Pažintinės kelionės

Dar nenusprendėte kur keliausite? Daugiau neieškokite ir planuokite kelionę į Šveicariją – mažiausią pasaulyje federacinę valstybę vidurio Europoje, turinčią 500 metų demokratijos tradicijas ir kurios ekonomika yra viena stipriausių pasaulyje.

Tai šalis, kasmet pritraukianti milijonus turistų savo kvapą gniaužiančiu kraštovaizdžiu, papuoštu spindinčiais ežerais, smaragdinėmis pievomis nuklotais slėniais ir tūkstančiais kalnų viršūnių, ramybe, nuostabia viešojo transporto sistema ir kosmopolitiškais miestais. Būdama maža šalimi, Šveicarija gali pasiūlyti stulbinančią kultūrinę, gamtinę  ir lauko pramogų  įvairovę.

Trys šalys vienoje
Šveicarija yra tikra kontrastų šalis. Ji yra padalinta į tris regionus, pagal šalis su kuriomis ribojasi, ir turi keturias oficialias kalbas. Regionai vienas nuo kito skiriasi ne tik kalba, kraštovaizdžiu, bet ir architektūra bei žmonių charakteriais. Prancūziškas žavesys, vokiškas pedantiškumas, itališkas gyvenimo džiaugsmas - visa tai žavingoji Šveicarija. Vokiškasis regionas – centrinė ir rytinė Šveicarijos dalis – yra didžiausia ir į ją įeina  tokie miestai kaip Ciūrichas, Bernas ir Bazelis. Tai daugiausiai kalnuota teritorija ir mažas gyventojų tankumas. Prancūziškoje Šveicarijos dalyje miestukai glaudžiasi Alpių papėdėje ir Ženevos ežero pakrantėje. Tai vakarinė Šveicarijos dalis, į kurią įeina tokie miestai kaip Lozana ir Ženeva. Architektūra prancūzų, kalba taip pat. Žmonės atsipalaidavę, draugiški ir gerai nusiteikę. Itališkasis šalies regionas - tai pietinė Šveicarijos dalis, mažiausiai panaši į Šveicariją. Visi kalba tik itališkai. Labiausiai užburia Tičino kantonas: Alpės, ežerai Lugano, Madžorės itališko stiliaus miesteliai, mažiau punktualūs, bet nuoširdūs žmonės. Taigi kelionė iš vieno šalies regiono į kitą atrodo lyg keliautumėte į visai kitą šalį.

Gamta
Gamta yra vizitinė Šveicarijos kortelė. Ir nors ji neturi išėjimo į jūrą, tačiau puikuojasi nuostabia Reino upe ir dideliais bei nuostabiais ežerais. Net du trečdalius šalies teritorijos užima kalnai, kurių dalis yra padengta sniegynais ir ledynais. Šveicarijoje yra dauguma aukštesnių nei 4000 m Alpių viršukalnių. Šveicarijos Peninų Alpių dalyje, yra ne tik aukščiausia Šveicarijos Monte Rosa (4634 m) viršukalnė, bet ir Šveicarijos simbolis – Materhorno kalnas. Nepakartojamas yra 23 m aukščio ir 150 m pločio Reino krioklys, The largest plain waterfall in Europe, it is easily accessible by car, bicycle and train. Lauterbruneno slėnis, kuriame yra 72 kriokliai, Arės tarpeklis, esantis centrinėje šalies dalyje, UNESCO saugomas Alečo ledynas, Lavo vynuogynų terasos, Alalino ledo paviljonas, šalia kurio yra aukščiausiai pasaulyje įsikūręs besisukantis restoranas, iš kurio atsiveria nuostabus panoraminis vaizdas.

Miestai
Net trys šalies miestai įtraukti į gyventojams geriausių gyventi Europoje miestų dešimtuką. Tai Bernas, Ženeva ir Ciurichas. Bernas – Šveicarijos sostinė, kupinas amžius išsilaikiusių tradicijų ir šių dienų modernizmo. Miesto perlas – jo senamiestis su unikalia gotikinio stiliaus katedra, kuriai pastatyti prireikė net 460 metų. Alpių apsupty esanti nepamirštamoji Ženeva, turinti ką pasiūlyti kiekvienam savo svečiui. Nesvarbu ar tai būtų plaukiojimas valtimis, važinėjimas kalnų takeliais dviračiais, įvairiausi žygiai ar slidinėjimas. Didžiausias Šveicarijos miestas – Ciurichas, kontrastingas ir trykštantis energija, siūlantis savo svečiams daugybę restoranų, kuriuose patiekiamas aukščiausios kokybės maistas, muziejus ir dailės galerijas, visą eilę milžiniškų prekybos centrų, šurmulingų naktinių klubų, šalia kurių stovi tūkstančio metų senumo bažnyčios, liudijančios turtingą Šveicarijos istoriją. Nukeliaukite į meilės miestą – Liucerną, kurią puošia žavingas senamiestis.

