Fengdu miestas

Ant šiaurinio Jangdzės upės kranto Ming kalne stovintis Fengdu meistas buvo pradėtas statyti mūsų eros pradžioje. Yra net keletas versijų, kodėl šis miestas vadinamas vaiduoklių miestu. Plačiausiai paplitusi versija tokia: du dvaro pareigūnai taip nusivylė valdovo rūmų intrigomis, kad nusprendė pradėti atsiskyrėlių gyvenimą šio kalno miškuose. Dėl dvasinių praktikų jie tapo nemirtingais ir pakilo į Dangų. Ši istorija tapo žinoma ir žmonės sujungė abiejų legendinių didvyrių vardus į vieną: „Yin“ ir „Vang“, kas kinietiškai kartu skamba „Pragaro valdovas“'. Nuo tada Fengdu yra vadinamas „Vaiduoklių miestu“, kuriame keistai susijungia konfucionizmo, taoizmo, budizmo ir mistiniai dvasių tikėjimai.
Vėliau, Tangų dinastijos valdymo laikais,  ant kalno buvo pastatyta nuostabi šventykla, kurioje vaizduojamas gyvenimas pragare – demoniškos būtybės, kankinimo įrankiai, užuominos, kad gerieji žmonės po mirites gali tikėtis atpildo, o blogieji sulauks bausmės ir turės keliauti į pragarą. Pagal legendą „mirusieji ateina į Fengdu, o velniai keliauja į pragarą“.
Taoizmo teorija aiškina, kad Ming kalnas yra vienas iš 72 taoizmo kapinių, kur susirenka mirusiųjų dvasios, todėl ši vieta dar vadinama „Dvasių pasauliu“.Tikima, kad egzistuoja ir ano pasaulio hierarchija, kur kiekvienas dvasių sluoksnis turi savo pareigų ir darbų.  Visos šventyklos ant kalno buvo pastatytos III - V a. ir perstatytos valdant  Mingų ir Cingų dinastijom (1386 - 1911 m.).
Fengdu mieste yra 75 budistinės ir taoistinės šventyklos  su daugybe labai tikroviškai atrodančių statulų. Kai kurių šventyklų pavadinimai labai iškalbingi:  „Jaspio imperatoriaus salė“, „Pragaro rūmai“,   „Riba tarp gyvųjų ir mirusiųjų“, „Bejėgiškumo riba“ ar „Nostalgijos balkonas". Pagal kinų anapusinio pasaulio supratimą, mirusiųjų dvasios, kad patektų į amžinybę, turi pereiti tris išbandymus. Šie išbandymai laukia trijose vietose: ant Nieko nepadarysi tilto; Vaiduoklių kankinimo tarpeklyje ir Dangaus sūnaus Tianzi rūmuose. Šios trys vietos taip pat yra tarp daugybės Vaiduoklių miesto įdomybių.
Garsus Tangų dinastijos poetas Li Bai savo poemoje rašė: „įdomu, kad visi žmonės vieną deną bus Fengdu piliečiai".

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,