Pažintinės kelionės

Visi kalba apie Kiniją - pamatykite ją savo akimis! Įspūdinga istorija ir kultūra, nepakartojami atradimai ir energingi žmonės bei neįtikėtina gamta – dėl visų šių dalykų Kinija yra viena pirmųjų šalių daugelio keliautojų sąraše. Ji turi didžiausią skaičių ir įvairovę pasaulinės klasės turistinių objektų nei bet kuri kita pasaulio vieta.

Tad jei svajojate apie egzotišką kelionę, kupiną naujų vaizdų ir patirčių, jaudinančią ir visiškai kitokią – tuomet kelionė į Kiniją yra kaip tik tokia.

Istorija ir kultūra
Kaip į vieną iš didžiausių pasaulio šalių, kelionė į Kiniją turėtų trukti daug mėnesių, kad apžiūrėtumėte šią didžiulę teritoriją. Ji yra viena iš seniausių kultūrų visame pasaulyje, kurios turtinga istorija prasidėjo prieš daugiau nei 4000 tūkstančius metų. Kinų kalba lenkia kitas savo originalumu ir sudėtingumu, Kungfu ir Taiči išstumia karate ir tajų boksą. Nepamirškite ir ypatingos kinų arbatos kultūros, kinų medicinos, poezijos, kaligrafijos, operos, kinų porceliano bei kitų dalykų, kuriais garsėja Kinija. Didžioji Kinų siena ir Terakotos armijos kapavietė yra žymiausios ir lankomiausios turistų vietos. „Uždraustasis miestas“ ir Dangaus (Rojaus) šventykla taip pat privalomos pamatyti vietos Kinijoje, norint daugiau sužinoti apie Kinijos istoriją ir kultūrą. Vykstantiems pirmą kartą ir norintiems perprasti kinų tradicijas ir nepaprastą šalies progresą, siūlome apsilankyti ne tik didžiuosiuose miestuose - Pekine, Šanchajuje, bet ir provincijos miesteliuose, kuriuose galima iš arčiau pamatyti, kaip gyvena šios šalies žmonės. Sužinosite, koks jausmas, kai prieš Jūsų akis vingiuoja Didžioji kinų siena, pasivaikščiosite soduose, kuriuos imperatoriai ir jų patikėtiniai metų metus tobulindavo tam, kad tiesiog galėtų peišti ar skaityti poeziją tobuloje aplinkoje, ir pamatyti, kokius rūmus patys galingiausi statydavo savo sugulovėms.

Maistas
Maistas turi ypatingą reikšmę Kinijos žmonėms. Kinų virtuvė turi savitą kulinarijos stilių. Čia dėmesys skiriamas šviežiems sezoniniams ingredientams su gražiai subalansuota spalva, tekstūra ir maisto pateikimui. Maistas šalyje pardavinėjamas visur – restoranuose, valgyklose, mažutėse parduotuvėse ir tiesiog gatvėse ant šaligatvio. Nors Kinija gerai žinoma savo arbata ir ryžiais, kinų virtuvė yra daug daugiau nei mes visi žinome. Kiekviename regione, provincijoje ar mieste viskas savita. Skiriasi ne tik patiekalų rūšys, prieskoniai, pagrindinės sudedamosios dalys, bet ir mitybos įpročiai, tradicijos bei etiketas. Kinijos šiaurės (Pekinas, Charbinas) – gausu miltinių patiekalų: makaronų, kiniškų koldūnų. O pasaulyje žinomos Pekino anties galima paragauti tik pačioje Kinijoje ir kaip teigia patys gyventojai, tik Pekino mieste. Kantonų virtuvė (Kinijos pietūs) – tai jūros gėrybių patiekalai, ne toks gausus prieskonių ir padažų vartojimas. Ir Sičuano virtuvė (Centrinė Kinija) – pati aštriausia ir įvairiausia. Būtina paragauti šios virtuvės patiekalų bent kartelį.

