Dambula

Dambula. Lankytinas objektas Šri Lankoje Dambula. Kelionės į Šri Lanką su LEHKO Dambula. Lankytinas objektas Šri Lankoje Dambula. Kelionės į Šri Lanką su LEHKONetoli garsiosios Sigirijos uolos yra įsikūręs Dambulos miestas, įžymus šventyklų kompleksu,  įrengtu granitinėje uoloje, taip pat žinomas dėl ypatingo rožinio kalnų kvarco ir plačiųjų kietmedžio girių. 

Jei pirmiausiai užkopsite į uolos viršūnę, norėdami pasigėrėti šventyklų kompleksu iš viršaus, Jums gali netgi pasirodyti jog tviskantis Dambulos šventyklų kompleksas –  tai moderniausias budistų vienuolynas. Bet tik neapsigaukite, kadangi patekę į vidų be abejonės nustebsite. Įžengę pro didingus vartus, atsidursite senovinėse šventyklose, pastatytose uolos urvuose, kuriuose budistų vienuoliai meldžiasi jau daugiau nei du tūkstančius metų. Beje, nuo viršukalnės atsiveria ir nuostabus gamtovaizdis, iš čia matosi net Sigirija.

Pati Auksinė Dambulos šventykla, tai didžiulėje akmeninėje uoloje įrengtas, dar I a. pr. Kr.  atrastas šventyklų kompleksas, kuris yra Šri Lankos kultūrinio trikampio dalis, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Komplekse yra penki svarbiausi kambariai, nors iš viso jų priskaičiuojama  net 80! Pirmajame, pagrindiniame, galėsite pamatyti 15 m gulinčio Budos skulptūrą, išskaptuotą iš akmens. Antrasis kambarys, kuris yra didžiausias ir dažniausiai keliautojams sukeliantis nepaprastą įspūdį, vadinamas Didžiųjų Karalių urvu. Skliautinės šventyklos lubos, nuo kurių teka šaltinio versmė, gausybė geltonuojančių Budos atvaizdų garantuotai įstrigs Jūsų atmintyje. Kituose šventyklų kambariuose išvysite daugybę ryškiaspalvių paveikslų, freskų ir statulų vaizduojančių Budą ir jo gyvenimo etapus.  Iš viso visame Dambulos komplekse  priskaičiuojama  net 153 Budos statulos, 3 Šri Lankos karalių statulos, 4 kitų dievybių statulos, iš kurių dvi indų dievų –  Višnu ir Ganeš skulptūros. Kitais kambariais taip pat naudojasi budistų vienuoliai, čia jie medituoja ir meldžiasi.Dambula. Lankytinas objektas Šri Lankoje Dambula. Kelionės į Šri Lanką su LEHKODambula. Lankytinas objektas Šri Lankoje Dambula. Kelionės į Šri Lanką su LEHKO

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,