Madeira

Madeira – nepaprasto grožio, Portugalijai priklausanti sala, kurioje vyrauja itin malonus, švelnus subtropinis klimatas. Čia daugybė paplūdimių, kurie nors ir nusėti lavos akmenukais, tačiau platūs ir saugūs. Madeira dažniausiai asocijuojasi su turtingu stipriu vaisių vynu, kuris čia gaminamas pagal senąsias tradicijas jau daugelį amžių (vyno gerbėjams rekomenduojame vykti rugsėjį, kuomet vyksta kasmetinis Madeiros vyno festivalis).Madeira. Kelionė į Madeiros salą. Poilsis Madeiroje, Portugalijoje su LEHKO

Gausus viešbučių pasirinkimas – nuo prašmatniausių, siūlančių įmantrias SPA procedūras ir gydimus, „boutique“ stiliaus mielų viešbutukų iki paprastučių svečių namų, kuriuos dažniausiai renkasi norintys tyrinėti salą ir per daug neužsibūnantys viešbutyje. Norimą apgyvendinimo tipą atras kiekvienas ir keliaujantys su šeima, ir jaunavedžiai romantiškoms atostogoms, ir užsidegę atradėjai siekiantys patirti kuo daugiau įspūdžių. Beje, kai kuriuose viešbučiuose yra puikūs naktiniai klubai, siūlantis ritmingą šokių muziką, kabareto pasirodymus ir kitus renginius (neretai į šias programas vietiniai nėra įleidžiami).

Madeira. Kelionė į Madeiros salą. Poilsis Madeiroje, Portugalijoje su LEHKOViešėdami Madeiroje apsilankykite Madeiros istoriniame centre, įspūdingame moderniame muziejuje, kuriame pristatoma salos istorija ir kultūra. Taip pat rekomenduojame nuvykti į teminį parką, esantį Santanoje, čia gausu įvairiausios veiklos ir mažiems, ir dideliems Madeiros svečiams. Išvyka katamaranu nepaliks abejingo ne vieno keliautojo, jos metu grožėsitės didžiaisiais banginiais ir protingaisiais delfinais. Galėsite išbandyti paviršinį bei giluminį nardymus Atlanto vandenyne.

Mėgstantiems kalnų žygius – levados, tai kalnuose sukonstruotos drėkinimo sistemos, šalia kurių įrengti takeliai. Prieš vykstant galite išsirinkti norimo ilgio ir „sudėtingumo“ levadas, kadangi šie takeliai, kurie yra pakankamai ilgi reikalauja ne mažai ištvermės ir fizinio pasirengimo. Keliaudami levadomis galėsite grožėtis pribloškiančiomis panoramomis, nuostabia gamta, gėlių laukais, gaivinančiais kriokliais, netgi paslaptingais tuneliais. Yra priskaičiuojama daugiau nei 2500km levadų takų, kurie kadaise buvo įrengti agrokultūriniam ir gamybiniam naudojimui, šiuo metu yra neatskiriama Madeiros dalimi. Žvejybos mylėtojams yra siūloma taip pat nemažai išvykų, kurių metu norintys galės pažvejoti. Madeira. Kelionė į Madeiros salą. Poilsis Madeiroje, Portugalijoje su LEHKO

Madeiros sostinė – Funšalis, čia gyvenimas tiesiog „verda“, norintiems pakeliauti po salą, rekomenduojame apsistoti būtent sostinėje. Čia daugybė istorinių reikšmingų monumentų: Funšalio Se katedra, miesto teatras, didingi dvarai išlikę nuo XVIII a. ir elegantiškos juodo bazalto ir balto marmuro gatvelės. Apžiūrėkite Šventojo Meno muziejų, o jei keliautumėte balandžio mėnesį, būtinai sudalyvaukite Madeiros gėlių festivalyje, tačiau keliaujant bet kuriuo sezonu galėsite grožėtis visomis saloje esančiomis gėlėmis ir augalais apsilankę Funšalio Botanikos sode, kurio dydis net penki hektarai! Būtina paminėti, jog Madeiroje yra didžiausias pasaulyje laurų miškas. 
Funšalyje vasaros niekada nebūna per karštos, o žiemos visuomet malonios, todėl čia galite keliauti ištisus metus. Jei norite apsipirkti, taip pat siūlytume tai padaryti Madeiros sostinėje, kadangi čia didžiausias pasirinkimas parduotuvių, siūlančių tokius autentiškus suvenyrus kaip siuvinėtus rankdarbius, gobelenus, pintus dirbinius. Madeira. Kelionė į Madeiros salą. Poilsis Madeiroje, Portugalijoje su LEHKO
Kalbant apie maistą, Madeiroje, gruodžio 23 d. vyksta sumuštinių festivalis, kurio metu beveik visuose baruose ir kavinėse, Mercado dos Lavradores rajone ir aplink jį, galite skanauti tam tikrais sumuštiniais su kiauliena. Šio įvykio metu parduodama daugiau nei 10,000 tokių sumuštinukų.

Iš Madeiros galite nuskristi arba persikelti keltu į žavųjį Porto Santą, šalia esančią salelę, kurią juosia nuostabus auksinis gydančio smėlio paplūdimys, besitęsiantis 9 km. Porto Santas dar vadinamas „šventuoju uostu“(išvertus iš portugalų kalbos), mažąja Madeiros pussesere, kadangi ši sala priklauso Madeiros salų grupei. Po šią salą tiesiog būtina keliauti ir būtų gėda visą atostogų laiką prabūti paplūdimyje. Nuvykite į Camacha kaimelį ir apžiūrėkite Cardina muziejų, kuriame turėsite galimybę susipažinti su Porto Santo praeitimi. Viskas šiame muziejuje pateikta moderniais maketais ir modeliais, yra ir senovinių įrankių bei darbo instrumentų, net realaus dydžio vėjo malūnas. Čia taip pat galėsite įsigyti gero raudono saldaus vyno. Porto Santas turi mažytę sostinę, kuri išsidėsčiusi pietinėje salos dalyje – Vila Baleirą. Vila Baleira, tuo pačiu yra ir didžiausias salos miestas, kurio gatvelėse stūkso seni baltučiai namukai, tarp kurių galite rasti ir Kristupo Kolumbo namą. Šiame mieste garsusis atradėjas kurį laiką gyveno ir vedė gubernatoriaus dukterį. Šiuo metu, namas tapęs muziejumi, kuriame galėsite apsilankyti ir Jūs. Viešint Vila Baleiroje rekomenduojame apžiūrėti Liūdinčiosios Mergelės bažnyčią, pastatytą dar XVII a., pasivaikščioti apsuptomis palmių miesto gatvelėmis, pasivaišinti vietiniais patiekalais (rekomenduojame paragauti kalmarų ir krevečių suvertų ant iešmelio) vienoje iš daugelio jaukių kavinukių. Jei keliausite link šiaurinės Porto Santo dalies, būtinai apsilankykite XVII a. tvirtovę šalia Piko do Kaštelo.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,