Pažintinės kelionės

Arabijos pusiasalyje įsikūręs paslaptingasis Omanas tik visai neseniai savo duris atvėrė Vakarams, o  keliautojus iš viso pasaulio vilioja kerinčiu natūralios gamtos grožiu, įspūdingais kalnų bei dykumų peizažais, uolomis, šaltiniais, puikiais paplūdimiais, rytietiškais skoniais ir kvapais, turtinga istorija, kurios pėdsakai išlikę muziejuose, architektūriniuose ir istoriniuose paminkluose, senuosiuose miestuose išlaikiusiuose savo tradicijas

Kviečiame leistis į pažintį su šia įspūdinga ir dar neatrasta Artimųjų Rytų šalimi! 

Istorija ir architektūra

Omanas – seniausia nepriklausoma arabų valstybė, o taip pat viena seniausių vietovių regione, kur gyveno žmones. Manoma, kad dabartinis Ibrio miestas buvo apgyvendintas  jau  prieš 9 tūkst. metų. Pažintį su turtinga šalies istorija kviečia pradėti sostinė Maskatas, kuriame įsikūrę daugybė muziejų, istorinių ir architektūros paminklų, senasis Nizvos bei Salalos miestai, senoviniai pakrantės miesteliai.  Net ir dabartinis modernus Omanas išlaikė savo senasias tradicijas ir arabiškumą. Šalies svečiai gali išvysti senojo pasaulio paveldą, perduodamą iš kartos į kartą: meną, kultūrą, folklorą ir amatus. Omane vyrauja savita islamo forma – ibadizmas, atsiradęs ankstyvuoju islamo raidos etapu, kurios pavadinimas kilo nuo jos įkurėjo Abdulos Ibn Ibado vadro (VII a.). Omaniečiai toleruoja skirtingas islamo atmainas bei kitus tikėjimu, skatinamas tarpreliginis dialogas.  Omane yra daug į UNESCO kultūros paveldo sąrašą įtrauktų objektų: Bato mauzoliejus, Bahlos fortas ir kt. Svarbi Omano paveldo dalis – jūreivystė, kurios svarba išryškėja istoriniuose Maskato, Mutros ir Suro uostuose. 

Maistas

Omane supynę skirtingų Azijos šalių virtuvės. Dominuoja mėsa: vištiena, aviena, žuvis. O patiekalų skonį praturtina rytietiški prieskoniai bei žolelės. Tradicinis šalies patiekalas – tai apie dvi dienas molinėje krosnyje, esančioje po žeme, verdama marinuota mėsa pagardinta prieskoniais ir žolelėmis. Besisvečiuojant būtina paragauti stiprios ir labai aromatingos kavos su kardamonu, kurią labai pamėgę vietos gyventojai. O karštą dieną atsigaivinti galima šviežiai spaustomis vaisių sultimis. 

Klimatas

Omane vyrauja karštas ir sausas žemyninis tropinis klimatas, tačiau dėl geografinės padėties ir jos ypatumų skirtinguose šalies regionuose klimatas skiriasi. Pakrantėse ryškūs metų laikai, žiemą čia vėsu ir malonu, o vasarą būna karšta. Vasara trunka nuo balandžio vidurio iki spalio mėnesio Vidutinė temperatūra sostinėje Maskate vasarą yra apie 33°C, o žiemą – 15–23°C šilumos. Šalies viduryje beveik ištisus metus būna karšta ir sausa. Išimtis – kalnai, kur žiemą temperatūra gali labai nukristi. Karščiausi mėnesiai yra birželis, liepa ir rugpjūtis, tačiau tuo pat metu čia kartu su Musonais atkeliauja liūtys. 

Paplūdimiai

Omanas puikuojasi įspūdingais balto smėlio paplūdimiais bei krištoliniu vandeniu. Tai puiki vieta ramiam poilsiui. Vienas geriausių ir labiausiai poilsiautojų pamėgtų paplūdimių Al Qurum įsikūręs šiaurinėje Omano dalyje, Muskate. Tikras rojaus kampelis įsikūręs pietiniame Omane, Dofare – tai 7 km besitęsiantis auksinio smėlio paplūdimys Al Mughsayl apsuptas kokosų ir bananų plantacijomis. Bandar Jissah paplūdimys vilioja įspūdingomis uolomis iškylančiomis tiesiai iš vandens, kurias saulėlydis nudažo oranžine spalva. Puikūs balto smėlio Musadamo paplūdimiai įsikūrę šiaurinėje Omano dalyje, o žymiausias Khassb paplūdimys. Tiwi paplūdimys įsikūręs mažame žvejų kaimelyje esančiame rytinėje pakrantėje kur driekiasi žalios plantacijos, krištolinis vanduo ir kerintys kalnų peizažai. Tai tikra ramybės oazė. Taip pat savo grožiu vilioja Al Bustan, Duqum, Al Sawadi bei daugelis kitų paplūdimių. 

Suvenyrai

Tikriausia pats geriausias suvenyras, kurį parsivešite iš Omano, tai puikūs ir neišdildomi įspūdžiai, kuriuos prisiminsite dar ilgai! Omanas garsėja įvairiais rankų darbo gaminiais, kuriais prekiaujama daugybėje čia veikiančių turgų. Populiariausi suvenyrai, tai moliniai ąsočiai pagaminti iš aukštos kokybės molio, įvairūs dekoruoti medžio bei sandalmedžio gaminiai, peiliai bei durklai pagaminti iš sidabro ar iš dramblio kaulo, unikalūs smilkalai, aromatinis aliejus, antikvariniai dirbiniai, įvairūs dirbiniai iš palmių lapų. Omane galėsite įsigyti sidabro ir aukso papuošalų bei kitų sidabro gaminių, unikalių vietinių drabužių su neįprastų formų raštais. Na o klaidžiojant po įspūdingus rytietiškus turgus tikrai rasite sau mielų suvenyrų, kurie primins smagias kelionės akimirkas.

