Kodėl Šri Lanka?

10 priežasčių kodėl verta rinktis kelionę į Šri Lanką:

1. Salos koloritas
Nors sala ir nedidukė, tačiau galinti pasiūlyti nuostabaus grožio kraštovaizdžius, laukinius paplūdimius, įspūdingą kultūrinį paveldą, padovanoti nepakartojamą atradimo jausmą. Kadangi Šri Lankos sala labai kompaktiška (plotas prilygsta Lietuvos plotui) kelionės nėra varginančios ir atstumai tarp lankomų objektų nėra dideli. Apkeliavę Šri Lanką galėsite pamatyti tiek, kiek paprastai galėtumėte išvysti tik apkeliavę visą žemyną.

2. Draugiški vietiniai
Šri Lankos gyventojai yra labai religingi, o budizmas – pagrindinė religija saloje, kuri atsispindi visame kasdieniame gyvenime. Saloje apstu nuostabios architektūros šventyklų, Budos statulų ir kitų sakralinių paminklų. Keliaujant po Šri Lanką sutiksite ryškiai oranžine spalva apsitaisiusių vienuolių, ypač šventajame Kandyje, kuriame saugojama brangiausia relikvija – Budos dantis.
Žmonės čia malonūs ir linksmi, kokia bebūtų situacija salos gyventojai išlieka šilti, draugiški ir ramūs, o nuoširdi šypsena nedingsta nuo jų veido. Pastebėsite, jog vietiniai nors ir kuklūs, tačiau labai svetingi. Tad nenustebkite jei jie pakvies Jus atsigaivinti iš čia pat užaugintų kvapnių arbatžolių paruoštos saldžios arbatos puodeliu ar net pavaišins sočia vakariene.

3. Turtingas kultūrinis paveldas
Tiek daug lobių telpa tokioje mažoje salelėje, kuri vadinama vienos iš seniausių pasaulyje civilizacijos namais. Strategiškai pastatyti miestai, didingi rūmai, stulbinančios šventyklos ir vienuolynai, vešlūs sodai, nepaprasti paminklai ir dailės kūriniai atspindi turtingos ir klestinčios šlovingos Šri Lankos praeitį. Kiekvienas iš mūsų gali prisiliesti prie paslaptingos senesnės nei 2500 metų kultūros ir jos legendomis apipintos istorijos. Net 8 objektai esantys saloje yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

4. Tradicinės šventės
Šri Lanka turi ne mažai savo tradicinių ir religinių švenčių. Viena iš svarbiausių, kurioje neabejotinai verta sudalyvauti – Esala Perahera. Sakoma, kad šią Peraherą pirmiau išgirsi negu pamatysi, kadangi jos metu vyksta didžiulė triukšminga procesija, kurioje dalyvauja tūkstančiai būgnininkų, spalvingai išpuoštų dramblių, šokėjų, akrobatų. Nepamatę, galite tik įsivaizduoti kokį įspūdį sukelia šis paradas, kuris vyksta liepos – rugpjūčio mėnesiais ir trunka net iki 10 d. 

5. Autentiškos grožio ir sveikatos procedūros
Nuvykus į Šri Lanką tiesiog būtina pasimėgauti tradicinės Ajurvedos gydimo procedūromis – kūno masažais, veido kompresais, vaistažolių voniomis, pirtimis ir kt. Sakoma, kad Ajurveda daugiau nei medicinos sistema, tai gyvenimo mokslas, kurio tikslas – kūno, jausmų ir sielos harmonija. 

6. Stebuklinga gamta
Šri Lanka geriausia vieta Azijoje norint susipažinti su neapsakomo grožio flora ir nepaprastai žavinga fauna. Daugiau nei 14 proc. salos ploto užima laukinės gamtos draustiniai, t.y. daugiau nei 100 saugomų vietovių visoje saloje. Sakoma, jog Šri Lanka pati kaip vienas didelis botanikos sodas. Įsivaizduokite – vien drugelių yra priskaičiuojama beveik 400 rūšių. Taip pat svarbu paminėti aukščiausios kokybės arbatžolių plantacijas (ne veltui Šri Lanka vadinama Ceilono karalyste) ir aromatingų prieskonių sodus.