Gamta
Kinijos gamta nepaprastai įvairi ir kontrastinga. Joje yra tiek kalnų, tiek ežerų, tiek dykumų ir tropinių salų, tad šalies kraštovaizdis labai turtingas. Kalnai ir kalnuotos teritorijos sudaro 65% Kinijos teritorijos. Net septynios viršukalnės siekia 8000 metrų virš jūros lygio. Įspūdingi Meili xueshano kalnai Junano provincijoje. Aukščiausia šių kalnų viršukalnė yra Kawagebo kalnas (6740 metrų), kurį tibetiečiai laiko šventu. Nepaprastai graži Hainano sala kur yra ir balto smėlio paplūdimių, kurių krantus skalauja turkio spalvos vanduo ir auga palmės. Keliautojus traukia ir didingasis Huan Šanas – Geltonasis kalnas, nuo kurio viršūnės galima grožėtis nuostabiais saulėlydžiais. Žadą atima bekraštės Tibeto stepės, kuriose plyti pievos, ežerai ir upės. Nepakartojamą peizažą sukuria žydintys rapsų laukai, tarsi aukso jūra Luopingo apskrityje. Pamatyti verta ir Midui ledyną bei Hanggoušu krioklį. Gansu provincijos reljefas užburia Marso planetą primenančios rausvos kalvos be medžių. Sičuano provincijoje esantis Jiuzhaigou slėnis – tai tarsi rojus žemėje. Aplankykite įspūdingiausias vietas ir liksite sužavėti.

Festivaliai
Kinai švenčia daugybę įvairių festivalių per metus. Dauguma šių festivalių vyksta Kinų tradiciniame kalendoriuje svarbiomis datomis. Pati svarbiausia ir ilgiausia tradicinė šventė, siekianti apie 25 amžius – tai pavasario festivalis „Čun Dze“ – tai Naujieji metai, kurie vyksta sausio – vasario mėnesį, nuo jaunaties ir iki pat pilnaties, 15 dienų. Nepaprastoji Žibintų šventė, kuri prasideda nuo žibintuvėlių ir šokių parado. Drakono valties festivalis (birželio pradžioje) - tai lenktynės drakonais puoštomis valtimis. Qixi – tai yra tarsi Kinų Valentino diena. Xishuangbanna – vandens taškymosi festivalis. Šis festivalis švenčiamas balandžio 12-18 d. Jinghong mieste (Junanio provincijoje). Šventės metu laistomai vandeniu, linkint vienas kitam laimingų naujųjų metų. Azijos meno festivalio spektakliai vyksta ne tik teatruose, bet ir parkuose. Festivalis vyksta kiekvienų metų vasaros pabaigoje – rudens pradžioje. 

Kung fu
Kung fu taip pat žinomas kaip ušu ar čigongas yra vienas iš geriausiai žinomų tradicinės kinų kultūros pavyzdžių. Tai kovos menas, kuris aprėpia galybes įvairių stilių, susiformavusių per šimtmečius. Manoma, kad iš Dengfengo apylinkių kilo Kinijos kovos menai. Mieste ir apylinkėse yra daug kung fu mokyklų. Kinai iš čia kildina ir budizmą. Žymiausia lankytina vieta, susijusi su Kung fu – tai kino filmų išgarsintas Šaolino vienuolynas. Kelionės į Kiniją metu nepraleiskite progos pasivaikščioti po šį vienuolyną, pamatyti kung fu šou, bei pasimokyti kovos meno su vienu iš vienuolyno meistrų. 

