Lisabona

Lisabona, PortugalijaPortugalijos sostinė – Lisabona, visai šalia didžiulių kalnų, stovinti ant Tacho (Težo) upės žiočių, kuri yra tarsi jungtis tarp Portugalijos ir Ispanijos. Būdama viena seniausių Europos sostinių (antra po Atėnų) gali didžiuotis nepaprastai turtingu kultūriniu paveldu, kadaise buvusi namais pasauliniu mastu žinomiems keliautojams – portugalų jūrininkui Vaskasui da Gamai, portugalų atradėjui ir keliautojui Fernandui Magelanui, Portugalijos didikui – Henrikui jūrininkui ir dar daug kitų žymių asmenybių.

Mieste gausu išlikusių pasakiškų pilių, karališkų rūmų, taip pat čia yra didelis uostas, viliojęs finikiečius, keltus, romėnus, vestgotus ir maurus. Visų šių civilizacijų palikimas atsispindi uosto architektūroje.Lisabona, PortugalijaPortugalijos sostinė išdabinta pastelinių spalvų namukais, įstabaus grožio gotikinėmis bažnyčiomis ir skulptūriniais fontanais, papuoštais mozaikomis iš glazūruotų keramikinių plytelių, jaukiomis gatvelėmis, grįstomis akmeniniu grindiniu, vešliais gamtos parkais, daugybe istorinių muziejų, kultūros centrų ir tarsi tapusiais Lisabonos simboliais – ryškiai geltonais mediniais tramvajais ir geležiniais senoviniais funikulieriais keliaudami galėsite atrasti miesto grožį. Nepakartojama turtinga baroko stiliaus architektūra Lisabonoje nepaliks abejingo nė vieno šalies svečio. Apžiūrėkite įspūdingąsias Lisabonos bažnyčias: Sao Roque, Estrela, Menino Deus, Madre de Deus, Santa Catarina, Pena ir daug kitų nuostabių architektūrinių šedevrų. Nors ir 1755 m. didysis žemės drebėjimas sunaikino daugelį reikšmingų monumentų, tačiau išliko patys gražiausi – dailioji romaninio stiliaus Lisabonos Se katedra ir šv. Jurgio pilies sienos, pastatytos dar maurų laikais, kuriuos viešint Lisabonoje tiesiog būtina pamatyti. Taip pat įdomūs ir traukiantys miesto svečius lankytini objektai: Šv. Jeronimo vienuolynas bei Beleno bokštas, buvęs gynybine tvirtove. Abu statiniai yra saugomi UNESCO.Kaškaisas, Portugalija

Šalia Lisabonos esanti ižimybė – Evora, kuri tarsi miestas – tautos kultūros ir istorijos paveldas. Netoli Lisabonos galėsite ilsėtis puikiausiuose kurortiniuose miesteliuose ir jų smėlėtuose paplūdimiuose – Kaškaiše ir Estorilyje. Čia itin išvystytas turizmas, tad rasite ir prabangiausių viešbučių su SPA centrais bei vilų ar svečių namų pagal kiekvieno keliautojo norus bei galimybes. Estorilis labiausiai tiks tiems keliautojams, kurie mėgsta žaisti golfą arba net jei norėtų to išmokti, taip pat čia yra didžiausias Europoje kazino. Kaškaisą būtina aplankyti banglenčių sportu užsiimantiems.  Jei pavažiuosite kiek tolėliau, apie 25 km nuo Lisabonos, pasieksite žavingą ir elegantišką Sintrą, saugomą UNESCO.

Klausykitės melancholiškojo Fado, tradicinėse Lisabonos užeigėlėse ar šėlkite naktiniuose klubuose, kur iki pat ryto skamba užvedantys šokiams įvairiausios, pagal kiekvieno skonį, muzikos garsai. Anot vietinių gyventojų, tai tarsi europietiška Havana. Ragaukite saldų portveiną ir ką tik iškeptą, dar garuojančią duoną autentiškų restoranėlių kiemeliuose ar beatrandant spalvingąją Lisaboną atgaukite jėgas skanaudami cinamoninį saldaus kremo pyragėlį su aromatingos stipriosios bica kavos puodeliu...

Švelnus klimatas suteikia galimybę svečiuotis mieste ištisus metus. Net žiemą, kuomet kiti Europos miestai šąla – temperatūra Lisabonoje retai, kada nukrinta žemiau +10 С.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,