Apie Šri Lanką

Jei žemėlapyje pažvelgtumėte į šiaurės rytus nuo svajingųjų Maldyvų, išvystumėte egzotiškosios Šri Lankos salą. Daugelį metų ji buvo žinoma kaip Taprobane – taip ją vadino romėnai ir graikai... Sinbado laikų arabų jūrininkai salą pakrikštijo Serendib vardu, o anglai – Ceilonu. Nuo 1972 m. sala oficialiai įgijo Šri Lankos pavadinimą. Iš 130 pasaulio istorinių vertybių, saugomų UNESCO, net 7 atrasite šioje saloje.

Šri Lankos plotas 65610 kv. km, o pačiame salos centre išsidėstęs centrinis kalnų masyvas, kurio aukščiausias taškas – Pidurutalagala (Pedros Kalnas), kurio aukštis 2524 m, bet garsiausias ir didingiausias kalnas vadinamas Adomo viršukalne (Šri Pada, Drugelių kalnas) siekiantis 2243 m.

Prisilieskite prie paslaptingosios sinhalų karalystės, pajauskite nepakartojamą dabartinės Šri Lankos atmosferą.. Susipažinkite su užburiančia salos kultūra, originaliais tradiciniais kostiumais, tradicinėmis ceremonijomis ir apeigomis... Paragaukite visame pasaulyje garsios autentiškos Ceilono arbatos, gardžiuokitės Šri Lankos aštriais skoniais, skanaukite egzotinius vaisius, gerėkitės (o gal net įsigysite?) vietiniais brangakmeniais ir neprilygstančiais batikos meno dirbiniais...

Šri Lankos sostinė: Kolombas/Šri Džajavardenepura

Klimatas: Šri Lankoje vyrauja šiltas ir drėgnas atogrąžų klimatas. Vidutinė oro temperatūra +28-32 ° C. Vidutinė vandens temperatūra+26 ° C.

Kalba: oficialios kalbos Šri Lankoje yra sinhalų, tamilų ir anglų.

Gyventojai: Šri Lankoje gyvena apie 15 mln. Gyventojų. Pagal etninę sudėtį šalis laikoma daugiataute. Čia gyvena sinhalai, tamilai, biurgeriai (portugalų ir olandų palikuonys), maurai (arabų prekybininkų palikuonys).

Religija: pagrindinė religija Šri Lankoje – budizmas, kitos vyraujančios religijos: induizmas, krikščionybė, islamas.

Laikas: laiko skirtumas nuo Vilniaus +3,5 val.

Reikalingi dokumentai: keliaujant į Šri Lanką būtinas pasas, galiojantis ne trumpiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos. Taip pat, vykstant į Šri Lanką rekomenduotina pasidaryti paso kopijų.

Viza (elektroninis leidimas): rekomenduojama pasidaryti elektroniniu būdu (teiraukitės agentūroje) prieš keliaujant į Šri Lanką, tuomet viza kainuos 30 USD asmeniui. Vizą galima pasidaryti jau atvykus, Kolombo oro uoste, kaina 35 USD. Vaikams iki 12 m. viza išduodama nemokamai.

Valiuta: Šri Lankos nacionalinė valiuta – Šri Lankos rupija (LKR). Pinigus keistis į vietinę valiutą rekomenduojama oro uoste. Arbatpinigiai bei mokesčiai už paslaugas taip pat gali būti apmokami grynaisiais JAV doleriais ar eurais.

Apranga: rekomenduojama dėvėti lengvus medvilninius drabužius bei avėti patogia avalyne (basutėmis ar sandalais, neslystančiais padais). Taip pat patartina naudoti apsauginį kremą nuo saulės ir turėti akinius nuo saulės. Jei ketinate lankytis kalnuotose Šri Lankos vietovėse – patartina su savimi pasiimti megztinį ir kelnes (jų taip pat gali prireikti ir nakties metu, kadangi oro temperatūra gali nukristi iki +14-15 ° C).

Geriamasis vanduo: rekomenduojama gerti vandeni ir kitus gėrimus tik sufasuotus į buteliukus, su nepažeistais kamšteliais.

Arbatpinigiai: arbatpinigiai Šri Lankoje, paprastai būna įskaičiuoti į kainą, tačiau viešbučių bei restoranų darbuotojai visada jausis pamaloninti jei paliksite jiems papildomų rupijų.

Elektra: 220 V įtampa. Reikia tarptautinių adapterių, jų galite teirautis viešbučio registratūroje arba parduotuvėse.

