Kelionė į Portugaliją: Portugalijos legendos

Lisabona – Uolos kyšulys – Sintra – Tomaras – Fatima – Koimbra – Figeira da Fosas – Lamego – Regua – Portas - Braga – Gimarainsas – Viana do Kastelas – Alkobasas – Nazare – Obidos – Lisabona

Penktadienis. Lisabona
Atvykus į Lisaboną būsite pervežti į viešbutį miesto centre. Ši diena – Jūsų laisvas laikas Lisabonoje, jo metu galėsite savarankiškai pasivaikščioti po žaviąją Portugalijos sostinę, apsipirkti (mūsų gidas Jums suteks visą reikalingą informaciją).

Portugalija. Kelionės į Portugaliją. Savaitės poilsis Portugalijoje. Kelionės su LEHKOLisabona, Portugalija. Kelionės į Portugaliją. Kelionės po Europą su LEHKOŠeštadienis. Lisabona
Po portugališkų pusryčių Jūsų laukia apžvalginė ekskursiją po Lisaboną. Šią dieną apsilankysite Baišoje, dar vadinamame Žemutiniame mieste, kuris po itin stipraus žemės drebėjimo, įvykusio 1755 m., buvo atstatytas Portugalijos garsiojo Pombalio markizo Sebastião de Melo iniciatyva, pagal „visiškai geometrišką“ planą, naudojant tuometines technologijas. Galėsite pasigrožėti centriniu miesto prospektu – Avenida da Liberdade, pastatytu dar XIX a., panašiu stiliumi kaip Eliziejaus laukai Paryžiuje (Prancūzijoje). Lankysitės Belemo rajone, įsikūrusiame Težu upės žiotyse, iš kur kadaise išplaukdavo įžymiosios portugalų karavelės, susipažinsite su didžiųjų geografinių atradimų epochos paminklais: Belemo bokštu, kurio lengva, ažūrinė konstrukcija labiau primena pasakiškus rūmus nei gynybinius įtvirtinimus; Šv. Jeronimo vienuolyną, kuriame ilsisi jūrininkas Vaskas da Gama ir karalius Emanuelis I Avisas. Beleme išvysite ir didingą granitinį paminklą, pastatytą atradėjų garbei, šlovinantį garsiuosius Portugalijos jūrininkus.
Vakarienė autentiškame restorane, klausantis lyriškojo fado. 

Portugalija. Kelionės į Portugaliją. Savaitės poilsis Portugalijoje. Kelionės su LEHKOSekmadienis. Lisabona – Uolos kyšulys – Sintra
Pusryčiai, po kurių važiuosite į visos dienos išvyką į Sintrą ir į Uolos Kyšulį (Cabo da Roca) – labiausiai į vakarus nutolusį Europos tašką, kur „baigiasi Žemė ir prasideda Jūra“. Pasakiškoji Sintra, viduramžių karalių rezidencija, XVIII amžiuje tapusi mėgstamiausia to meto aristokratų poilsio ir pramogų vieta.  Apsilankysite paslaptingajame, net „ezoterišku“ vadinamame, Quinta da Regaleira rūmų ir parko ansamblyje, kurio mistiška simbolika lieka neatskleista iki pat šių dienų. Turėsite galimybę apžiūrėti Penos rūmus, primenančius nuostabiausią pilį pastatytą ant kalno, tarsi iškilusią iš didžiulių granito luitų ir jungiančią beveik visus architektūrinius stilius.
Pietūs Sintroje, autentiškame restorane.
Nakvynė viešbutyje Lisabonoje.

Pirmadienis. Lisabona – Tomaras – Fatima – Koimbra – Figeira da Fosas
Šiandien vyksite į Figeira da Fosą, per šventuosius per Tomaro, Fatimos ir Koimbros miestelius.
Tomare aplankysite XII a. Tamplierių pilį ir Kristaus Ordino vienuolyną, kuris buvo statomas ir perstatinėjamas ne vieną amžių. Galėsite patys įvertinti Manueline stiliaus (portugališka vėlyvoji (liepsnojanti) gotika) grožį... Būtent šiame vienuolyne galėsite išvysti neįtikėtino grožio vitražą.
Fatima – miestas, tapęs tikinčiųjų kulto vieta po to, kai 1917 m. piemenaitėms čia pasirodė Dievo Motina. Šiandien Fatimą vadina „Taikos altoriumi“, čia kasmet atvyksta šimtai tūkstančių piligrimų iš viso pasaulio.
Jaukiajame Koimbros mieste vyrauja itin studentiška atmosfera. Čia stovi paties seniausio šalies universiteto pastatas (buvę karaliaus rūmai), kurios teritorijoje išvysite ir garsiąją baroko stiliaus biblioteką. Iki senųjų katedros Rūmų nueisite pėstute siaurutėmis, nuo kalvos vingiuojančiomis gatvelėmis per arabiškojo Al Medinos miesto arką. Apžiūrėsite Žemutinio miesto Švento Kryžiaus bažnyčią, kurioje ilsisi pirmojo Portugalijos karaliaus Alfonso Heinricho palaikai.
Apgyvendinimas viešbutyje ant vandenyno kranto. Vakarienė viešbutyje Figeira da Fose.