Klimatas
Puikus Šveicarijos klimatas, leidžia keliauti ištisus metus. Vasara termometro stulpelis nepakyla aukščiau +26С, nuolat pučia švelnus kalnų brizas, o oras tyras tyras. Žiemos laikotarpiu dangus toks giedras, kad net galima degintis slidinėjant.

Viešojo transporto sistema
Šveicarijos viešojo transporto sistema yra viena pažangiausių pasaulyje, kur mobilumas derinamas su draugiškumu aplinkai. Šveicarijos miestai turi puikiai išvystytą autobusų ir tramvajų sistemą. Ypatingai puikiai išvystyti yra šalies geležinkeliai, kuriais galima pasiekti net atokiausius Šveicarijos kampelius. Jos autobusai, tramvajai ir traukiniai labai punktualus ir jos traukinių stotys yra gerai suprojektuotos. Traukiniai yra patogiausia transporto priemonė ir dėl to šveicarai yra dažniausiai geležinkeliu keliaujantys žmonės Europoje. Traukiniai labai švarūs, ramūs ir efektyvus. Ekonominė klasė yra tokia graži, kad atrodo, jog tai jis pirma klasė. Ilgos kelionės traukiniu metu galima grožėtis spalvingais Šveicarijos peizažais. Tereikia tik atsisėsti, atsipalaiduoti ir mėgautis vaizdu.

Šveicarijos Alpės
Šveicarija turi vieną iš labiausiai užburiančių peizažų Europoje - didingąsias Alpes. Net jei neslidinėjate ar neinate į žygius, vien tik žiūrint į Alpes, jos kalnus, krioklius, ežerus, upelius ir kalnų papėdėse įsikūrusius miestelius, kvėpuojant tyru Alpių oru, klausantis bažnyčių varpų ir karvių varpelių skambėjimo susisuka galva, keičiasi gyvenimai. Aplankykite Alpėse esančius, bauginantį piramidės formos viršūnės Materhorno kalną ir Jungfrau viršukalnę, nuo kurios atsiveria pasakiškas vaizdas. Apžiūrėkite tradicinį kalnų miestą – Muren, įsikūrusį „pusiau danguje“ – net 1650 m virš jūros lygio.

Pilys
Ilga Šveicarijos istorija ir politinio neutraliteto pozicija padėjo Šveicarijai geriausiai centrinėje Europoje išsaugoti nuostabias pilis, išsidėsčiusias per visus šalies regionus. Lankant jas galima pasijusti tarsi visai kitame laikmetyje. Nuo elegantiškų pilių iki ryžtingų tvirtovių, Šveicarijos pilys sulaukia didelio turistų dėmesio. Didžioji dalis pilių statytos viduramžiais neįtikėtino grožio vietose. Žymiausia ir lankomiausia yra romaninio – gotikinio stiliaus Šijono pilis. Ji ypatinga tuo, kad yra ovalo formos ir iš visų pusių apsupta ežero. Į pilį patekti galima per tiltą, o iš pilies atsiveria nuostabus vaizdas į Ženevos ežerą. Įsikūrusi vynuogynuose prie pietrytinio Ženevos ežero kranto stovi Aigle pilis, kuri veikia kaip vyno muziejus, kur galima pasigėrėti nuostabiais XVI-XVII a. meno darbais. Išsikeroję palei uolų viršūnes su vaizdu į Siono miestą, Turbijono pilies griuvėsiai datuojami XIII amžiumi. Kadaise Turbijono pilis buvo Siono vyskupo rezidencija. Apsupta Ciūricho ežero, XIII a. Rapersvilio pilis atliko svarbų vaidmenį kontroliuojant laivų judėjimą. XV a. Vuflens pilis geriausiai žinoma dėl savo centrinio bokšto. Ji laikoma vienu iš geriausių Vo tvirtovių pavyzdžių, pastatytų viduramžiais. Itališkoje Šveicarijos dalyje yra Belincono pilys: Castelgrande pilis dantytomis sienomis, o kitame slėnio šlaite stovi dar dvi įspūdingos pilys – Montebello ir Sasso Corbaro. Tarasp pilis yra rytinėje Šveicarijos dalyje, tarp Austrijos ir Italijos sienų. Išsikišusi virš Thun ežero, Berno kantone, žavinga tarsi iš pasakos stūkso Oberhofeno pilis, kurios žavesiui sunku atsispirti.

