“Norbulingka” vasaros rūmai, Lasa

Vasaros rūmų tikrasis pavadinimas „Norbulingka“ reiškia „Brangenybių sodas“, šių rūmų ir jų sodų teritorija užima apie 360000 m² ir yra didžiausias Tibeto sodas. Šie rūmai vadinami vasaros rūmais, nes pradedant septintuoju vasaros metu čia, pradedant septintuoju, atvykdavo visi Dalai Lamos vykdyti savo religinių ir politinių pareigų. Ši vieta yra saugoma UNESCO kaip Potalos rūmų istorinio ansamblio dalis.
Žemė, ant kurios dabar stovi Vasaros rūmai, anksčiau buvo apaugusi laukiniais žolynais, čia veisėsi žvėrys. Čia mėgdavo pabūti septintasis Dalai Lama, todėl Cingų dinastijos magistras liepė šioje vietoje pastatyti rūmus ir pradėti veisti sodą
. Rūmai pradėti statyti 1740 m., o 1751 m. pats Dalai Lama pradėjo statyti savo trijų aukštų rūmus Kelsang Potrang Norbulingka rūmų viduje, kuriuose yra miegamosios, skaitymo, maldos ir šventovės patalpos. Kiekvienas vėliau buvęs Dalai Lama statė savo pastatų, kuriuose taip pat gyvendavo vasarą.
Metams bėgant sodas taip pat buvo išgražintas ir tapo mėgstama vietinių žmonių susirinkimo, poilsio, pikniko vieta ir tradicinė teatro, šokio ir muzikos spektaklių scena, ypač Šo Dun šventės metu.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,
 
A. Goštauto g. 8, Vilnius

Tel.: +370 682 94030
Darbo laikas
Nuo pirmadienio iki
penktadienio 10 - 17 val.
 
Prenumeruoti