Apie Portugaliją

Kelionė į Portugaliją - tai tarsi keliautojo svajonės išsipildymas - čia rasite visko! Auksinio smėlio paplūdimiai, rūke paskendusios girios, žavingi senoviniai miesteliai ir jaukūs kaimeliai, išdidžios pilys – visa tai puošia idilišką Portugalijos panoramą. Šalis garsi paslaptinga istorija, kurioje pėdsakus paliko keltai, romėnai, vestgotai, maurai, krikščionys. Tai ideali vieta atostogoms, tinkanti bet kokį poilsį mėgstančiam keliautojui - įspūdžiai garantuoti. Čia malonus klimatas ir saulėtos dienos beveik ištisus metus. Portugalijoje net 16 objektų yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tai istoriniai ir archeologiniai monumentai, kultūriniai paminklai, įvairūs gamtos parkai. 

Ką verta žinoti prieš keliaujant į Portugaliją:

Sezonas: Balandis – birželis; liepa – rugpjūtis; rugsėjis – lapkritis.
Oficialus pavadinimas: Portugalijos Respublika.
Plotas: 92 212 km². Portugalija šiaurėje bei rytuose ribojasi tik su viena šalimi –Ispanija (sienos ilgis – 1214 km), o likusią šalies pusę skalauja Atlanto vandenynas (pakrantės ilgis – 1793 km). Portugalija yra labiausiai nuo Lietuvos nutolusi Europos valstybė. 
Gyventojų skaičius: 10,46 milijonų.
Gyventojų sudėtis: Portugalijos populiacija buvo palyginti homogeniška didžiąją jos istorijos dalį. Šiuo metu maždaug 95,9 % visų šalies gyventojų yra portugalai.
Sostinė: Lisabona. Gaidžiai - originalus portugalų žadintuvas. Gaidžių pažadintos Lisabonos gatvės geriausiai supažindina su Portugalijos sostine. 
Klimatas: Viduržemio.
Oro temperatūra: 10 C žiemą ir 30 C vasarą.
Žymiausi miestai: Lisabona, Faras, Lagošas, Evora, Sintra, Fatima, Nazare, Obidosas, Koimbra, Porto, Braga.
Kalba: portugalų. Tai yra romanų kalbų pogrupiui priklausanti kalba. 26 % Portugalijos gyventojų geba susišnekėti angliškai, 24 % –prancūziškai ir 9 % – ispaniškai.
Religija: 84,5% šalies gyventojų yra Romos katalikai ir dar 2,2% yra kitokie krikščionys. Konstitucija garantuoja religijos laisvę. Taip pat Portugalijoje yra nedidelės musulmonų, hinduistų, sikhų, bahajų ir judėjų mažumos. 
Valiuta: Euras. Pinigus keičia visi bankai ir keityklos, taip pat daugelis viešbučių. Daugelyje vietų galima atsiskaityti „Visa“ ir „MasterCard“ mokėjimo kortelėmis. Provincijos miesteliuose labiau įprasta atsiskaityti grynaisiais.  Mokestis už aptarnavimą gali būti įtrauktas į restorano sąskaitą. Jeigu ne, tuomet įprasta 10% arbatpinigių. Bankų darbo laikas – nuo 8.30 iki 15 val.
Kaina restorane: šeimos restorane – 7-9 Eur, vidutinio lygio restorane – 22-35 Eur.
Laikas: UTC+0. Vasaros laikas UTC+1
Elektra: 220 V, 50 Hz. Itin retai pasitaiko 110 V.
Oro uostai: Lisbon, Madeira, Vilo do Porto, Porto, Faro, Porto Santo.
Pagalbos numeris: 112 policijai, greitajai pagalbai ar gaisrinei.
Telefono kodas: +351
Transportas: tarpmiestiniai autobusiai, metro, traukiniai, taksi. Pagrindiniai Portugalijos keliai ir greitkeliai yra mokami. 
Geriamas vanduo: gerti vandentiekio vandenį visoje Portugalijoje yra saugu.

 


Portugalija. Kelionės į Portugaliją. Poilsis Portugalijoje. Kelionės su LEHKO

Portugalija. Kelionės į Portugaliją. Portugalijos paplūdimiai. Kelionės su LEHKO

Portugalija. Kelionės į Portugaliją. Portugalijos paplūdimiai. Kelionės su LEHKO

Portugalija. Kelionės į Portugaliją. Portugalijos paplūdimiai. Kelionės su LEHKO

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,