Luojangas

Luojangas yra Kinijos centrinėje dalyje, Henano provincijos vakaruose. Pro Luojangą teka Geltonoji upė, jį supa lygumos ir kalnai, per kuriuos eina nuo senų laikų naudojamos kalnų perėjos. Nuo XXI a.pr.Kr. Luojangą savo sostine buvo pasirinkę 13 valdančiųjų dinastijų, bet VI -X a. miestas buvo vienu tarptautinės reikšmės metropolių.

Dėl savo ilgos istorijos Luojangas svarbus savo kultūriniu palikimu – tai kinų civilizacijos lopšys,  vieta, kurioje vyko daug kinų legendomis tapusių įvykių – kaip Nvva susiuvo dangų, Daju numalšino potvynį ir kinų protėvis Huangdi pradėjo tautą. Miestas taip pat nuo seno garsėjo kaip poezijos sostinė, nes čia kūrė daug žymiausių senovės poetų. Kadaise sostonėje  klestėjo ir religinis gyvenimas - čia gimė taoizmas, čia pastatyta pirmoji valstybinė budistinė šventykla. Luojange buvo sukurta ir daug senovės mokslo išradimų - seismografas, astroliabijos gaublys, popieriaus gamiba, spausdinimas ir kompasas.
Nenuostabu, kad Luojange yra daug istorinių ir kultūrinių paminklų. Longmeno grotos yra viena iš trijų svarbiausių Kinijos akmens skulptūrų ir įrašų saugyklų. Senovės imperatoriai, didžiūnai ir literatai buvo laidojami Mangšqan kalne. Luojange yra pirmasis pasaulyje senovės kapaviečių muziejus, kuriame galima pamatyti tūkstančius brangenybių, rastų kapavietėse. Šaolinio šventykloje gimė Kinijos Zen budizmas ir kiniečių kovos menas.
Luojango kraštovaizdžiai verti ne mažiau – verta pamatyti Baltojo debesies kalną, Funiu kalną, Long Yu Wan nacionalinį miško parką, Džii Guan kalkakmenio olą ir Geltonosios upės kraštovaizdžio zoną. 

Luojangas garsėja ir savo bijūnais. Kasmet balandčio mėnesį šių gėlių žiedai pritraukia daugybę turistų iš viso pasaulio. Luojango bijūnai garsėja dideliais žiedais, skaisčia spalva ir nuostabiu grožiu. Apie juos sukurta daug legendų. Viena iš jų pasakoja apie Tangų dinastijos imperatorę U Dzetian, kuri turėjo gražių bijūnų veislių, atvežtų į Luojangą iš dabartinio Sijano, tuometinės Tangų sotinės.

Matyt, U labai patiko Luojangas, antraip ji - vienintelė valdžioje buvusi senovės Kinijos moteris imperatorė, nebūtų pasirinkusi Luojango naująja Tangų sostine. 12 km nuo miesto yra Baltojo žirgo šventykla - dar viena vieta, susijusi su šia valdove. Šiaurinėje jos pusėje stūkso Mango kalnas, o ji pati žvelgia į Luohės upę pietuose. Šventykla vadinama Kinijos budizmo lopšiu. Ji tapo svarbi Tangų dinastijos laikais, kai stiprindama savo valdžią U ėmė aukštinti budizmą ir slopinti taoizmą. Gali būti, kad vyriausias Baltojo žirgo šventyklos vienuolis Siue Huaiji buvo jos mylimasis. 685 m. U atnaujino šventyklą - ji tapo labai  prabangi, o vienuolių bendruomenė išaugo iki trijų tūkstančių žmonių.

Luojange gana įdomu ir ragauti – vietos patiekalai dažnai gaminami iš garsiųjų Geltonosios upės karpių, mėgstamos sriubos. Jei norite čia įsigyti suvenyrų – ieškokite vietos gamybos rūmų žibintų, bronzinių indų ir trispalvės keramikos.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,