Maistas
Būdama švari ir ekologiška šalis, Šveicarija taip pat stengiasi būti ir labai sveika šalis t.y. maiste beveik nėra konservantų ar kitokių nenatūralių ingredientų. Šveicarų maistas šviežias ir tai galima pajusti. Čia valgių pagrindą sudaro šparagai, pupos, morkos, kopūstai, obuoliai, įvairios uogos. Netgi sausų pusryčių mišinys buvo atrastas Šveicarijoje. Pomidorų padažas, alyvų aliejus, actas, prieskoniai yra mėgstamiausi patiekalų gardintojai. Šveicarija – tai įvairių etninių grupių valstybė, todėl joje nėra vienos nacionalinės virtuvės, nes kiekvienas regionas turi savo ypatybių. Valgyti kavinėse ir restoranuose yra brangu, tačiau bent kartą tikrai verta. Tradiciniai patiekalai yra „Rosti“ (šveicariška smulkiai pjaustytų paskrudintų bulvių versija) ir veršienos troškinys su grybais, svogūnais ir grietine. Taip pat labai populiarus ir unikalus patiekalas – fondiu ir „rakletas“ (keptas sūris patiekiamas su bulvėmis, svogūnais ir marinuotomis daržovėmis). Šveicarai labai mėgsta alų bei vyną, nors pakankamai populiarūs ir stiprieji gėrimai.

Šokoladas
Šveicarija garsėja burnoje tirpstančiu aukščiausios kokybės šokoladu. Tai šokolado rojus, kur galima rinktis iš daugybės šveicariško šokolado rūšių. Dauguma šokolado gamintojų siūlo apsilankyti jų gamybos cechuose ir susipažinti su šokolado gamybos procesu. Šveicarijoje šokoladas naudojamas visur: čia netgi galima pasinerti į šokolado vonią SPA centre. Taip pat siūlomas maršrutas Šveicariško šokolado traukiniu, vykstančiu iš Montrė. Kasmet Berne pagaminama 7 mln. šokolado "Tablerone" plytelių. Nepraleiskite progos užsukti į jaukias šokolado parduotuvėles ir paragauti bei įsigyti šveicariško šokolado gaminių.

Sūris
Šveicarija garsi ir pasaulyje žinomais sūriais. Vienas iš garsiausių yra „Ementalis“. Kitas populiarus šveicariškas sūris yra „Griujeris“. Nuodėmė neparagauti ir ožkos ar avies sūrio, kuris nors ir turi itin specifinį kvapą, bet yra puikaus skonio. Aštriausias iš sūrių – „Apencelio“. Turėdami puikias sūrių gaminimo tradicijas, šveicarai turi ir tradicinius sūrio ruošimo būdus tokius kaip fondiu - šveicariškos virtuvės pasididžiavimas. Šveicarai turi nemažai fermentinių ir sūrių rūšių. Sūrio dedama į sriubas, salotas, jis kepamas su žuvimi, mėsa, daržovėmis, iš jo gaminami nuostabiausi desertai.

Lauko pramogos
Nesvarbu, koks metų laikas, Šveicarija siūlo daugybę lauko pramogų. Žiemą ir ankstyvą pavasarį, populiarus slidinėjimas ir snieglenčių sportas. Jei nesate slidinėjimo asai ir norite išbandyti kažką kitą, galima leistis rogėmis ilgais kalnų takais, kurių yra daugelyje slidinėjimo kurortų ir miestelių. Be žiemos sporto pramogų, Šveicarijoje galima eiti į žygius ar skristi parasparniais ir grožėtis nepaprastais Alpių vaizdais iš paukščio skrydžio. Keliaujant Šveicarijoje tiesiog būtina aplankyti kalnus, o dabar daugelį Šveicarijos viršukalnių galima pasiekti keltuvu arba sraigtiniu geležinkeliu. Taip pat siūloma leistis kalnų upėmis, išbandyti raftingą, parašiutizmą ir kitas adrenalino lygį keliančias veiklas.

Šveicariški laikrodžiai
Kaip kalnai, sūris, šokoladas, bankai, taip ir laikrodžių gaminimas Šveicarijoje turi senas tradicijas. Per amžius šalis garsėja savo aukščiausios kokybės laikrodžiais, kurie yra gaminami meistriškai, išradingai ir išskirtinai kokybiškai. Šveicariškų laikrodžių gamybos pramonė sutelkta Vakarų Šveicarijoje, skliaute sudarytame iš Juros kalnų, kurie driekiasi nuo Ženevos pietuose iki Bazelio šiaurėje, vietovėje, kuri vadinama Laikrodžių slėniu. 2001 m. buvo atidarytas 200 km ilgio takas, pavadintas "Laikrodžių amato kelias", kurio metu lankomasi kai kuriose prestižinių aukštos kokybės laikrodžių gamintojų gamyklose, taip pat muziejuose, skirtuose šiam sudėtingam amatui. Galbūt šiek tiek paradoksalu, tačiau keliaujant šiame regione tiesiog prarandamas laiko pojūtis... Tai gi, visai nesvarbu ar tai būtų suvenyras ar gyvenimo lobis, Šveicariškas laikrodis parsivežtas iš Šveicarijos šį tą reikštų kiekvienam ir visuomet primintų apie kelionę į Šveicariją.

