Pažintinės kelionės

Niekas negali nuginčyti Vietnamo grožio – ryškiai žalios spalvos kalnai, begaliniai ryžių laukai, tankios džiunglės, romantiškos įlankos, įspūdingi paplūdimiai, dideli nacionaliniai parkai, dinamiški miestai, unikali kultūra, išskirtinės architektūros pagodos, nesuskaičiuojama galybė šventyklų.

Vietnamas yra socialistinė respublika, viena iš paskutiniųjų pasaulio komunistinių valstijų, todėl nenustebkite, jei keliaudami po šį Azijos stebuklą pamatysite Lenino statulų.

Kraštovaizdis
Vietnamo kraštovaizdis – tai 3000 km atogrąžų pakrantė, kalnai, upės, lygumos bei ežerai puikiai derantys tarpusavyje ir sukuriantys išskirtinio grožio peizažus. Vietname gausu UNESCO saugomų objektų tokių kaip Halongo įlanka, Phong Nha Ke Bang urvai, Hoi An senamiestis, Cham salos, tačiau tai tik maža dalelė žavingų kraštovaizdžių. Kvapą gniaužiančio grožio vietovės sužadins visus pojūčius ir nepaliks abejingų.

Maistas
Turbūt esate girdėję, kad Vietnamo virtuvė yra ypatinga, o gatvės maistas yra šalies vizitinė kortelė. Net jei šalis nesužavės, maistas neapvils. Netgi gatvės užeigoje sėdint ant mažų plastmasinių kėdučių valgant garsiausią Vietnamo sriubą pho, bus neįtikėtinai skanu. Šią sriubą vietnamiečiai valgo per pusryčius, per pietus ir per vakarienę. Ji patiekiama su kepta vištiena ar daržovėmis, su plonai supjaustytais jautienos gabalėliais. O be žuvies padažo nuoc mam neapsieina joks patiekalas. Labai populiarios ir salotos. Naudojama daug šviežių daržovių ir vaisių, kurie kepami vandenyje. Nacionalinis vietnamiečių valgis – kepti blyneliai aliejuje su vištienos, krabų mėsos, daržovių ir grybų su pagardais įdaru Cha gio. Populiariausia mėsa - jautiena ir kiauliena, tačiau trokštantys egzotikos gali paragauti šunienos, gyvatienos, vėžlienos Vietname taipogi mėgstamos jūros gėrybės. Patiekalų skonis tikrai įdomus ir egzotiškas, o pats maistas visada šviežias ir gana nebrangus.

Kava
Vietnamas yra antras didžiausias kavos gamintojas pasaulyje, tad apie gerą kavą tikrai išmano. Tai neatskiriama kultūros dalis ir viešint Vietname nepraleiskite progos pasimėgauti gardžia kava; juoda kava, kava su kondensuotu pienu, kava su kokosų pienu, kiaušinių tryniais, jogurtu. Tikrai verta paragauti.

Urvai
Šondongo urvas (Son Doong), esantis Phongnakebango nacionaliniame parke, yra pats gražiausias ir didžiausias pasaulyje. Jame teka požeminė upė ir jis susijungia su kitais mažesniais urvais ir sudaro visą 6,5 km ilgio urvų sistemą. Jis yra 200 m aukščio, 150 m pločio. Jis toks didelis ir įspūdingas, kad dar vadinamas Edeno sodu. Šis urvas atrastas tik 2009 m., o atvertas turistams tik 2013 m., tad ekskursijos į jį yra ribojamos ir kontroliuojamos ir labai brangios. Tačiau yra ir kitų, ne mažiau įspūdingų urvų, kuriuos lengviau apžiūrėti. Rojaus urvas (Phong Nha) urvas yra vienas ilgiausių pasaulyje urvų, per kurį driekiasi upė. Jis garsus tuo, kad per Vietnamo karą buvo naudojamas kaip ligoninė. Kelionė upe į urvą yra gana įdomi, galima stebėti vietinių gyvenimą. O urve atsiveria magiška erdvė, o vaizdas užburiantis. Jame pilna stalaktitų, stalagmitų ir heliktitų. Jis atrastas 2005. Urvas yra keliolikos kilometrų ilgio. Huong Tich urvas, į kurį veda 120 akmeninių laiptų, o įėjimas atrodo lyg būtų drakono galva. Urve yra šimtai įvairaus dydžio stalagmitų ir stalaktitų, kurie pavadinti įvairiais vardais pagal savo išvaizdą. Tam Coc urvas sudarytas iš 3 is urvų: Hang Ca, Hang Hai ir Hang Ba. Urvuose nepakartojami įvairių dydžių ir spalvų stalaktitai ir stalagmitai. Vaizdai tiesiog įspūdingi. Dau Go urvas (Medinių stulpų) Halongo įlankoje susiformavo Pleistoceno epochoje, prieš 2 mln. metų ir yra 27 m virš jūros lygio. Viduje 5000 kv. m įspūdinga erdvė. Me Cung urvas yra vienas svarbiausių ir įdomiausių Halongo įlankoje. Čia buvo rasta priešistorinės gyvybės ženklų.