7. Aktyvus laisvalaikis
Šri Lanka - tai puiki vieta pasimėgauti įvairiausiu vandens sportu – paplaukioti banglentėmis, greitaeigiais kateriais ar užsiimti raftingu ir nardymu. Galėsite paskraidyti oro balionu ir pamatyti visą salos grožį iš viršaus ar ištyrinėti jos stebuklus žemėje besileidžiant į nuotykių kupiną žygį kalnais ir slėniais. Į paslaptingas džiungles galėsite išvykti safariu drambliais ar su gamtos mylėtojais pastebėti egzotinių paukščių.
Ieškantys audringo naktinio gyvenimo galės šėlti Kolombo naktiniuose klubuose. Šri Lankos sostinėje - Kolombe jų visa gausybė ir kiekvienas atras puikią pasilinksminimo vietą pagal savo skonį.

8. Gausi viešbučių pasiūla
Šri Lankoje kiekvienas keliautojas viešbutį gali pasirinkti pagal savo reikalavimus, norus ir galimybes. Čia yra ir moderniausių penkių žvaigždučių kompleksų, ir prašmatniausių boutique stiliaus kolonijinių viešbutukų, ir ekonominės klasės viešbučių ir paprastučių, bet jaukių svečių namų.

9. Įvairiaskoniai patiekalai
Kalbant apie Šri Lankos virtuvę užtikrintai galima pasakyti: Šri Lankiečiai mėgsta prieskonius, jiems patinka, kuomet maistas tiesiog sprogsta burnoje savo skoniu. Tad nepraleiskite progos paragauti jų gardžių valgių ir būtinai paskanaukite tradicinių ryžių su kariu, kuris turi gausybę variacijų. Šri Lankos valgius ir, žinoma, labiausiai jų aštrumą dar ilgai prisimins Jūsų receptoriai. Tik nepamirškite visus patiekalus valgyti tik dešine ranka.

10. Paplūdimiai
Akinančiai balti paplūdimiai tarsi nirvana atostogų mylėtojams. Nedidukė sala gali pasiūlyti daugiau nei 1300 km smėlėtų paplūdimių ir nesvarbu koks metų laikas visada yra paplūdimys, kuriame galėsite mėgautis poilsiu. Kiekvienas atras tai, ko ieško – čia yra paplūdimių tinkamų atostogoms su vaikais, ir skirtų užsiimti vandens sportu ar net stebėti banginius. Taip pat tokių, kuriuose galite romantiškai pabūti dviese ar pasimėgauti ramybe vienumoje tiesiog ant Indijos vandenyno kranto.

Taigi, atraskite savo mėgstamiausią Šri Lankos paplūdimį, medituokite 2000 metų senumo šventykloje, dalinkitės šypsenomis su vietiniais, stebėkitės laukine gamta, patirkite savo įkvepiantį nuotykį ir grįžkite čia vėl...

Kada keliauti?
Šri Lankoje vyrauja idealus tropinis klimatas ištisus metus, tačiau geriausias laikas aplankyti vakarinę, pietinę ir kalnuotąją salos dalį yra nuo gruodžio iki kovo, o palankiausios oro sąlygos rytinėje dalyje nuo balandžio iki rugsėjo. Oro temperatūra išsilaiko maždaug vienoda visais laikotarpiais – pakrantėse ir žemumose vidutinė dienos temperatūra apie 26–30°C. Aukštesnėse salos dalyse t.y. Kandžio mieste apie 18–22°C ir Nuvara Elijoje apie 14–17°C, o ir naktys čia ganėtinai vėsios, tad reikėtų pasirūpinti šiltesniais drabužiais.

Šri Lanka. Kelionės į Šri Lanką. Pažintinės kelionės, poilsis Šri Lankoje su LEHKO Šri Lanka. Kelionės į Šri Lanką. Pažintinės kelionės, poilsis Šri Lankoje su LEHKO Šri Lanka. Kelionės į Šri Lanką. Pažintinės kelionės, poilsis Šri Lankoje su LEHKO

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,