Ženevos festivalis
Kasmet rengiamas garsusis Ženevos festivalis trunka 10 dienų ir yra vienas iš miesto šventinių įvykių, kuris suburia žmones iš visur. Festivalyje skamba įvairių stilių muzika, nuo klasikinės iki kantri, nuo roko iki regi stiliaus muzikos daugiau nei šimte skirtingų koncertų Tačiau festivalio vinis visuomet būna uždarymo fejerverkai. Tai festivalis kurio tiesiog nevalia praleisti. 

Terminiai šaltiniai
Po ilgų pasivaikščiojimų ir žygių, nepraleiskite progos nuraminti savo įsitempusius raumenis ir skaudančius sąnarius apsilankydami viename iš daugelio Šveicarijos terminių centrų. Šalis, turinti 2000 metų senumo terminių šaltinių tradicijas padės atsipalaiduoti ir pripildys energijos, o sveikatingumo ekspertai sugrąžins grožį ir jaunystę, padės atsikratyti skausmų. O po tokių atpalaiduojančių procedūrų nepamirškite pasimėgauti karšto šokolado puodeliu. Tikra atgaiva kūnui ir protui. 

Naktinis gyvenimas
Nėra geresnės vietos Šveicarijoje linksmintis nei Lozanoje. Ten yra nuostabus klubas įvairaus amžiaus žmonėms ir kiekvieno skoniui. Barų, kavinių ir muzikos klubų įvairovė mieste kelia nuostabą, o ir pats miestas nepamirštamas. Vienas iš populiariausių yra „Bleu Lizard“ (mėlynas driežas) baras ir naktinis klubas meniškas ir gyvas, kuris mėgstamas tiek vietinių, tiek turistų. 

Muziejai 
Šveicarijoje yra nemažai įdomių muziejų. Tai Laikrodžių muziejus Ciuriche, kuris skirtas supažindinti lankytojus su laikrodžiais, yra vienas iš žinomiausių visame pasaulyje. Raudonojo kryžiaus muziejus yra vienas žymiausių muziejų Ženevoje. Šveicarijos nacionalinis muziejus, kuriame gausu priešistorinių artefaktų, įvairių daiktų ir Karolingų dinastijos, meno dirbinių iš gotikos ir renesanso laikotarpių. Nepaprastai įdomūs ir šiuolaikiški gamtos ir medicinos muziejai. Taip pat vienas iš geriausių muziejų yra Meno ir istorijos muziejus, kuriame yra viskas nuo viduramžių ir naujųjų laikų. Lugano mieste yra miniatiūrų muziejus, kuriame lyg ant delno visa Šveicarija su visais savo miestas, kalnais, bažnyčiomis ir traukiniais. Tačiau daugelis jų veikia tik kelias valandas per dieną.

Kelionei į Šveicariją tinkamas dokumentas yra Lietuvos piliečio pasas arba LR asmens tapatybės kortelė. Lietuvos Respublikos piliečiams trumpalaikei kelionei į Šveicariją viza nereikalinga. Išsamesnę informaciją apie saugumą, kelionės dokumentus, įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygas rasite čia=>>

Kelionei į Šveicariją skiepai keliautojams nėra privalomi, tačiau rekomenduojama pasiskiepyti nuo difterijos ir stabligės. Išsamesnę informaciją apie planinius, privalomus ir rekomenduojamus skiepus rasite čia=>>                    

Kaina  999 Eur
Bilieto kaina nuo  220 Eur
Datos ir trukmė
Išvykimai kiekviena šeštadienį
Pažintinė kelionė 7 nakv./8 d.
Transport:
Fly
Kaina  1444 Eur
Bilieto kaina nuo  220 Eur
Datos ir trukmė
Išvykimai kiekvieną šeštadienį
Pažintinė kelionė 7 nakv./8 d.
Transport:
Fly
Kaina  555 Eur
Bilieto kaina nuo  220 Eur
Datos ir trukmė
Išvykimai kiekvieną antradienį
Pažintinė kelionė 4 nakv./5 d.
Transport:
Fly
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,