Jonghe Gong lamaistinė šventykla

Jong He Gong šventykla yra vienas didžiausių ir svarbiausių Tibeto budizmo vienuolynų pasaulyje ir viena įdomiausių šventyklų, kurias galima pamatyti Pekine. Dar vadinama „Taikos ir harmonijos lamaistinė šventykla“ arba „Lamų šventykla“, buvo pastatyta 1694 m. kaip princo Jyn Zen gyvenamieji rūmai. Kai 1723 m. princas tapo Imperatoriumi Jong Zenu ir persikraustė į Uždraustąjį miestą, pastatas pagal tradiciją buvo perdengtas imperatoriškos geltonos spalvos čerpėmis ir paverstas šventykla. 1744 m. šioje šventykloje apsigyveno budistų vienuoliai iš Tibeto ir Mongolijos vidurio. Greitai rajonas aplink šventyklą tapo tikru Mažuoju Tibetu, kuriame apsigyveno tibetiečių bendruomenė Pekine. Šventykla vadovavo Mongolijos Gyvojo Budos rinkimui, kurio vardas ištraukiamas iš auksinės urnos.
Jonghe Gong yra didėjančių pastatų, puoštų ornamentuotais geltonų čerpių stogais, kompleksas. Pastatų viduje yra maldos salės, vidiniai kiemai. "Įstatymo rato salėje" Falun Dian yra 6 m. aukščio bronzinė statula ir paveikslai, vaizduojantys Geltonųjų kepurių (Geliukų) sektos, kuri šiuo metu yra labiausiai paplitusi Tibeto budizmo mokykla, įkūrėją Tsongkapa (1357-1419 m.). Prie statulos pastatyti sostai yra skirti sėdėti Dalai Lamoms, kai jie atvykdavo čia mokyti. Didžiausia ir iškilmingiausia iš penkių centrinių salių yra „Tūkstančio laimių bokštas“ Wanfu Ge, kurioje yra svarbiausias daiktas šventykloje – didžiulė tibetietiško stiliaus Maitreya, būsimojo Budos statula. Tai buvo Septintojo Dalai Lamos dovana imperatoriui Kianlongui. Pasakojama, kad ji buvo iškirsta iš vieno Tibeto baltojo sandalmedžio kamieno, ir kad ją gabenti iki Pekino reikėjo tris metus.
Po Pilietinio karo 1949 m. šventykla buvo uždaryta ir paskelbta tautos paminklu. Per Kultūrinę revoliuciją ji nenukentėjo, bet liko 30 metų uždaryta ir vėl atidaryta daugiau kaip turistų lankymo objektas.

Jonghe Gong yra veikiantis Tibeto budizmo centras, bet jo veiklą, demonstruodama, kaip gerbia religinę laisvę ir remia mažumas, finansuoja valstybė. Todėl negalime visiškai tikrai žinoti, kiek nuoširdžiai meldžiasi čia gyvennatys Tibeto vienuoliai, bet tikrai žinome, kad jie yra palaiminti valdžios. Ši šventykla yra vieta, kurioje 1995 m. Kinijos valdžia oficialiai prisaikdino marionetinį Pančen Lama. Kaip tik prieš šią ceremoniją dingo
šešiametis Gedhum Čoekyj Nyima, Dalai Lamos išrinkta Budos reinkarnacija.
Dar visai neseniai Jonghe Gong buvo labiau panaši į cirką, nei į maldos namus, bet po truputį čia vis labiau jaučiamas dvasingumas, nes čia pasimelsti ateina vis daugiau tibetietišką budizmą praktikuojančių kinų. Šiandien lamaistinis budizmas vis labiau skverbiasi į Kiniją. Gyvi tibetiečių Budos rimpočės yra gerbiami visoje Kinijoje, juos gerbia net ir aukšti partijos pareigūnai. Po karingo maoizmo eros pabaigos visi Kinijos visuomenės sluoksniai atkakliai ieško įvairių dvasingumo pavidalų.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,