Vasaros rūmai Pekine

Vasaros rūmai Yihe Yuan įkurti prie 60 metrų aukščio Ilgaamžiškumo kalvos ir Kunming ežero, dar vadinami Harmonijos ugdymo sodais (yuan kinietiškai reiškia sodas). Tris ketvirtadalius šio 2,9 kv. km ploto sodo sudaro vanduo. Iškasus centre esantį dirbtinį Kunming ežerą iškastos žemės buvo supiltos – taip suformuota Ilgaamžiškumo kalva. Užstatytoje teritorijos dalyje yra rūmų, sodų ir kitų klasikinės architektūros pastatų.
Vasaros rūmai buvo pastatyti
1750 m., 15-aisiais Imperatoriaus Cianlongo valdymo metais, ir pavadiniti Skaidrių ratilų sodu. Meistrai atkartojo įvairių imperijos vietų sodų architektūros stilius. Rūmų kompleksas buvo puolamas du kartus: 1860 m. puolė britai ir prancūzai, tada buvo išplėšti senieji vasaros rūmai, o 1900 m. sąjunginio aštuonių priešo kariuomenių puolimo metu vyko Bokserio sukilimas. Sodas išliko ir buvo atkurtas, nuo 1888 m. vadinamas Yihe Yuan. Tada šiuose rūmuose vasarą gyvendavo Imperatorienė Dovager Cizi, kuri, pasakojama, Kinijos kariniam laivynui skirtą sidabrą panaudojo renovuoti rūmus ir išplėsti sodus. Taigi, reikia manyti, soduose esantis marmurinis laivas įrodo, kad ji tikrai turėjo humoro jausmą – beje, kinų kariuomenė mūšyje tuomet galų gale pralaimėjo.
UNESCO įtraukė Vasaros rūmus į Pasaulio palikimo sąrašą, deklaruodama, kad tai yra „Kinietiško kraštovaizdžio sodų dizaino šedevras. Natūralus kalvų ir atvirų vandens telkinių kraštovaizdis derinami su dirbtiniais elementais – paviljonais, salėmis, rūmais, šventyklomis ir tiltais, sukuriant išskirtinės estetinės vertės ansamblį."

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,