Suvenyrai: lauktuvėms iš Šri Lankos galite vežti įvairiausius prieskonius – čia jų itin didelis pasirinkimas, vietinės Ceilono arbatos, batikos ir tekstilės rankdarbių, medžio, vario ir žalvario dirbinių. Vietiniuose turguose ir parduotuvėlėse galite derėtis dėl kainos. Juvelyrinius gaminius rekomenduojama pirkti tik specializuotose parduotuvėse. 

Šri Lankos oro uostai: Šri Lankoje veikia vienas tarptautinis oro uostas ir 12 nacionalinių oro uostų.

Keliavimas autobusu: saloje autobusai kursuoja įvairiausiais maršrutais. Visi tarpmiestiniai maršrutai prasideda Kolombe.

Keliavimas traukiniu: traukiniai iš Centrinės traukinių stoties vyksta pagal nustatytus tvarkaraščius. Šri Lankoje traukiniais, greičiau nei autobusais, galite pasiekti beveik visus pagrindinius lankytinus salos objektus.

Automobilių nuoma: svarbu žinoti, jog Šri Lankoje eismas vyksta kairiąja puse. Kelių ženklai pateikti sinhalų, tamilų ir anglų kalbomis. Užstatas už automobilį svyruoja nuo 100 iki 350 USD. 

Taksi paslaugos Šri Lankoje: Kolombe ir jo priemiesčiuose veikia daug įvairių taksi paslaugas teikiančių bendrovių. Automobiliuose būna įrengtos oro kondicionavimo sistemos bei skaitikliai. Naudinga žinoti, jog taksi galima išsikviesti tik telefonu.

Motorinės transporto priemones: jomis labai patogu važinėti trumpus atstumus.

Elgesio taisyklės:
Tiek budistų, tiek indų šventyklose negalėsite lankytis jei dėvėsite trumpas kelnes, būsite nuogais pečiais ar nugara. Taip pat, prieš įžengdami į šventąsias vietas būtinai nusiaukite batus bei nusiimkite galvos apdangalus. 
Vakarieniaujant viešbutyje, vyrai turėtų dėvėti kelnes. 
Moterys, jokiu būdu, negali degintis paplūdimiuose be viršutinės maudymosi kostiumo dalies.
Kiekvieno mėnesio pirmoji pilnaties diena – Šri Lankoje religinė šventė. Tą dieną draudžiama alkoholinių gėrimų prekyba ne tik parduotuvėse, bet ir viešbučiuose.

Kadangi Šri Lankoje klimatas pakankamai karštas, rekomenduojame:
Negerti vandentiekio vandens, jį pirkti tik parduodamą buteliukais (patikrinkite kamštelius!).
Kruopščiai nuplauti visus vaisius ir daržoves.
Nevalgyti pakelės užkandinėse, kavinėse ir restoranuose.
Būtinai plauti rankas po pasivaikščiojimų ir prieš kiekvieną valgį.
Dėl Šri Lankos klimatinių sąlygų, čia gausu vabzdžių, tad nepalikite atviro maisto, vakarais nerekomenduojame atidaryti langus.

Keliaujant į Šri Lanką pasiimkite vaistų nuo karščiavimo, skausmo, dezinfekcines priemones, purškiklį, atbaidantį vabzdžius, kremą nuo nudegimų bei saulės akinius. 

Yra dalykų, kurių net labai norėdami, jokiu būdu nepirkite ir nemėginkite išgabenti jų iš salos. Tai – jūros koralai ir kriauklės bei kt. jūros gyvūnai, kurių pirkimas yra nelegalus ir reiškia, jog juos įsigydami, prisidedate prie salos vandenyno aplinkos naikinimo. Pirkėjams mėginantiems išgabenti minėtus objektus iš salos gresia didžiulės baudos. Taip pat yra nelegalu išvežti ir antikines vertybes, kurios senesnės nei 50 m. neturint licencijų.Šri Lanka. Kelionės į Šri Lanką. Pažintinės kelionės ir poilsis Šri Lankoje su LEHKO

SVARBŪS TELEFONAI ŠRI LANKOJE:

Turizmo taryba Šri Lanka - (011) 243 7059 
Turizmo Policija - (011) 243 7754 
Ligoninė - (011) 269 1111

Garbės konsulas Šri Lankoje  Mohamed Ansar Jabir
Adresas:   Rotunda Gardens 4, , Colombo - 3
Telefonas:   +94 11 2320 079, +94 11 2328 593

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,