Pekinas

Pekinas, arba Džing (nuo „Beidžing“, kaip dabar įprasta vadinti), yra šiaurės Kinijos metropolis ir Kinijos respublikos sostinė. Iki Bo Hai jūros – 102 km į vakarus, tad Pekinas yra ne tik kelių ir geležinkelių transporto mazgas, tarptautinių skrydžių centras, bet ir visai netoli pagrindinio komercinio šalies jūrų uosto įsikūręs politinis, kultūrinis ir ekonominis šalies centras.
Kinijos istorijai Pekinas yra labai svarbus, nes per 3000 savo egzistavimo metų 850 metų buvo Kinijos sostine. Tai viena iš buvusių keturių didžiųjų Kinijos sostinių, dabar - ir didžiausias turistų traukos taškas visoje šalyje.
Sakoma, kad tas, kuris nepasiekė Didžiosios sienos, nėra tikras didvyris. Atvykus į Kiniją negalima neaplankyti garsiosios sienos, kurią
nuo V a. iki XVI a. tam, kad apsaugotų šiaurines imperijos sienas, statė, tvirtinto ir perstatė daugybė žmonių.
Pekino centre yra didžiausi šalies ir pasaulio rūmai - Uždraustasis miestas, Ming ir King dinastijų valdovų namai. Jame taip pat yra Rūmų muziejus us karališkomis kinų meno kolekcijomis.
Tradiciniai namai su vidiniais kiemeliais Siheyuan ir tradicinės gatvelės hutong kuo mažesni, tuo mielesni. Tradiciniai Pekino centre esantys namai su vidiniais kiemeliais yra būdingi šiaurės Kinijos namai, kuriuose įkūnyta žmogaus ir gamtos vienybės filosofija. Namai, kuriuos iki šiol galite pamatyti, statyti nuo XII a. Pekine yra tūkstančiai Hutong gatvelių, todėl galėsite įsivazduoti viduramžišką šių miesto rajonų gyvenimą.
Naujasis Pekinas stebina savo pasiekimais - ypač šiuos procesus paspartino pasiruošimas Olimpinėms žaidynėms. Šiuolaikiniame Pekine yra daugybė teatrų, barų, klubų, verslo centrų, restoranų ir parduotuvių centrų, galinčiųaptarnauti milijonus miesto gyventojų ir svečių.
Modernaus Kinijos meno centre „Beijing 798 Art Zone“ kasmet organizuojamas meno festivalis „798“. Nuo 1998 m. organizuojamas ir kasmetinis muzikos festivalis. Pekine daugiau nei šimtas šiuolaikinių parduotuvių centrų, tradicinių prekyviečių (Wangfudžing, Qianmen Dazhalan ir Xidan) ir naujų verslo rajonų (Guomao, Oriental Xin Tian Di ir Zhonguancun aikštė). Jeigu ieškote tarptautinių drabužių prekių ženklų, neturėtumėte praleisti Xiushou ir Yaxiu rajonų.
Vakare norint išeiti pasivaikščioti ir išgerti kokteilį gali būti sunku išsirinkti, nes Pekine labai daug barų gatvelių ir pasilinksminimo zonų. Klasikinio meno gerbėjams turėtų patikti apsilankymas Pekino operoje – tradiciniame kinietiškame teatre, kuriame derinamas šokis, muzika, vokalas, mimų technika ir akrobatika. Šie pasirodymai sostinėje labai populiarūs ir vadinami vienu iš Kinijos kultūros brangenybių.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,