Lisabonos regionas

PORTUGALIJOS REGIONAS: LISABONA

Romantiškoji Lisabona – ne tik Portugalijos sostinė, ji taip pat tituluojama ir saulėtąja Europos sostine. Taip pat Lisabona žinoma kaip didžiųjų atradėjų miestas. Tai gimtinė Vaskasui da Gamai, Portugalijos didikui – Henrikui Jūrininkui ir Kristupui Kolumbui.

Lisabona, Portugalija. Kelionės į Portugaliją. Poilsis Portugalijoje. Kelionės su LEHKOLisabona, Portugalija. Kelionės į Portugaliją. Poilsis Portugalijoje. Kelionės su LEHKO

Lisabona yra 16 vietoje tarp visų Europos miestų, pagal lankomumą. Ji pritraukia net 2,6 mln. svečių kiekvienais metais. Lyginant su pasaulio miestais, Lisabona iš 132 miestų, užima 39 vietą. Daugiausiai keliautojų sulaukiama iš Paryžiaus, Londono, Amsterdamo, Madrido ir Frankfurto. Ne visada atvykstama pramogauti ir ilsėtis. Lisabona taip pat yra ir verslo centras. 

Lisabonoje galite rinktis kokį tik norite apgyvendinimą, čia gausu prabangesnių viešbučių, ekonomiškesnių hostelių bei centro apartamentų. Yra net viešbučių, įkurtų pilyse, kur galėsie pasijusti tarsi tikri karaliai.

Portugalijos sostinėje yra daugybė lankytinų objektų bei muziejų, tad rekomenduojame, viešint Lisabonoje apislankyti: Lisabonos Istorijos centre, Miesto muziejuje (Museu da Cidade), Berardo muziejuje, Mude dizaino ir mados muziejuje. Nepamirškite pasivaikščioti po žavųjį senamiestį, išraizgyto daugybės siaurų gatvelių ir šalia jo nusidriekusių bohemiškų kvartalų bei prekybinių miesto zonų. Apžiūrėti miesto simbolį – Belemo bokštą, apsilankyti Manueline architektūros stiliumi pastatytoje Rorrio stotyje. Lisabona puiki vieta apsipirkti, todėl patariame nuvykti į Chiado rajoną, čia atrasite tokių prekinių ženklų kaip Zara, Nike ir kt.

Lisabona, Portugalija. Kelionės į Portugaliją. Poilsis Portugalijoje. Kelionės su LEHKO

Nepakartojama turtinga baroko stiliaus architektūra Lisabonoje nepaliks abejingo nė vieno šalies svečio. Apžiūrėkite įspūdingąsias Lisabonos bažnyčias ir kitus nuostabius architektūrinius šedevrus.

Viešėdami Lisabonoje būtinai paskanaukite plikyto kremo pyragaičių, kurie yra vos ne skiriamasis Lisabonos virtuvės ženklas. Nors pastebėsite panašių pyragaičių ir kituose Portugalijos miestuose, tačiau tokių „tikrųjų“ Lisabonos pyragaičių nerasite niekur kitur. Paragaukite keptų ant grilio sardinių (galime lažintis, kur jas parduoda – užuosite iš tam tikro atstumo), kurių didžiausią pasirinkimą rasite birželio mėnesį, kadangi tuo metu vyksta kasmetinė šventė – Festas de Lisboa. Mėgstantys jūros gėrybes neapsiriks paskanaudami moliuskų su česnakais, šio patiekalo galėsite paskanauti viename iš daugelio tradicinių miesto restoranų.

Lisabona, Portugalija. Kelionės į Portugaliją. Poilsis Portugalijoje. Kelionės su LEHKOLisabona, Portugalija. Kelionės į Portugaliją. Poilsis Portugalijoje. Kelionės su LEHKO

Šalia Lisabonos esanti ižimybė – Evora, kuri tarsi miestas – tautos kultūros ir istorijos paveldas. Čia galėsite apžiūrėti Romėnų šventyklą, garsiąją, iš žmonių kaulų suregztą koplyčią Capela dos Ossos. Vykdami į Evorą iš Lisabonos užtruksite apie 1,5 val, norėdami pasiekti Alentažo sostinę.

Netoli nuo Lisabonos išsidėsčiusi elegantiškoji Sintra, saugoma UNESCO, dėl unikalios architektūros statinių ir puikiai žinoma visame pasaulyje dėl savo dailių pilių ir karališkų rūmų.

Kaškaisas, kurio krantus skalauja Atlanto vandenynas, o paplūdimius dievina ne tik vietiniai gyventojai, bet ir poilsiautojai iš kitų šalių. Šis Portugalijos kurortas taip pat yra reikšmingas žvejybinis uostas.

Norintys poilsio Lisabonos pakrantėje maloniai prašome kreiptis į mūsų kelionių agentūrą ir mes Jums parengsime individualų atostogų Portugalijoje pasiūlymą!

Daugiau apie Lisaboną skaitykite čia.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,