Sudžou

Sudžou miestas, įkurtas prieš maždaug 2500 metų, yra vienas seniausių Kinijos miestų. Senovėje šis miestas buvo laivininkystės ir prekybos centras, čia mėgo gyventi kinų elitas. Legendinis keliautojas Markas Polas pasakojo, kad tai - vienas nuostabiausių ir aristokratiškiausių Azijos miestų, kokius jam teko regėti.

Nuvažiavus į Sudžou neaplankyti klasikinių kinų sodų būtų tas pat, kaip nuvykus į Pekiną nepamatyti Didžiosios sienos. Jeigu norite pamatyti svarbiausius Kinijos klasikinius sodus, turite aplankyti Pekino Vasaros rūmus, Hebėjaus provincijoje esančią imperatoriškąją Čengde kalnų rezidenciją, ir Sudžou, kinų sodų sostinę. Į UNESCO Pasaulio paveldo sąraše įrašyti devyni klasikiniai kinų sodai. Sudžou sodai nukentėjo per 1960 metų sukilimą ir XX a. vid. vykdytą kultūrinę revoliuciją, kurios  vardu komunistinė Kinijos valdžia naikino šalies kultūrinį palikimą. Kitaip nei imperatoriškieji Pekino ar Čengde sodai, čia dauguma jų - privatūs. Šie sodai yra įspūdingų gyvenamiųjų kompleksų, kadaise priklausiusių kilmingoms šeimoms, turtingiems pirkliams ir aukščiausiems valstybės tarnautojams, viduje. Išsilavinę miesto gyventojai daugiau nei 1000 metų neišeidami iš namų galėdavo pailsėti miniatiūrinėje tobulos gamtos salelėje – jie čia pramogaudavo, galėdavo pasivaikščioti, muzikuoti, žaisti, medituoti, taip ilgainiui sodai tapo svarbia kinų kultūros dalimi. Senovėje sodai rodė aukštą socialinę padėtį ir turtą, todėl jų savininkai konkuruodavo įmantriais bonsai sodinukais ir investuodavo į sodus negailėdami lėšų.

Didieji senovės sodų tvarkytojai, derindami sodų kraštovaizdžio formavimą, kinų tapybą ir poeziją suformavo poetiškai elegantišką trijų dimensijų kinietišką paveikslą, skirtą džiaugtis gamtos grožiu, ramybe ir dvasingumu. Kiekvienas sodas yra individualus, planas ir stilius - unikalus. Paviljonų langai ir durys dažniausiai ne stačiakampės, bet apskritimo, ovalo ar daugiakampio formos, kartais - vėduoklės ar ąsočio formos. Kartu su natūraliu pro ažūrines langines srūvančiu apšvietimu sukuriama jauki atmosfera.

Soduose galite pamatyti daugybę įvairių formų akmenų, dirbtinių tunelių ir olų, mozaikų, ežeriukų, baseinų ir dirbtinių vandens šaltinių.
Kukliojo valdininko sodas yra vienas didžiausių mieste. Tarp bambuko krūmų stovi arbatos nameliai ir muziejus, kuriame galite sužinoti daugiau apie kinų sodų istoriją. „Lingering“ sode daug garsių menininkų sukurtų freskų ir kaligrafijos darbų.

Kinų sodų formavimą, kadangi jie dažnai buvo kuriame vienuolynuose, veikė daoizmo ir Chan budizmo estetinės idėjos.
Miestas garsėja savo akmeniniais tiltais, kurių yra daugiau nei 300 ir dėl kurių, žinoma, šis miestas vadinamas Tolimųjų Rytų Venecija. Nuo X a. čia buvo ir svarbus šilko gamybos centras.

Iki palyginti neseniai Kinijoje buvo naudojami sudžou skaitmenys. Sudžou skaitmenys buvo pakeisti į arabiškus komerciniais tikslais. Honkonge tokie skaitmenys išliko iki XX a. pradžios. Šiuo metu oficialiai sudžou skaitmenys nebenaudojami.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,