Patarimai keliaujantiems į Indiją

Chaotiška, stebinanti, užburianti, persmelkianti, beprotiška, slegianti, įkvepianti, pribloškianti – ir dar daugiau – Indijoje tikrai pajusite visą skalę emocijų.

Kaip galima būtų pasiruošti tokiam jaudinančiam susitikimui?

Keletas patarimų:


1. Apgalvotai pasirinkite maršrutą
Pamąstykite apie tai, kas Jums iš tikrųjų įdomu – ką mėgstate daryti.

Pati populiariausia visų laikų kelionė į IndijąAuksinis trikampis. Jeigu neturite daugiau laiko – tai fantastiška įžanga pažinti tris geriausias Indijos vietas: Delį (Hamajuno kapas, Raudonoji tvirtovė), Agrą (Tadž Mahalas, Agros tvirtovė, apleistasis miestas Fatehpur Sikri) ir Džaipūras (Rausvasis miestas, Gintarinė tvirtovė). Grįžę į Delį prieš išskrendant užsukite į jo nuostabius turgus – labirintus, kuriuose dar spėsite nusipirkti dovanų ir suvenyrų.

Prie šios auksinės kelionės širdies, jei turite daugiau laiko, galite pridėti daugiau Indijos perlų - pagal pomėgius: gal ieškote senovės miestų (Orča), skulptūros ir meilės meno (Kadžuraho šventyklos), dvasingumo (Varanasis, Budos ar Šivos lankytos vietos), ramybės (Kerala) ir t.t.


Nusipelnytą poilsį - nuostabią jūrą, palmes, plačius pliažus ir jūros gėrybes pliažo restoranėliuose neabejotinai rasite Goa pakrantėse!


2. Veikite lėtai
Labai daug žmonių bando į vienos kelionės, kelių dienų pirmąjį pasimatymą su Indiją sutalpinti per daug vietų. Nepamirškite, kad pamatyti vieną vietą lėtai yra daug geriau, negu pamatyti daugybę vietų akimirkai – mažiau pavargsite, daugiau suprasite ir pajusite, kur esate, ilgam atminsite aplankytas vietas, susipažinsite su vietiniais žmonėmis ar bent turėsite galimybę juos ilgiau stebėti.

3. Venkite minios

Kai kam vienas bilijonas vietinių žmonių gali pasirodyti šiek tiek per daug, bet Indijoje daugybė vietų, kuriose ramu ir tylu. Jei norite pabėgti nuo minios ir didžiulių miestų, pagalvokite apie savaitę pietuose – plaukiojimą laiveliais Keralos pietuose ar Goa pliažus.

4. Nesusirkite

Venkite vandens iš krano ir maisto, kuris galėjo būti plaunamas vandeniu iš krano. Nevartokite ledo, nevalgykite salotų ar vaisių, kuriuos ne patys ką tik nusilupote. Daug keliautojų stengiasi keliaudami Indijoje atsisakyti ir mėsos produktų - tai nėra bloga mintis. Ne koks mėsos gabalėlis gali padaryti daug daugiau žalos, nei blogai išvirtos daržovės. Be to, daug indų yra vegetarai, todėl vegetariško maisto pasirinkimas neaprėpiamas ir neišragaujamas. Jei valgysite mėsą, įsitikinkite, kad ji gerai paruošta. Jei abejojate maisto kokybe, atkreipkite dėmesį, kurioje maitinimo įstaigoje minios vietinių žmonių – geresnių rekomendacijų nebūna.
Indijos tualetai garsėja kaip ypatingai nešvarūs, bet nebūtinai jie turi kelti pavojų sveikatai. Galbūt norėsite pradėti naudoti „kairės rankos ir vandens“ metodą, praktikuojamą vietinių, bet nepamirškite nešiotis muilo, kad visada galėtumėte po to gerai nusiplauti rankas.

5. Nusiraminkite

Indija visada garsėjo savo prekijais ir sukčiais, nekukliais prašymais ir siūlymais, ir šiaip – tiesiog savo chaotiškumu. Yra būdų, kaip galite sumažinti apgavysčių riziką, bet nėra būdų, kurie padėtų jų visiškai išvengti. Todėl vienintelis ir svarbiausias patarimas bet kam, pirmą kartą atvykstančiam į Indiją – pasistenkite išlikti ramūs, nesvarbu, kas atsitiktų. Susierzinimas Indijoje gali prasiveržti labai greitai ir dažnai, todėl, mokėdami šias emocijas kontroliuoti, galėsite giliai įkvėpti ir ramiai keliauti toliau – tai ir yra bet kurios puikios kelionės paslaptis. 

Mūsų siūlomos pažintinės kelionės į Indiją =>>

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,