Gamtos stebuklai

Omanas stebina savo stulbinančia ir kontrastinga gamta. Čia rasite visko: beribes dykumas ir įspūdingas kopas, žaliuojančias oazes, fiordus, ežerus, kanjonus, vėjo nugairintus Hadžaro kalnus ir saulę siekiančią viršukalnę Džebel Šams, vėžlių karaliją Ras Al Hadd paplūdimyje, gamtos parkus, draustinius bei rezervatus.  Ir žinoma, įspūdingas pakrantes su daugybe balto smėlio paplūdimių skalaujamų krištolinio vandens. Pakrantės ir paplūdimiai vilioja nardytojus su bei  paukščių stebėtojus. 

Miestai

Dykumų viduryje įsikūrę didingi ir paslaptingi miestai pasipuošę persiškais ir indiškais motyvais. Šalia modernių miestų nuo viduramžių išlikę daugybė pilių-tvirtovių, kurios dabar paverstos muziejais. Omane gausu ir senųjų miestų liekanų, kurios leidžia atversti  istorijos puslapius. Miestus puošia įspūdingos mečetės.  Maskatas - šalies sostinė ir vienas labiausiai keliautojus žavinčių bei viliojančių Persijos įlankos miestų. Miestas išlaikęs senasias tradicijas, spalvas ir skonius, nespėjęs persismelkti šiuolaikinės civilizacijos dvasia, kuo ir labiausiai žavi keliautojus. Čia nėra didžiulių dangoraižių ar įspūdingos modernios architektūros. Sostinė buvo reikšmingas prekybos uostas ir miestas. Mieste gausu lankytinų objektų, istorijos, meno, architektūros paminklų. Maskatas didžiuosi sultono rūmais, senovinėmis miesto sienomis ir apžvalgos aikštele iš kur atsiveria kvapą gniaužiantis sostinės vaizdas. Salala – antras pagal dydį miestasdar vadinamas „Arabijos kvepalų sostine“. Čia stukso Smaho kalnai ir auga smilkalų medžiai. Miestas turi seną istoriją. Vietiniai gyventojai giriasi esą čia stovėję ir iki šių dienų išlikę Šebos karalienės rūmų griuvėsiai ir pranašo Jobo kapas prie Kvaro kalno. Mieste yra vadinamoji Nabi Imrano, Mergelės Marijos tėvo, mirties vieta. Senasis Nizvos miestas, tai buvusi Omano sostinė,  prekybos, mokslo, religijos ir meno centras. Vaikščiojant po senamiestį stebina puošnuos gyventojų namų durys margintos įvairiais raštais. Senamiesčio širdyje stovi didžiulis apvalus pilies bokštas. O apylinkės didžiuojasi išlikusiomis pilimis.

Šventės ir festivaliai

Omane vyksta nemažai kultūrinių renginių, kuriuose galite apsilankyti ir Jūs. Kasmet gruodžio – kovo mėsiais vyksta įvairūs kultūriniai renginiai senoviniame Al Flayj Castle teatre, Al Marooj teatre, Salalaho ir Dofaro provincijose. Sausio – vasario mėnesiais vyksta Maskato festivalis. Karališkajame Maskato operos nuolat vyksta koncertai, spektakliai, operos. Kasmet įspūdingai švenčiama Nacionalinė diena, islamo Naujieji metai. Taip pat vyksta kupranugarių lenktynės, Omano dykumos maratonas, Omano dviračių maratonas, Salalaho turizmo festivalis, maisto festivalis, tarptautinis Salsos ir šokių festivalis bei daugelis kitų švenčių bei renginių.

Skiepai

Kelionei į Omaną tinkamas dokumentas yra Lietuvos piliečio pasas, galiojantis mažiausiai 6 mėn. nuo kelionės pabaigos. Lietuvos Respublikos piliečiams keliaujantiems į Omaną vizos reikia. Lietuvos Respublikos piliečiai Omano Sultonato vizą gali gauti oro uoste arba kirsdami Omano Sultonato sieną bet kuriame pasienio kontrolės punkte. Vienkartinės turistinės vizos konsulinis mokestis - 20 Omano rialų (apie 15 USD). Be vizos gali vykti tik diplomatinių, tarnybinių ir specialių pasų savininkai.

Išsamesnę informaciją apie saugumą, kelionės dokumentus, įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygas rasite čia=>>

Kelionei į Omaną skiepai keliautojams nėra privalomi, tačiau rekomenduojama pasiskiepyti nuo: hepatito A ir B, vidurių šiltinės, difterijos, stabligės. Išsamesnę informaciją apie planinius, rekomenduojamus ir privalomus skiepus rasite čia=>>        

Kaina  nuo 1080 Eur
Bilieto kaina nuo  560 Eur
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,
 
A. Goštauto g. 8, Vilnius

Tel.: +370 682 94030
Darbo laikas
Nuo pirmadienio iki
penktadienio 10 - 17 val.
 
Prenumeruoti