Fatima, Portugalija. Kelionės į Portugaliją. Lankytinos vietos Fatima. Kelionės po Europą su LEHKOPortugalija. Kelionės į Portugaliją. Savaitės poilsis Portugalijoje. Kelionės su LEHKO

Antradienis. Figeira da Fosas – Lamego – Regua – Portas
Po pusryčių vyksite į Duero provincijoje esantį miestą – Lamego, galintį didžiuotis turtinga istorija. Čia galėsite pasivaikščioti po istorinį miesto centrą, kur išvysite katedros soborą, unikalius granitinius laiptus, išdabintus įspūdingu pano, kurie veda link šventyklos Nossa Senhora dos Remedios.
Pervežimas į „portveino sostinę“ – Regua. Būtent čia, vaizdingame Duero (Douru) upės slėnyje, auginamos tam tikros rūšies vynuogės iš kurių specialiu būdu gaminamas vynas portveinas. Čia susipažinsite su šios vyno rūšies gaminimo procesu ir subtilybėmis. Taip pat vyks degustacija.
Vakare atvyksite į Portą. Vakarienė su vynu ir nakvynė viešbutyje Porte.

Trečiadienis. Portas
Papusryčiavus vyksite į apžvalginę ekskursiją pėsčiomis po Porto miestą, kurioje išvysite „geležinkelio rūmus“ – Sao Bento traukinių stotį, išpuoštą nuostabiais keraminiais pano, aukščiausią miesto bokštą – Klerigos varpinę ir miesto katedrą, pastatytą baroko stiliumi. Netoliese yra vienas gražiausių knygynų pasaulyje – „Lello ir brolis“, kuriame tiesiog būtina apsilankyti.
Vingiuotomis viduramžių gatvelėmis, apsuptomis XII a. granitiniais namais, eisite link Duero (Douru) upės prieplaukos ir laiveliu praplauksite po garsiais Eifelio ir Cardoso tiltais. Grožėsitės Šv. Pranciškaus bažnyčia, kurios auksinių raižinių apdailai neprilygsta nė vienas architektūrinis paminklas Europoje. Nusileisite į vyno rūsius, kuriuose išlaikomas „senėjimo“ – garsiausias portugališkas vynas portveinas. Portveino degustacija garsiausiuose Porto portveino rūsiuose. 
Vakarienė su vynu ir nakvynė viešbutyje Porte.
Portas, Portugalija. Kelionės į Portugaliją. Lankytinos vietos Porte. Kelionės po Europą su LEHKO
Portugalija. Kelionės į Portugaliją. Savaitės poilsis Portugalijoje. Kelionės su LEHKOKetvirtadienis. Braga – Gimarainsas – Viana do Kastelas
Pusryčiai viešbutyje. Visos dienos išvyka į Bragą, Gimarainsą, Viana do Kastelą
Vyksite į pačią spalvingiausią Šiaurinės Portugalijos dalį – žaliosios Minjo provinciją.
Apsilankysite 2012 m. Europos kultūros centru tapusioje, pirmojoje Portugalijos karalystės sostinėje – Gimarainse, kuriame „gimė“ Didžioji Portugalija. Čia galėsite pasigrožėti nuostabiuoju viduramžių pilies architektūriniu ansambliu, saugomu UNESCO, praeiti granitu grįstomis gatvelėmis, nuo pilies iki pat šv. Jokūbo aikštės ir piligrimų bažnyčios Nossa Senhora da Oliveira, kurioje jaučiama nepaprasta viduramžių dvasia. 
Keliausite į Bragą – miestą, savo reikšmingumu besivaržantį su ispaniškuoju Santiago de Kompostelo. Daugybė tautų, praėjusių Iberijos pusiasaliu, paliko čia savo pėdsakus: keltai, romėnai, gudai, vestgotai... Šiame mieste galima išvysti beveik visus architektūrinius stilius atsiskleidusius statiniuose, ypač išsiskiria portugališkasis barokas. Vienu ryškiausiu šio stiliaus kūriniu laikoma bažnyčia Bom Jesus (mielaširdingojo Jėzaus bažnyčia). Bažnyčios granitiniai laiptai laikomi vienais gražiausių pasaulyje, juos puošia fontanai ir skulptūros Evangelijos tematika.
Toliau vyksite į Viana do Kastelą. Kelyje iš Brago link Viana do Kastelos grožėsitės ypatingos rūšies vynuogynais. Turėsite galimybę degustuoti „žaliąjį vyną“, būdingą tik šiam regionui. 
Viana do Kastele, nuo Santa Luizia šventyklos, primenančios Bizantijos laikų baziliką, atsiveria kvapą gniaužianti panorama į nesibaigiančius smėlio paplūdimius. „Princesė ant Limijos upės“ – taip vadinama Viana. Šis miestas, įsikūręs ant vandenyno kranto, Limijos upės žiotyse, kadaise buvo itin reikšmingas dėl Portugalijos karavelių statyklų.
Grįžimas atgal į viešbutį, vakarienė su vynu ir nakvynė viešbutyje Porte.
Guimares, Portugalija. Kelionės į Portugaliją. Kelionės po Europą su LEHKO
Penktadienis. Viana do Kastelas – Alkobasas – Nazare – Obidos – Lisabona
Šiandien grįšite atgal į Lisaboną, tačiau pakeliui sustosite Alkobase, apžiūrėsite žymiausią šio miesto objektą – Švenčiausią Mergelės Marijos vienuolyną, saugomą UNESCO. Tai seniausias cistersų abatijos Alkobasos vienuolynas, kurio teritorijoje ilsisi garsiausių Portugalijos įsimylėjėlių – Pedro ir Ines palaikai. Skulptūros ant jų kapo – nuostabus antkapių skulptūrų šedevras. Taip pat apsilankysite dominikonų Batljos vienuolyne, pastatytame pergalės prieš Kostilją garbei XIV a. Šis statinys stebina savo didybe išorėje ir akmens ornamentų lengvumu viduje.
Pervežimas į Nazare – kažkada buvusį mažą žvejų kaimelį, o šiandien esantį nepaprastą miestą, garsėjantį ne tik žvejyba, bet ir nuostabiais paplūdimiais, neįtikėtina virtuve ir unikaliais vietiniais tautiniais kostiumais.
Pietūs (arba vakarienė) autentiškame žuvies restoranėlyje ant vandenyno kranto. Kitas sustojimas Obidos – viduramžių miestas, primenantis pasaką. Už jį supančios sienos, nuo pagrindinių vartų iki rūmų vingiuoja keletas prekybinių gatvelių, nusėtų nedideliais tradiciniais namukais, paskendusiais rožių ir glicinijų krūmuose. Didžiajame rūmų kieme organizuojami riterių turnyrai, garsusis šokolado festivalis, o prieš Kalėdas statomas tikras miestas Kalėdų seniui.
Pervežimas į oro uostą skrydžiui namo. Taip pat yra galimybė pasilikt poilsiui Portugalijos kurortuose bei Madeiroje ir Azoruose.

