ĮDOMU

Mianmaras (Birma). Kelionės į Mianmarą (Birmą). Kelionės į Aziją su LEHKOĮdomūs faktai apie Mianmarą (Birmą):

Mianmare gyvena tokia gentis, kurios moterys nešioja specialius žiedus ant kaklo, prailginančius jį net 25-30 cm. Gentis vadinasi Padaugn ir ji įsikūrusi ne tik Mianmaro, bet ir Tailando teritorijoje. Tai senovinė tradicija, pagal kurią mergaitėms, sulaukusioms 5 m. uždedamas pirmasis žiedas ir taip per visa gyvenimą jos gali jų susirinkti iki 9 kg svorio. Vyrauja mitas, kad dedant šiuos papuošalus, bėgant laikui kaklo raumenys atrofuojasi ir jei moteris nusiimtų žiedus – ji gali uždusti. Kaip bebūtų, žiedai yra užsidedami laisva valia. Atliktas rentgeno tyrimas parodė, kad moters kaklas nepasikeičia, tik pečių juosta pažemėja.

Mianmaras (Birma). Kelionės į Mianmarą (Birmą). Kelionės į Aziją su LEHKO

Mianmare gyvena Činų tautos žmonės. Pagal jų senąsias tradicijas moterys išsitatuiruoja veidus.

Mianmaras (Birma). Kelionės į Mianmarą (Birmą). Kelionės į Aziją su LEHKO

Nuostabus geografinis Mianmaro objektas – Iravadžio upė, tenkanti per Mianmarą. Upės ilgs net 2150 km ir ji iteka į Andamanų jūrą. Geriausias būdas apžiūrėti Mianmarą plaukiant Iravadžio upe, tik tada pamatysite tikrąjį gamtos grožį. Kruizo iš Mandalajaus į Baganą metu  Jūs turėsite galimybę pamatyti tikrąjį vietinių gyvenimą: kaip jie žvejoja, atlieka religinius ritualas ir darbuojasi. Pamatysite Mianmarą visame jo grožyje – ryškias spalvas, turtus, auksines pagodas ir šventyklas.

Mianmaro gyventojai neturi nei pavardžių, nei tėvavardžių. Tik vardus, kurie su metais gali prisidėti. Pavyzdžiui, ką tik gimęs berniukas gali gauti vardą – Lugal Nghe, kas reiškia „mažas berniukas“. Veliau jis gali tapti Lugal Guy – „didis mažasis vyras“, o dar po kiek metų U Nghe ar U Lugal – didelis berniukas.

Didžiausia knyga pasaulyje yra Mianmare. Ji susideda iš akmeninių plokščių, net 1460 puslapių šventųjų budistinių tekstų. Kiekvienas knygos lapas padarytas iš nugludinto marmuro.

Mianmaras (Birma). Kelionės į Mianmarą (Birmą). Kelionės į Aziją su LEHKOMianmaras (Birma). Kelionės į Mianmarą (Birmą). Kelionės į Aziją su LEHKO

Mianmare populiariausias gėrimas yra arbata. Ją mėgstama gerti su pienu ir cukrumi. Kalbant apie alkoholinius gėrimus – alus užima pirmąją vietą. 

Dar vienas įdomus faktas apie Mianmarą – mianmariečiai konservuoja arbatos lapelius su česnaku ir druska. Šis patiekalas vadinasi Laphet thote. Šis užkandis ypač mėgstamas kalnuotose šalies vietovėse, kur jis dažniausiai valgomas su džiovinta žuvimi.

Maisto kainos Mianmare visai nedidelės. Už 10-15 lakh (t.y. 1,5 – 3USD) galite skaniai ir sočiai pavalgyti kavinėje. Jei lankysitės prabangesniame restorane, pavyzdžiui Jangone ar Mandalajuje, pietų kaina vienam asmeniui gali būti apie 60-70 lakh (10 USD).

Mianmaro nacionaliniai patiekalai aštroki, jauciasi susipynusios Kinijos ir Indijos virtuvių tradicijos. Maistui gaminti plačiai naudojama žuvis, ryžiai, makaronai, daržovės, svogūnai, imbieras, česnakas ir čili pipirai. Egzotiškų sultingų vaisių galite įsigyti tiesiog gatvėje. 

Jangonas (Rangūnas) – buvusi Mianmaro sostinė. Čia stūkso žinomiausia pagoda – Shwedagon.

Mianmaras (Birma). Kelionės į Mianmarą (Birmą). Kelionės į Aziją su LEHKONetoli Mandalajaus stovi Mahamuni šventykla, ypatinga tuo, jog šventyklos lankytojai dovanoja auksinius lapelius Budai, šiandien lapelių sluoksnis storesnis nei 15 cm.

Mianmare gyvena unikalios rūšies beždžionės – Birmos riestanosės, vadinamos gamtos stebuklu. Įdomus dalykas – lyjant lietui šie gyvūnėliai čiaudo.

Mianmaras yra šalis, kurios istorija skaičiuojama jau daugiau nei 2,5 tūkst. metų. 

Mianmare nėra naudojama metrinė matavimo sistema. Yra tik trys šalys pasaulyje, kurios naudoja kitus matavimo vienetus – Mianmaras, JAV, Liberija.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,
 
A. Goštauto g. 8, Vilnius

Tel.: +370 682 94030
Darbo laikas
Nuo pirmadienio iki
penktadienio 10 - 17 val.
 
Prenumeruoti