Pekino opera
Kaip nacionalinis lobis, Pekino Opera yra svarbiausia Kinijoje. Tai sudėtingiausia ir turiningiausia kinų muzikinės dramos atmaina. Jos pradžia siekia XII amžių. XX a. pradžioje Pekino opera suklestėjo, jos stilius tapo vyraujantis Kinijoje, jai suteiktas nacionalinis statusas. Priskaičiuojama apie 1300 tradicinių ir šiuolaikinių spektaklių, iš kurių 400 atliekami lig šiol. 2010 m. Pekino opera buvo įtraukta į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Pekino opera sujungia muziką, vokalą, pantomimą, šokį ir akrobatiką. Pekino operoje skirtingos lyties, amžiaus, charakterio ir klasės žmonės yra suskirstomi į keturis vaidmenis: Šeng, Dan, Dzing ir Čou. Neatsiejama Pekino operos dalis yra grimas, dėl kurio ypatumų galima suprasti, ar personažas teigiamas ar neigiamas, senas ar jaunas. Mei Lanfangas – vienas žymiausių Pekino operos aktorių, pelnęs pasaulinę šlovę. Kelionės į Kinija metu, nepraleiskite galimybės pamatyti Pekino operą, kuria žavisi viso pasaulio meno mylėtojai.

Architectūra 
Kinijos architektūra yra stulbinanti. Dauguma pastatų senovės Kinijoje buvo statoma iš medienos, nepaisant to ar tai gyvenamasis namas, ar imperatoriaus rūmai. Garsūs senovės Kinijos medinės architektūros šedevrai, tokie kaip „Uždraustasis miestas“, Dangaus šventykla, Imperatoriaus vasaros rezidencija Pekine, senasis Lijiango miestas Junano provincijoje, gyvenamieji pastatai pietinėje Anhui provincijoje yra saugomi UNESCO. „Uždraustasis miestas” - tai didžiausias pasaulyje architektūrinis ansamblis. Kiti architektūros paminklai, verti dėmesio - tai medinė Siano varpinė, esanti pačiame buvusios Kinijos sostinės centre, geltonasis gervės bokštas Uhane, Tibeto budizmo simbolis - Potalos rūmai Lasoje, Didieji liaudies rūmai Čiongčinge su žaliais stogais ir raudonomis kolonomis yra supami puikių sodų su fontanais.

Miestai
Kinijoje priskaičiuojami 99 miestai, kuriuose gyvena per 1 milijoną žmonių. Miestas, turintis iki 1 milijono gyventojų yra mažas miestas, 1-5 mln. – vidutinis, virš 5 mln. – didelis miestas. Kiekvienas Kinijos miestas ar provincija turi savo įžymybę. Beveik kiekvienas miestas turi senamiestį su tradicine architektūra ir senais namais. Labiausiai turistų lankomi bei garsiausi Kinijos miestai – Tai Pekinas, Guilinas, Šanchajus, Hangdžou. Guilinas viena gražiausių Kinijos vietų. Karstiniai kalnai ir vingiuojanti upė yra šio miesto simboliai. Pekinas – Kinijos sostinė, kurioje daug įdomių vietų. Šanchajus – didžiausias miestas, modernus ir šiuolaikiškas, žymus savo „Rytietišku perlu“ bokštu ir Pudongo rajonu su dangoraižiais, Junanio sodais. Honkongas – labiausiai jaudinantis pasaulio miestas, o naktį šis miestas tiesiog užburia savo lazerių ir šviesų šou. Sudžou –Kinijos pasididžiavimas, garsėjantis gražiausiais sodais Kinijoje. Tai Kinijos Venecija. Tibete, Lasos miestas, garsėjantis Potalos rūmais. Tai viena garsiausių vietų visoje Kinijoje, viliojanti keliautojus iš viso pasaulio. Čongčingas - ketvirtas pagal dydį Kinijos miestas vadinamas kalnų miestu. Taip pat šį miestą garsina labai aštrūs makaronai. Sanya – tropinės Kinijos Hainano salos garsiausias kurortas. Harbino miestas – tai Heilongdziango provincijos sostinė, garsėjanti ne tik savo pastatais, bet ir Ledo ir sniego festivaliu. Siamenas yra tikras turistų rojus, įsikūręs Fudziano provincijoje, o Makao – Kinijos Las Vegasas. Nankinas – miestas ant Jangdzės upės kranto ir dar daug kitų dėmesio vertų miestų, kuriuos geriau vieną kartą pamatyti, nei 1000 kartų išgirsti.

