Lasa

Žodis „Lasa“ tibetietiškai reiškia „Dievų miestas“. Lasa yra yra politinis ir religinis tibetiečių pasaulio centras nuostabiuose kalnuose pietvakarių Kinijos teritorijos vakaruose. Kiekvienas Tibeto budistas stengiasi nuvykti į Lasą bent kartą gyvenime. Lasos svarba išaugo XV a. kai karalius Tsongkapa ir jo mokiniai čia pastatė tris didžiulius Gelugpa budizmo vienuolynus. Po dviejų šimtų metų penktasis Dalai Lama Lobsang Gyatso (1617–1682 m.) į Lasą perkėlė savo administracinį centrą ir pradėjo statyti Potalos rūmus - taip Lasa tapo Tibeto sostine. Šiuo metu, nors dauguma Lasos šventyklų ir vienuolynų veikia ir juos lanko budistų piligrimai, Lasa yra labiau kinietiška, nei tibetietiška. Paskelbus karinę padėtį 1989 m. kinų imigracija iš neturtingųjų Kinijos kaimyninių rajonų ir kitos asimiliacijos programos privertė pačius tibetiečius savo sostinėje jaustis mažuma. Daugumą komercinių Kinijos projektų įgyvendina darbininkai, priklausantys daugumą Kinijos gyventojų sudarančiai han etninei grupei. Vadinasi, Tibeto teritorijoje įsikurs vis daugiau etninių kinų, kurie turėtų tapti tvirčiausiu tiltu, siejančiu Tibetą su Kinija. 1994-2005 metais Kinija, tikėdamasi užkariauti tibetiečių širdis,  investavo į Tibetą 63 milijardus juanių. Tremtyje gyvenantys tibetiečiai jau seniai kaltina Kiniją, kad ji savo ekonominėmis investicijomis griauna Tibeto ekosistemą ir tradicinį kultūrinį paveldą. Didžiulis pinigų srautas turėtų sunaikinti Dalai Lamos įtaką ir tvirtai pririšti Tibetą prie Kinijos.
Kasmet į Tibetą atvyksta milijonas turistų. Lasos turistai ir piligrimai didžiąją savo viešnagės dalį praleidžia Tibetietiškoje miesto dalyje, dar vadinamoje Barkhor rajonu, esančiame šalia šventosios Jokhang šventyklos.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,