Tuneliai
Tuneliai Vietname yra išskirtinė vieta, menanti net 35 metus trukusius karus su japonais, prancūzais ir amerikiečiais. Už 60 kilometrų nuo Hošimino yra garsieji Cu Chi požemių tuneliai. 200 kilometrų tunelių buvo iškasti rankomis. Jie jungė dideles galerijas, kuriose buvo įrengtos gyvenamosios patalpos, ligoninės, sandėliai, ginklų gamyklos ir vadavietės. Dabar tai – muziejus atvertas turistams, tačiau ne kiekviena ryžtasi išbandyti tunelio trasas, nes reikia ropoti keliais ir šliaužti pilvu.

Mekongo Delta
Nepakartojamas gamtos kūrinys – Mekongo delta, išsišakojanti į daugybę kanalų ir besitęsianti net 60 tūkst.km., apsupta tropinių miškų, kuriuose įsikūrę mažučiai vietinių kaimeliai ir plaukiojantys turgūs. Nuo jos priklauso maždaug 90 milijonų žmonių gyvenimas. Ji užtvindo didelę teritoriją, o kai nuslūgsta, toje vietoje lieka derlinga dirva, kurią vietos gyventojai apsėja ryžiais. Čia gyvena apie 14 milijonų gyventojų. Didžiausias miestas Mekongo deltoje – Kantas, kuris garsėja plūduriuojančiu turgumi. Tai išties įdomi vieta. Čia plūduriuoja mažos valtelės prikrautos įvairiausių gėrybių. Čia galima paplaukioti irklinėmis valtelėmis ir grožėtis lotoso žiedais vandenyje, apsilankyti restoranėliuose, saldainių gamyklėlėje, ryžių makaronų fabrikėlyje. Mekongo delta tiesiog nepalieka abejingų, o neišdildomi įspūdžiai garantuoti.

Hanojus
Vietnamo sostinė – pulsuojantis energija daugiau nei tūkstantį metų gyvuojantis Hanojus, kuriame ryškiai atsispindi Prancūzijos kolonizacijos ir Rytų įtaka. Svečiuojantis Hanojuje būtina pasivaikščioti klaidžiomis siauromis senamiesčio gatvelėmis, pasinerti į besisukantį it viesulas miesto chaosą, paskendusį gaminamo maisto kvapuose ir vietinių plačiose šypsenose.

Hošiminas
Hošiminas– didžiausias miestas šalyje, yra įsikūręs visai šalia Saigono upės, ir nenustebkite jei išgirsite jį vietinių vadinant Saigonu, kadangi dabartinį savo vardą jis gavo tik 1975 m. Metropolyje modernumas susiliejęs su praeities palikimu, miestas pilnas aukštų stiklinių dangoraižių, „boutique“ stiliaus viešbučių, senovinių pagodų, triukšmingų prekyviečių.

Halongo Įlanka
Halongo įlanka – tai nuostabi vieta, esanti į rytus nuo Hanojaus, dar vadinama „užgulta drakonų įlanka“ ir net žiūrint iš viršaus ji panaši į drakoną. Tai tikra ramybės oazė, kurią sudaro maždaug 3000 salų ir įvairiausių formų uolų, kyšančių iš vandens, vietinių gyventojų plaukiojantys kaimai. Dauguma salų  net  negyvenamos. Olų viduje prieš milijonus metų gamtos suformuoti stalagmitai. Populiariausia - Hang Dou Go uola. Ši vietovė yra saugoma UNESCO. Neišdildomą įspūdį paliks kruizas Halongo įlanka.

Sapa
Sapa - tai kalnų miestelis Vietnamo Šiaurėje, garsėjantis savo panoramomis, kur plyti nuostabūs ryžių laukai, o kalnų viršūnės kviečia keliautojus ten atvykti ir pasigrožėti kraštovaizdžiu, patyrinėti vietinių gyventojų kultūrą ir tradicijas. Unikalu yra tai, kad vietiniai gyventojai gyvena panašiai kaip prieš šimtus metų – be elektros, vandentiekio ar kitų patogumų. Tačiau čia gyvena skirtingos etninės grupės. Žmonės skirtingai rengiasi, užsiima skirtingais amatais, bet išlaikę savo kultūrą, tradicijas bei kalbą. Gyvena jie labai ramiai, bet vargingai, pragyvena iš savo parduodamų daiktų turistams. Be galo malonu ten pasivaikščioti po kalnus ir apsilankyti vietinėse mugėse bei įsigyti rankų darbo gaminių ar jų pačių rankomis užaugintų daržovių.

Turgus
Vietnamo turguje parduodama viskas nuo audinių iki maisto produktų. Turgus aktyviausias būna ankstyvais rytais ir vakarais, kai oras atvėsta, o dienos metu prekeiviai netgi snaudžia šalia savo prekystalių. Įdomiausia, kad žuvis, sraigės, ir kitokios jūros gėrybės neskleidžia jokio kvapo, nes jos yra itin šviežios, parduodamos sugautos vos prieš valandą. Daržovės ir vaisiai ir kitas maistas esantis turguje taip pat labai šviežias ir tikrai vertas paragauti. O jau įvairovė, net akys raibsta: durianai, drakono vaisiai, rambutanai,  mangai, papajos, duonvaisiai, anonos, pitajos, ananasai, bananai, arbūzai, mandarinai ir kt. Tropiniai vaisiai parduodami visur ir visai nebrangiai. 

