Apie Mianmarą (Birmą)

Naudinga informacija vykstantiems į Mianmarą (Birmą)

Mianmaro (Birmos) sostinė: Neipidas.

Didžiausias Mianmaro (Birmos) miestas: Jangonas (Rangūnas).

Kreditinė kortelė: atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis ar užsienio valiuta (išskyrus USD) Mianmare galėsite ne visur. Rekomenduojame vežtis į Mianmarą (Birmą) tik JAV valiutą grynaisiais pinigais.

Valiutos kursas: Mianmaro valiutos kursas ~1 USD = 850 – 900 kijatai (atvykę, teiraukitės gido, kur išsikeisti pinigus). Valiutos kursas gali keistis, tad prieš vykstant į Mianmarą pasitikrinkite.

Registracija į vietinius skrydžius: paprastai, Mianmare, registracija į vietinius skrydžius prasideda mažiausiai prieš dvi valandas.

Geriamasis vanduo: Mianmare nerekomenduojama gerti vandenį iš čiaupo. Geriausia vandenį gerti iš „užpakuotų“ buteliukų ir prieš geriant būtinai patikrinkite vandens butelių kamštelius. 

Kelionės draudimas: rekomenduojama, prieš vykstant į Mianmarą įsigyti kelionės draudimą.

Apranga Mianmare: žiemos metu (nuo spalio iki vasario mėn.) rekomenduojama dėvėti lengvus medvilninius drabužius. Vykstant į šventyklas, pagodas ar kitas šventas vietas, renkitės kukliau, jei moterys dėvi sijonus – jie turi siekti kelius. Prieš žengiant į minėtas religines vietas būtinai nusiaukite batus ir kojines.

Apsipirkimas: lauktuvėms ir dovanoms iš Mianmaro rekomenduojama pirkti tradicinius lakuotus indus, sidabro dirbinius, akmens ir medžio drožinius, rankomis austus šilkinius ir medvilninius gaminius, brangakmenius, Kalaga siuvinėtus gobelenus, lėles ir kitus rankdarbius. Visi brangakmeniai ir juvelyriniai dirbiniai gali būti parduodami ir perkami tik iš vyriausybės patvirtintų pardavėjų. Prieš perkant būtinai reikalaukite patvirtinančio kvito, kadangi oro uoste, išvykstant, būsite griežtai tikrinami (šis kvitas, taip pat yra brangakmenių tikrumo įrodymas). Būtinai derėkitės visose suvenyrų parduotuvėse.

Maistas: Birmietiškoje virtuvėje įprasta naudoti ryžius ar makaronus (noodles), kurie yra patiekiami kaip garnyras prie pagrindinių patiekalų: karių su mėsa ar žuvimi, daržovėmis, salotomis, sriubomis. Mianmare gaminamas karis nėra toks aštrus kaip, kad Tailande
Mianmare galite rasti Kinijos, Tailando bei Indijos virtuvių restoranų didžiuosiuose miestuose, o europietiškų patiekalų tik didžiuosiuose viešbučiuose. Keliautojams patartina nepirkti maisto iš turgaus ar gatvėse pardavinėjamo greito maisto. 

Fotografavimas: draudžiama fotografuoti tokiose vietose kaip: oro uostai, traukinių stotys, karinės stotys. Prieš fotografuojant vietinius gyventojus, pirmiausiai paprašykite jų leidimo. 

Arbatpinigiai: Mianmare, viešbutyje ar restorane įprastai arbatpinigiai būna įtraukti į sąskaitą. Nešikui įprasta mokėti apie 300 kijatų už vieną lagaminą, oro uoste šiek tiek daugiau.

Sveikatos apsauga: jei vartojate gydytojo išrašytus vaistus, turėkite su savimi jiems būtinus medicininius receptus. Vykstant į Mianmarą, specialūs skiepai oficialiai nėra būtini, tačiau pasitarkite su savo gydytoju dėl skiepų prieš vidurių šiltinę, hepatitą, stabligę, japoniškojo encefalito ir sezoninio alerginio rinito (SAR).

Tarptautiniai skrydžiai: Skrydžiai į Mianmarą (Birmą) dažniausiai vykdomi į Jangono (Rangūno) tarptautinį oro uostą, su tarpiniu sustojimu Bankoke.

Muitai ir formalumai atvykus: skrendant keliautojai privalo užpildyti imigracijos ir muitinės deklaraciją ir pateikti šį dokumentą atvykus. Neapmokestinamas leidžiamas kiekis cigarečių – 200 vnt., o skraidinantiems alkoholinius gėrimus – vienas litras vyno arba degtinės. 
Būtinai atkreipkite dėmesį, jog išvežant iš šalies antikinius dirbinius, Budos skulptūras ir brangakmenius, privalėsite pateikti oficialų pardavėjo išduotą išrašą – kvitą. Jo nepateikus visos minėtos gėrybės liks Mianmare. Jūsų bagažas bus tikrinamas specialiais rentgeno aparatas ar patikrintas prieš išvykimą.

Oro uosto mokesčiai: išvykstant iš Mianmaro, prieš registraciją į skrydį, privalėsite sumokėti 10 USD (už kiekvieną asmenį atskirai) oro uosto mokestį.

Susisiekimas – mobilieji telefonai, IDD skambučiai ir internetas: savo mobiliaisiais telefonais negalėsite naudotis Mianmare, nebent įsigysite vietinio operatoriaus Sim kortelę. Daugelis viešbučių turi IDD linijas – skambinimą tiesiogiai (be viešbučio operatoriaus tarpininkavimo), kurio kaina apytiksliai 1 min.=7 USD, priklausomai nuo šalies, į kurią skambinamą. Už vienos valandos naudojimąsi internetu dažniausiai teks sumokėti apie 1 USD.

Pamesti daiktai: visada savo pasą ir pinigus laikykite saugiose vietose, ypač keliaujant traukiniu ar autobusu. Atsitikus nelaimei kuo skubiau kreipkitės į artimiausią policijos stotį bei Lietuvos ambasadą.

Klimatas: Mianmare vyrauja tropinis klimatas, dažniausiai karštas ir drėgnas, kiek vėsiau – kalnuotose vietovėse. Šalčiausi mėnesiai Mianmare: nuo spalio iki vasario (temperatūra svyruoja vidutiniškai nuo +15С iki +24C). Karščiausias metas Mianmare: nuo kovo iki gegužės (temperatūra svyruoja vidutiniškai nuo +25С iki +33C).

Bendri patarimai: naktį paprastai būna vėsiau, tad rekomenduojama įsidėti bent vieną šiltesnį drabužį, net keliaujant vasaros metu. Taip pat vežkitės apsauginį losjoną nuo saulės bei apsaugą nuo uodų.

Mianmaras. (Birma) Kelionės į Mianmarą (Birmą). Naudinga informacija keliaujantiems į Mianmarą (Birmą)Mianmaras. (Birma) Kelionės į Mianmarą (Birmą). Naudinga informacija keliaujantiems į Mianmarą (Birmą)

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,
 
A. Goštauto g. 8, Vilnius

Tel.: +370 682 94030
Darbo laikas
Nuo pirmadienio iki
penktadienio 10 - 17 val.
 
Prenumeruoti