtovių, kuri užtverdavo laivams kelią į įlanką. Šiandien šis ženklas reiškia gyvybingos Havanos nakties pradžią. 
 • Chose Marti memorialas 1996 metais buvo pastatytas Chose Marti revoliucijos aikštėje. Čia saugomos įvairios relikvijos, dokumentai ir graviūros, susiję su Kubos revoliucijos pradininko gyvenimu. Betoninio obelisko, dengto marmuru, viršūnėje - 138,5 m virš jūros lygio aukštyje – yra aukščiausia sostinės stebėjimo aikštelė.
 • Paseo del Prado bulvaras nėra seniausias mieste  - senesnis yra Alameda de Paula bulvaras. Visgi Paseo del Prado visada buvo pagrindinė Havanos gatvė - aukštais medžiais apsodintas bulvaras tęsiasi nuo Centrinio parko iki garsiosios Havanos krantinės Malekono
 • Havanos Kristus yra didžiausia sostinės statula po atviru dangumi, stovinti La Kabania kalvos viršūnėje virš Havanos įlankos. Šią 18 metrų skuklptūrą garsi Kubos skulptorė Hilma Madera iškalė iš vertingo Kararos marmuro.
 • Dailiųjų menų rūmai po renovacijos tapo viena reikšmingiausių panašių įstaigų pasaulyje. Kubietiško meno skyriuje, esančiame buvusiame Dailiųjų menų rūmų pastate, surinkta daugiau nei 300 įvairių kartų menininkų kūrinių, o netoliese stovinčiame Asturijos centro pastate galima pamatyti meno kūrinių iš kitų pasaulio šalių - Azijos, Lotynų Amerikos, taip pat flamandiškos, vokiškos, itališkos, olandiškos, prancūziškos, angliškos ir amerikietiškos mokyklų kūrinių. Galima rasti įdomių senojo pasaulio meno objektų iš Egipto, Graikijos ir Romos ir didžiausią ispaniškos tapybos kolekciją ne Iberijos pusiasalyje. 
 • Amel skersgatvis yra Kajo Ueso rajone. Tai - meno muziejus be stogo, nes čia savamokslis menininkas Salvadoras Gonsalesas ant sienos nutapytė 100 metrų ilgio paveikslą.
 • Sodyba „Vichija“ yrasostinės pakraštyje, San Fransisko de Paulo municipijoje. Šioje sodyboje įkurtas Hemingvėjaus muziejus. Kaip ir Kochimar žvejų gyvenvietė, tai - viena svarbiausių vietų, susijusių su vadinamu "Bronziniu amerikietiškos literatūros dievu".
 • La Rampa yra viena svarbiausių Kubos sostinės gatvių, kuri leidžiasi nuo L gatvės  iki krantinės promenado Malekono.
 • Nacionalinis botanikos sodas padalintas į 18 dalių, penktadalis 600 hektarų teritorijos skirta vietiniams augalams. Viena populiariausių vietų šiame parke - Japoniškas sodas, kurį 1989 metais fundavo šalies valdžia, o sukūrė sodininkystės meistras Jošikuni Arake.
 • Chibakoa yra nedidelis rajonas prie jūros pusiaukelėje tarp Havanos ir Varadero. Čia daug mažyčių intymių paplūdimių ir rami jūra, gera pasivaikščioti, jodinėti arba važinėti dviračiu.
 • Eskaleras de Charuko. Į pietvakarius nuo sostinės esantis rajonas – puiki vieta nuotykių kupinam turizmui bei speleologijos mėgėjams.
  El Salado paplūdimys puikiai tinka povandeninio plaukiojimo ir snorklingo mėgėjams. Be to, čia įrengta geriausia šalies kartingų sporto trasa.
 • San Antonio de los Banios miestelį Havanos provinciojoje galima aplnakyti, kad apžiūrėtunėte humoro muziejų, plauktutumėte palei srovę Ariguanabo upėje ir grožėtumėtės jos krantų grožiu arba dalyvautumėte čią vykstančioje Tarptautinėje humoro bienalėje.
 • „Ancherona“ kavos plantacijos griuvėsiai yra Artemiso municipijoje. XIX amžiuje tai buvo produktyviausia šalies plantacija, dabar jos likučiai saugomi kaip nacionalinė vertybė.
 • Santa Krus del Norte pakrantės gyvenvietėje gaminamas žymus „Havana Club“ romas. Taip pat čia yra meksikietiškos literatūros biblioteka.
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,

Viešbučiai