Paplūdimiai
Vietnamas, kaip ir kitos pietryčių Azijos šalys, gali pasigirti nuostabiais paplūdimiais. Paplūdimio miesteliai tokie kaip Nha Trang ir Mui Ne yra labai populiarūs, tačiau ramesnės ir mažiau turistų sulaukiančios vietovės kaip Doc Let yra tikras šalies lobis. Con Dao ir Phu Quoc yra vienos gražiausių salų Pietryčių Azijoje kurias verta aplankyti ir pasimėgauti dar nesugadintu jų grožiu. Kas gali būti puikiau nei leisti laiką puikiame balto smėlio paplūdimyje, maudytis žydrame vandenyje, kaitintis saulutėje ir pamiršti rutiną. Vietnamo paplūdimiai yra tarp geriausių pasaulio paplūdimių. Juose saugu maudytis ir nemažai galimybių užsiimti vandens sportu. Paplūdimių mėgėjams būtina aplankyti Vietnamą ir išbandyti jo nuostabius paplūdimius.

Istorija
Vietnamas yra viena iš seniausių kultūrų pietryčių Azijoje, kurios istorija prasidėjo 2000 metų per. Kr. Šaliai įtaką padarė kinų, khmerų, indų kultūros ir prancūzų kolonistai. Šalis buvo okupuota ir padalinta ir tai atsispindi tiek architektūroje, tiek Vietnamo virtuvėje.

Hoi An
Hoi An – tai kiniško stiliaus miestelis siauromis gatvelėmis, šventyklomis ir šilko fabriku - tikras Vietnamo perlas, dar kitaip vadinamas „Vietnamo Venecija“, nuo 1990 m. saugomas UNESCO. Čia daug amatininkų dirbtuvėlių, puikus ir unikalus senamiestis, siauros gatvelės, kolonijinė architektūra. Šalia Hoi An driekiasi puikūs smėlio paplūdimiai. Nuo 15 a. iki 19 a. miestas klestėjo kaip uostas. Ten gyveno kinai, japonai ir prancūzai ir dabar Hoi An gali pasigirti vietos ypatumais, kokių nėra kitur šalyje. Tokie ypatingi patiekalai kaip Cao Lau ir specialūs koldūnai yra pakankama priežastis aplankyti šį miestelį. 

Festivaliai
Vietnamas yra ta šalis, kurioje festivaliai organizuojami visus metus. Tam įtakos turėjo ilga šalies istorija, turtingos tradicijos ir Budizmas. Tet festivalis, kuris dažnai painiojamas su kinų Naujųjų metų sutikimo švente. Tai panaši šventė, tačiau su vietnamietišku atspalviu. Nugu festivalis yra atspindintis žvejų gyvenimą, kurio metu pagerbiami banginiai, kaip žvejų palydovai. Kovo mėnesį vyksta mirusiųjų šventė Thanh Minh, kurios metu pagerbiami mirusieji. Vietname dauguma miestelių ir regionų turi savo atskirus festivalius: bulių kautynių festivalis, prieštaringai vertinamas kiaulių skerdimo festivalis. Net valstybinės šventes yra verta pamatyti, o ypač įspūdinga rugsėjį visoje šalyje vykstantys paradai. Gatvės tuomet pasipuošia raudonomis vėliavomis, o vakare dangų apšviečia fejerverkai. 


Kelionei į Vietnamą tinkamas dokumentas yra Lietuvos piliečio pasas. Lietuvos Respublikos piliečiams, trumpalaikei kelionei į Vietnamą reikalinga viza. Išsamesnę informaciją apie saugumą, kelionės dokumentus, įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygas rasite čia=>> 


Kelionei į Vietnamą skiepai keliautojams nėra privalomi, tačiau reikalaujama Geltonojo drugio sertifikato, jei keliaujama per infekuotą teritoriją ir rekomenduojama pasiskiepyti nuo Hepatito A ir B, vidurių šiltinės, difterijos ir stabligės. Išsamesnę informaciją apie planinius, privalomus ir rekomenduojamus skiepus rasite čia=>>              Keliaujant į Vietnamą yra būtina viza, kurią reikia pasidaryti prieš išvykstant.

Kaina  
Datos ir trukmė
Išvykimo datų teirautis agentūroje
Pažintinė kelionė ir poilsis Vietname 11 nakv./12 d.
Transport:
Fly
Kaina  
Datos ir trukmė
Kelionė į Kambodžą ir Vietnamą su poilsiu Vietnamo kurorte!
Transport:
Fly
Kaina  
Datos ir trukmė
Kelionė į Vietnamą ir Kambodžą. Su poilsiu Vietnamo kurorte!
Transport:
Fly
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,