Kalba
Kinų kalba savo unikalumu lenkia daugybę pasaulio kalbų, o Kinų kalbos ir rašto istorija ilga. Ji yra didžiausią kalbančiųjų skaičių turinti kalba pasaulyje. Tačiau kinų kalba, kaip mes ją vadiname, yra tik viena iš Kinijoje paplitusių kalbų, tapusi bendrinės kinų kalbos pagrindu, kitos vadinamos dialektais. Jos rašto sistema – kinų hieroglifai yra stulbinančiai gražūs. Seniausi rašytiniai šaltiniai Kinijoje datuojami apie 1700 m. pr. m. e. Taip pat egzistuoja didelė hieroglifų užrašymo stilių įvairovė, kurią lėmė ypatingas kinų dėmesys kaligrafijos menui. Tad pirmą kartą klausantis kinų kalbos gali atrodyti tarsi klausytumėtės naujos muzikos rūšies. 

Kinų produktai
Nors Kinija garsėja savo įvairiais produktais, eksportuojamais į visas pasaulio šalis, tačiau Kinija taip pat turi ir daug unikalių produktų vertų dėmesio. Tai aukštos kokybės šilkas, įmantriai drožinėtas nefritas, garsusis kinų porcelianas ir puiki arbata. Kinų kaligrafija, bambukiniai krepšiai, tradiciniai kinų mazgai ir kiti rankų darbo daiktai yra tokie pat išskirtiniai ir geri. 

Kaligrafija
Kaligrafija Kinijoje laikoma viena seniausių meno formų ir šalies kultūros išraiškų. Kaip viena seniausių pasaulio rašto sistemų, kaligrafija neatsiejama nuo kinų tautos istorijos, mitologijos ir papročių. Hieroglifas – tai kaligrafijos kūnas, nes tikima, kad hieroglife užkoduota sakralinė išmintis. Pasak legendų, raštas buvo atsiųstas Dangaus, o kaligrafiškai užrašytas ženklas savyje turi energijos. Kinų kaligrafija pati lakoniškiausia meno forma, kur naudojama tik juodi taškai ir linijos. Tačiau tikrąjį kaligrafijos meną galima suprasti tik apsilankius Kinijoje ir pamačius kaip gimsta šis menas meistro rankomis. Net mažose parduotuvėse meistras gali sukurti neįtikėtiną kaligrafijos meno kūrinį. 

Pandos
Dažnai naudojama kaip Kinijos emblema, pūkuota ir miela Didžioji panda yra nykstanti rūšis. Laisvėje jų gyvena mažiau nei  2000, o Kinijos ir kitų šalių zoologijos soduose – apie 250. Didžioji panda yra Kinijos "nacionalinis lobis" ir gyvena kalnuotose tankiuose Kinijos provincijų Sičuano, Gansu ir Šanksi miškuose. 2006 m. vasarą Sičuano pandų rezervatas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą siekiant apsaugoti pandas nuo išnykimo. 658 metais pirmą kartą Kinijos imperatorė Wu Zetian nusiuntė Japonijos imperatoriui dvi pandas. Taip prasidėjo vadinamoji pandų diplomatija, kuria siekiama sustiprinti dvišalius valstybių santykius. Kinų valdovai laikydavo pandas, kad šios nubaidytų piktas dvasias ir apsaugotų nuo stichinių nelaimių. Pandos taip pat laikytos galios ir drąsos simboliu ir iki šiol jos atlieka svarbų vaidmenį Kinijos užsienio politikoje.

Neįtikėtini kelionės prisiminimai 
Kinija yra tokia neįtikėtina ir įvairi šalis, kurioje patirsite daug unikalių įspūdžių, pamatysite daug gamtos ir žmonijos sukurtų stebuklų, atrasite save iš naujo ir tie prisiminimai apie kelionę į Kiniją Jus lydės visą gyvenimą. Kelionių patirtis formuoja Jus, plečia akiratį, keičia mintis. 

KELIONĖ Į KINIJĄ
- įspūdžiai – garantuoti!
- kelionės kaina – neįtikėtinai puiki
- patikimi partneriai – kokybiškas aptarnavimas
- išvykimas – garantuotas!

