Ženeva

Ženeva nėra įprastas miestas - itin elegantiškas, kosmopolitiškas ir dailus, taip pat ir vienas brangiausių Europoje, saulėtose gatvėse miesto gyventojai kalba daugybe kalbų. Labai dažnai trečiasis pagal dydį Šveicarijos miestas prie didžiausio Europos Alpių ežero krantų vadinamas tikrąją šalies sostine.

Čia, nedidelėje teritorijoje, visas pasaulis nutarė įkurti savo atstovybes:  Jungtinės tautos, Tarptautinis Raudonasis Kryžius, Tarptautinė Darbo organizacija, Pasaulio sveikatos organizacija ir kitos, iš viso apie 200 svarbiausių pasaulio vyriasuybinių ir nevyriausybinių tarptautinių organizacijų, su tiksliai ir profesionaliai sprendžiančių visatos likimą.

Svarbūs žmonės gyvena daugybėje miesto prabangioų keturių ir penkių žvaigždučių viešbučių, kurie gali pasigirti labai garsiais nuolatinių klientų vardais. Pasaulio svarbiausieji mėgaujasi begaline tarptautinės virtuvės įvairove, kuri tenkina "vietinių" klientų iš viso pasaulio skonį. Šalia įsikūrę  bankai, prabangios papuošalų ir miestą garsinančios šokolado parduotuvės. Atvykėliusi poilsio ar darbo tikslais gundo galimybė pasivaikščioti išpuoselėtuose miesto parkuose, paplaukioti laiveliu ežere ir slidinėjimas šalia esančiose Alpėse.

Jeigu Jūs manote - šį miestą mes jau pažįstame, jis mūsų nebegali nustebinti - juk pasaulio demokratinių ir verslo organizacijų susibūrimo vietoje, tobulame kaip paveiksliukas senamiestyje mes ir tikėjomės ežero krantinėse paliktų turistinių laivelių, preciziškai tvarkingų promenadų ir rekordinio aukščio fontano - ieškokite daugiau. Jeigu ieškote šiurkščiosiso deimanto pusės - keliaukite į Pâquis rajoną, industrinėmis Rono upės krantinėmis eikite į vakarus, arba į pietus link madingo Carouge rajono, kuriame Jus pradžiugins nauji atradimai - renovuoti fabrikai, alternatyvūs klubai ir jaukūs guyvenamųjų rajonų bariukai. Šie rajonai - Ženevos gyventojų, vadinamų "Genevois" miestas.

Pirmieji miesto gyventojai buvo romėnai, sugebėję sukaupti tiek turtų, kad V a. turtinga senoji Ženevos vyskupija tapo daugelio trokštamu kąsneliu. Tuometinis miestas garsėjo viduramžiškomis mugėmis, o XVI a. Kalvinas ir reformacija pavertė šią vietą "Protestantiškaja Rpma". Savojos kunigaikštis Šarlis Emanuealis 1602 m. nušlavė didžiąją dalį gyvenamųjų namų, todėl jį išvarę ženeviečiai iki šiol mini pergalės dieną.Prancūzijos kariuomenė paskelbė miestą Prancūzijos Lemano departamento sostine  (1798 m.), bet 1814 m. birželį miestas prisijungė prie Šveicarijos konfederacijos. Naujajame mieste be prancūzų klestėjo laikrodžių gamyba, bankininkystė ir prekyba. Vietos verslininko 1864 m. įsteigtas Raudonasis Kryžius ir kitos tarptautinės orginizacijos čia įsteigė savo būstines - šitaip buvo nulemta būsimojo tarptautinio lygio susitikimų centro dalia. Būtent i š Ženevos Tautų lyga siekė taikos po Pirmojo pasaulinio karo, po Antrojo pasaulinio karo į čia įsikraustė Jungtinės tautos. XX a. pabaigoje Ženeva pateko į brangiausių pasaulio miestų dešimtuką, vietos ekonomika i turtas vis dar remiasi itin kosmopolitiška darbo jėga ir pasaulinėmis rinkomis (50% kantono BVP sudaro ne vietos poreikių tenkinimas).
Šiais metais Zenevai tarp pasaulio miestų buvo suteikta garbinga trecioji pagal gyvenimo kokybę. Atvaziuokite ir pamatykite.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,