APE MAURICIJAUS SALĄ

Mauricijus yra viena iš Maskarenų salų 800 km į rytus nuo Madagaskaro pietvakarinėje Indijos vandenyno dalyje. Vulkaninės kilmės sala yra seniai užgesusio ugnikalnio dugne. Dėl 900 m. aukštį siekiančių neaukštų kalnų pietvakarinė salos dalis vadinama „Mauricijaus Šveicarija“. Salą juosia koralinis rifas, saugantis baltus kaip sniegas smėlio pliažus nuo audrų ir didelių bangų.

   


Mauricijaus klimatas - jūrinis subtropinis,
karščiausias laikotarpis - nuo sausio iki kovo, bet oro temperatūra nebūna aukštesė nei +33-35°С. „Šalčiausi“ mėnesiai – nuo liepos iki rugsėjo, kai dienos temperatūra yra nuo +23 iki +25°С. Daugiausia kritulių "Mauricijaus vasaros" metu nuo gruodžio iki vasario. Šis laikotarpis visai nepanašus į daugiadienes liūtis žemyninėje dalyje liūčių sezono metu. Per dieną oras, mažindamas vasaros karštį, gali pasikeisti keletą kartų - pajusite ir trumpą stiprų lietų, skaisčią saulę ar krapnojantį lietutį. Manoma, kad geriausi salos sezonai yra nuo rugsėjo iki gruodžio ir nuo kovo iki gegužės, nors sausio ir vasario mėnesiais viešbučiai taip pat būna pilni poilsiautojų.

Mauricijų XVI a. pradžioje atrado arabų jūreiviai, o šios salos krante 1510 m. išlipę pirmieji europiečiai buvo portugalai. XVII a. salą kolonizavo olandai, kuriems tai buvo patogus sustojimo taškas plaukiant į Indiją. Į čia atvykėliai atveždavo vergų iš Indijos ir Madagaskaro, niokojo vietinę augaliją ir gyvūniją ir galutinai išnaikino garsųjį paukštį Dodo. Visgi jie paliko salai šį tą naudingo – cukranendres ir elnius. XVIII a. Mauricijų užėmė prancūzai, palaipsniui pavertę jį karine jūrine baze. XIX a. pradžioje sala tapo Anglijos kolonija. Anglai į Mauricijų atvežė birtiškas tradicijas ir anglų kalbą, nors vietiniai žmonėas vis dar kalba franko – kreolišku dialektu. 1968 m. Mauricijus tapo nepriklausomas, o 1992 m. šalis paskelbta respublika.

Mauricijaus sala - vienas prestižiškiausių pasaulio kurortų. Šioje išskirtinio poilsio vietoje yra visko: vulkaniniai kalnai, vešlioje augmenijoje skęstantys slėniai, tropiniais kvapais alsuojantis oras, ryškios egzotiškų gėlių spalvos ir nuostabios įlankos su jaukiais pliažais. Čia pastatytuose nepriekaištinguose viešbučiuose teikiamas aukščiausio lygio aptarnavimas, ruošiami nuostabūs patiekalai, siūlomi erdvūs kambariai, prabangūs SPA centrai ir sniego baltumo pliažai. Aktyvaus poilsio mėgėjai Mauricijuje gali ne tik mėgautis elitiniu poilsiu pliaže, bet ir geriau pažinti salą  ekskursijose gamtoje arba susipažinti su vietos kultūra ir tradicijomis. Galite keliauti saloje lydimi gido ar važinėti taksi (daugelis taksistų taip pat gali būti puikūs gidai), dviračiu ar malūnsparniu, plaukdami jachta ištirti nuostabius pliažus ir slaptas įlankėles. Jūsų laukia daugybė atradimų, nepamirštamų peizažų ir įspūdžių!
Mauricijuje turistai taip pat susidomi vietos gyventojų, atvykusių čia per keturis amžius iš visų kontinentų ir pasaulio šalių - Europos, Azijos, Afrikos, Madagaskaro - etnine ir kultūrine įvairove. Atvykėliai atsivežė savo papročius, kalbas ir tikėjimus, kuriuos iki šiol stengiasi išsaugoti. Ryškiausias įrodymas – daugybė visų etninių grupių religijų švenčių. Nepaisant skirtumų Mauricijuje taikiai sugyvena visos salos tautos. Kolonijinė istorija ir bendruomenės daugiatautiškumas atsispindi kultūroje, architektūroje, virtuvėje, kalboje, šventėse ir tradicijose.

Kviečiame Jus į nuostabią kelionę į dievišką Mauricijaus salą!


Nuotrauku galerija: Kelionė į Mauricijų

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,