Kaip išsirinkti kelionę?

Klasikinė kelionė Kinijoje jus supažindins su didžiule šios begalinės šalies įvairove - tai pats patogiausias būdas aprėpti kuo daugiau.

Jeigu Jums aktuali gera kelionės kaina, pasirinkę glaustesnį ekonominį variantą susipažinsite su dviejų garsiausių Kinijos miestų apylinkemis: savo paslaptis atvers sostinė Pekinas ir modernusis Šanchajus.

Labai originali kelionė - "Kruizas Jangdzės upe", derinamas su Pekino ir Šanchajaus miestais ir aplinkiniais meisteliais - ne tik galėsite grožėtis didinga gamta, bet išbandysite nuo senų laikų naudojamą tradicinį keliavimo būdą – plaukdami upe priartėsite prie Kinijos širdies.

Jei nenorite plaukti laivu, bet visgi norite patekti į šalies gilumą, susipažinti su kultūra, tradicijomis, „iš dangaus krentančia Geltonaja upe“ ir netgi pimininko Mao muziejų – rinkitės kelionę Pekinas-Sianas-Hukou kriokliai-Janjanas. Iš Kinijos galima nukeliauti ir į Tibetą. Pasisemkite dvasingumo ir laisvės.

Jeigu norinte kelionės Kinijoje metu ir pailsėti - galima suderinti pažintinę programą su poilsiu Kinijos pietuose esančioje Hainanio saloje. Kelionės „Pekinas-Hainanio sala-Sianas-Luojangas-Pekinas“ metu ne tik puikiai pailsėsite begaliniuose paplūdimiuose, bet ir susipažinsite su vis kitokia Kinija – šis kraštas ir vėl Jus nustebins!

Kelionei į Kiniją tinkamas dokumentas yra Lietuvos piliečio pasas. Lietuvos Respublikos piliečiams, trumpalaikei kelionei į Kiniją reikalinga viza. Išsamesnę informaciją apie saugumą, kelionės dokumentus, įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygas rasite čia=>>

Kelionei į Kiniją skiepai keliautojams nėra privalomi, tačiau reikalaujama Geltonojo drugio sertifikato, jei keliaujama per infekuotą teritoriją ir rekomenduojama pasiskiepyti nuo Hepatito A ir B, vidurių šiltinės, difterijos ir stabligės. Išsamesnę informaciją apie planinius, privalomus ir rekomenduojamus skiepus rasite čia=>>  

Kaina  nuo 3060 Lt
Bilieto kaina nuo  nuo 1800 Lt
Datos ir trukmė
IŠVYKIMAS JUMS PATOGIU METU
Transport:
Fly
Kaina  
Bilieto kaina nuo  nuo 1800 Lt
Datos ir trukmė
IŠVYKIMAS JUMS PATOGIU METU
Transport:
Fly
Kaina  nuo 1620 Lt
Bilieto kaina nuo  nuo 1800 Lt
Datos ir trukmė
IŠVYKIMAS JUMS PATOGIU METU
Transport:
Fly
Kaina  nuo 5055 Ll
Bilieto kaina nuo  nuo 1800 Lt
Datos ir trukmė
IŠVYKIMAS JUMS PATOGIU METU
Pažintinė kelionė su KRUIZU 10 nakv./11 d.
Transport:
Fly
Kaina  nuo 4630 Lt
Bilieto kaina nuo  nuo 1800 Lt
Datos ir trukmė
IŠVYKIMAS JUMS PATOGIU METU
Transport:
Fly
Kaina  nuo 3570 Lt
Bilieto kaina nuo  nuo 1800 Lt
Datos ir trukmė
IŠVYKIMAS JUMS PATOGIU METU
Transport:
Fly
Kaina  nuo 5450 Lt
Bilieto kaina nuo  nuo 1800 Lt
Datos ir trukmė
IŠVYKIMAS JUMS PATOGIU METU
Transport:
Fly
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,