Kandis

Kandis. Šventasis Šri Lankos miestas Kandis. Kelionės į Šri Lanką su LEHKOKandis. Šventasis Šri Lankos miestas Kandis. Kelionės į Šri Lanką su LEHKO

Kalnuotasis Kandis antras pagal dydį Šri Lankos miestas, po sostinės Kolombo, esantis centrinėje salos dalyje, tituluojamas kultūrine šalies sostine, visiškai nepanašus į tikrąją – kur kas žalesnis, ramesnis ir žmonės, atrodo, čia viską dar kur kas lėčiau, su pasimėgavimu, niekur neskuba. Apskritai Kandis – tarsi atskiras pasaulis, priklausantis kitam laikmečiui.

Pats miestelis žavus  ne tik turtinga istorija ir architektūriniais paminklais, bet ir didžiulėmis arbatžolių plantacijomis, neapsakomo grožio kraštovaizdžiu, vešliais botanikos sodais. Miesto centre dar 1808 m. paskutiniųjų karalių iškastas didžiulis dirbtinis ežeras, ant kurio šiaurinio kranto išvysite ypatingą statinį, dėl kurio Kandis sulaukia itin didelio turistų ir piligrimų susidomėjimo dėl garsiosios Budos šventyklos ir brangiosios Šri Lankos relikvijos – Budos danties, saugomos joje. Taip pat svarbu paminėti ir paslaptingąsias Lankatilakos ir Gadaladenijos šventyklas.

Užburiantys tradiciniai šokiai, ugnies rijikų ir ant karštų anglių vaikščiotojų pasirodymai, nuostabi gamta, vietinių gyventojų draugiškumas vilioja keliautojus į mistiškąjį Kandi miestą.

 Labai svarbu paminėti Esala Perahera šventę, kuri švenčiama šventajame Kandi mieste, per kiekvieną rugpjūčio pilnatį (gali prasidėti ir liepos mėnesį). Tai tradicinė religinė šventė, kurios metu vyksta ypatinga procesija. Šventasis Budos dantis, įdėtas į auksinę dėžutę yra gabenamas per visą miestą ant didžiulio išpuošto dramblio nugaros. 

Šio švento ritualo yra laikomasi jau daugybę amžių, daugiau nei šimtas spalvingai ir žibančiai išpuoštų dramblių, virš tūkstančio šokėjų, būgnininkų, akrobatų, muzikantų, basakojų piligrimų keliauja paskui relikviją. Tai nepamirštamas paradas, kurį būtina pamatyti.

 Perahera Kandis. Šventasis Šri Lankos miestas Kandis. Kelionės į Šri Lanką su LEHKOPerahera Kandis. Šventasis Šri Lankos miestas Kandis. Kelionės į Šri Lanką su LEHKO

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,