Madeiros sala

PORTUGALIJOS SALA: MADEIRA

Madeira žinoma, kaip plaukiojantys Atlanto sodai, Atlanto perlas, yra 1000 km nutolusi nuo Portugalijos, 500 km nuo Maroko. Madeira, palyginus nedidukė – 56 km ilgio ir 20 km pločio, tačiau galinti pasiūlyti savo svečiams neįtikėtinas atostogas tropinėje saloje. Beveik visa Madeira yra 500 aukščiau jūros lygio, tad sala gan kalnuota.

Portugalijos archipelagas – švelnaus vėjelio gaubiama Madeira yra puiki atostogų kryptis ištisus metus – žiema vidutinė temperatūra apie 18 С, o vasarą – 25 С. Kasmet čia apsilanko daugiau nei milijonas poilsiautojų.

Madeira. Portugalijos sala Madeira. Kelionės ir poilisis Madeiroje. Kelionės su LEHKOMadeira. Portugalijos sala Madeira. Kelionės ir poilisis Madeiroje. Kelionės su LEHKO

Šioje Portugalijos saloje yra didelis viešbučių pasirinkimas su itin gausiu paslaugų asortimentu, tad atrasime tinkamiausią variantą kiekvienam mūsų keliautojui, trokštančiam keliauti į Madeirą.

Madeira žinoma dėl savo svaigaus vyno, didžiulės įvarovės gėlių, įspūdingų kraštovaizdžių, nepaprastai dailių siuvinėtų rankdarbių, didingos istorijos,  galimybių užsiimti įvairiomis sporto šakomis bei kitais laisvalaikio pomėgiais. Jei nuspręsite sutikti Madeiroje Kalėdas ar Naujuosius metus – tikrai neapsiriksite, kadangi Madeira garsėja stulbinančiais fejarverkais. 

Madeira, Portugalija. Kelionės į Madeirą. Kelionės į Portugaliją su LEHKOMadeira. Portugalijos sala Madeira. Kelionės ir poilisis Madeiroje. Kelionės su LEHKO

Madeiros sostinė – Funšalis, esantis tarsi kalnų lopšyje, įkurtas XV a. yra spalvingas, su daugybe sodų, lankomų religinių objektų bei reikšmingų istorinių monumentų pripildytas miestas.  Vaikščiodami siauromis miesto gatvelėmis, dekoruotomis kontrastuojančiomis  baltomis ir juodomis plytelėmis, galėsite apžiūrėti išlikusią kolonijinę architektūrą apsilankyti Funšalio istoriniuose muziejuose, atspindinčiuose Madeiros praeities detales ir turtingą salos kultūrą. Labai gražiai atrodo išsibarstę balti namukai raudonais togais, tarsi skiriamasis Funšalio ženklas.

Madeira. Portugalijos sala Madeira. Kelionės ir poilisis Madeiroje. Kelionės su LEHKOMadeira. Portugalijos sala Madeira. Kelionės ir poilisis Madeiroje. Kelionės su LEHKO

Viešėdami čia apsilankykite Madeiros istoriniama centre, užkopkite į aukščiausia Madeiros tašką – debesų apsuptą Ruivo kalną, ragaukite subtiliai saldaus Madeiros vyno.

Jei keliausite į rytus nuo Madeiros sostinės Funšalio, būtinai apžiūrėkite pakrantės fortą – Sao Tiago, kuriame gausybė įvairiausių restoranų, kuriuose galėsite pasivaišinti gardžiausiais tradiciniais portugališkais patiekalais.

Rekomenduojame apsilankyti Šventojo Meno muziejuje, čia galėsite apžiūrėti rinktinius paveikslius, skulptūras ir juvelyrinius dirbinius. Viena lankomiausių vietų Madeiroje – tropiniai sodai Monte Palace. Vešlūs žaliuojantys sodai ir gaivinančios oazės, lauro medžių giraitės, drakonų medžiai ir dar daugiau. Lankydamiesi Botanikos sode galėsite išvysti visų rūšių augalus, augančius Madeiroje. Kai kurie iš jų yra itin reti ir egzotiški, įvairiausių formų ir spalvų. Funšalio Botanikos sode taip pat galėsite pasigrožėti daugiau nei 300 skirtingų paukščių rūšių.

Madeira. Portugalijos sala Madeira. Kelionės ir poilisis Madeiroje. Kelionės su LEHKOMadeira. Portugalijos sala Madeira. Kelionės ir poilisis Madeiroje. Kelionės su LEHKO

Mėgstantys žygius kalnų takeliais apsilankykite Lavada da Serra do Faial, žinomam kaip Rojaus Slėnis. Madeiroje yra ir daugiau irigacinių kanalų, įvairių sudėtingumų, ilgių ir juos supančių kraštovaizdžių. Labai smagu pažinti salą keliaujant šiomis, išsiraizgiusiomis po visą Madeiros salą „trąsomis“. Naudingas sveikatai ir pasivaikščiojimas po kalnuose esančias eukalipto giraites – tokios harmonijos ir atsipalaidavimo nepatirsite niekur.

Svečiuojantis Madeiroje susipažinkite su nacionaline virtuve ir paragaukite šių portugališkų patiekalų: žuvies sriubos – Caldeirada, marinuotos kiaulienos su česnakais – Carne em vinha d‘alho, tuno kepsniu – Bife de atum, o desertui paskanaukite dangiško skonio Madeiros medaus tortu – Bolo de mel. Degustuokite garsiuosius Madeiros vynus, kurie skirstomi pagal išlaikymo metus, dažniausiai 5, 10 ir 15 m. Taip pat pagal rūšis: sausasis – Cerceal, pusiau sausas auksinis- Verdelho, pusiau saldus tamsiai auksinės spalvos – Bual.

Išplaukite į išvyka laivu Atlanto vandenyne, kurios metu stebėsite delfinus ir banginius. Trokštantys didesnių įspūdžių galės net paplaukioti su delfinais bei panardyti skaidriuosiuose Atlanto vandenyse.

Maderia kaip vulkaninės kilmės sala, negali pasigirti smėlio paplūdimiais, todėl rekomenduojame viešint Madeiroje nukeliauti į Porto Santą (keltu arba lėktuvu), kuriame galėsite pasimėgauti puraus smėlio paplūdimiais ir apsilankyti Kristupo Kolumbo name.

Norintys poilsio Madeiroje maloniai prašome kreiptis į mūsų kelionių agentūrą ir mes Jums parengsime individualų atostogų Madeiroje pasiūlymą!

Daugiau apie Madeirą skaitykite čia

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,