Alkobasos vienuolynas, Portugalija. Kelionės į Portugaliją. Kelionės po Europą su LEHKONazare, Portugalija. Kelionės į Portugaliją. Kelionės po Europą su LEHKO

 

Kelionės kainos:


Kelionės kaina
asmeniui
1/2 DBL EXB CHD SGL
       

1/2 DBL - kaina asmeniui dviviečiame kambaryje
EXB - kaina trečiam asmeniui dviviečiame kambaryje
CHD - kaina vaikui iki 12 m., gyvenant tame pačiame kambaryje su tėvais
SGL - kaina asmeniui vienviečiame kambaryje

Į kaina įskaičiuota:
- apgyvendinimas pažintinės programos metu: Lisabonoje (3 nakv.), Figeira da Fose (1 nakv.), Porte (3 nakv.);
- pažintinė programa;
- visi pervežimai patogia transporto priemone su oro kondicionieriumi, pagal programą;
- maitinimas ir degustacijos, pagal programą;
- profesionalaus rusų k. kalbančio gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
- skrydžio bilietai Vilnius – Europos miestas – Lisabona – Europos miestas – Vilnius;
- draudimas;
- įėjimo bilietai į pilis ir kruizas (kaina asmeniui – 60 EUR);
- asmeninės išlaidos, arbatpinigiai.
Pastabos:
- apgyvendinimas pažintinės programos metu 4*/5* viešbučiuose;
- pažintinė programa – rusų kalba;
- keičiantis valiutų kursui, viešbučių ir paslaugų kainoms, kelionės kaina gali keistis;
- kelionės programa, lankytinų objektų eiliškumas gali keistis;
- rekomenduojama avėti patogią avalynę.

Kelionę organizuoja "LEHKO"

Išsamesnės informacijos teiraukitės mūsų kelionių agentūroje tel.: 8 6 8294030

Siųsti užklausą:
 
Vardas, Pavardė *
Jūsų el. paštas *
Užklausa
Žodžio tvirtinimas *
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,