Kelionė į Indiją: Klasikinė Indija ir poilsis Goa

Delis – Džaipūras – Fatehpur Sikri - Agra – Orča – Kadžuraho – Varanasis - Mumbajus - Goa - Delis

1 Diena. Vilnius - Delis
Skrydis į Delį.

2 Diena. Delis – Džaipuras (260 km. – 6 val.)
Atvykus į Delį Jus oro uoste pasitiks ir palydės iki viešbučio mūsų partnerių Indijoje atstovai. Pailsėsite, įsikursite viešbutyje. Po pusryčių išvyksite pasižvalgyti po Delį. Delis yra dabartinė Indijos sostinė ir vienas seniausių Indijos miestų, kuris visada vaidino svarbų vaidmenį šalies istorijoje. Jame jau 3000 metų gyvena skirtingų kultūrų ir religijų tautos, greta - skurdas ir prabanga. Delis - tai du skirtingi miestai viename: Senasis Delis, esantis prie Džamunos upės, kupinas rytietiškos egzotikos, chaotiškas, su siauromis gatvelėmis, turgavietėmis ir Mogolų epochos architektūriniais paminklais  ir Naujasis Delis - šiuolaikiškas, modernus miestas, kuriame daug bankų, viešbučių, verslo ir prekybos centrų. Senojo Delio širdis yra Raudonoji tvirtovė - Didžiųjų Mogolų dinastijos, valdžiusios šalį 300 metų, sustiprinta valdovų rezidencija. Jos ansamblį sudaro rūmai, mečetės, sodai ir parkai.Ekskursijos metu apžiūrėsite didžiausią Indijos mečetęDžama Masdžid, kurios kieme gali tilpti 25.000 maldininkų, išvysite Raj Ghat – marmurinį memorialą tautos tėvui Mahatma Gandi, kur jis buvo kremuotas po nužudymo. Naujajame Delyje apžiūrėsite Indijos vartus - arką, pastatytą atminti per I-ąjį Pasaulinį karą žuvusiems Indijos kariams, Prezidento rūmus, vyriausybės pastatą, dievui Višnai pašvęstą didžiulę Lakšmi Narajan šventyklą, kurią pastatytė viena turtingiausių Indijos šeimų, šiuolaikinę Indijos bažnyčią, Humajuno kapą ir Kutab minaretą – 75 m. aukščio pergalės bokštą. Po ekskursijos išvyksite į Radžastano valstijos sostinę Džaipūrą, kurį prieš 260 metų įkurė didysis karys ir astronomas maharadža Jai Singh II-asis. Nakvynė viešbutyje Džaipūre. 

3 Diena. Džaipūras - Gintarinė tvirtovė
Po pusryčių viešbutyje išvyksite į Gintarinę tvirtovę (Amber Fort),esančią tarp miškingų kalvų, 11 km. nuo Džaipūro miesto. Ši tvirtovė yra vienas gražiausių Rajputo architektūros pavyzdžių, čia nuo 1037 iki 1728 m. buvo Radžastano valstijos sostinė. Aplankysime didingą radžų sukurtą kompleksą su veidrodine Pergalės sale Šiš Mahal, haremu, deivės Kali šventykla.

Antroje dienos pusėje – ekskursija po Džaipūro miestą. Aplankysite unikalią 1728 m.radžos Džaj Singh pastatytą didžiausią pasaulyje observatoriją Jantar Mantar. Apsilankysite Miesto rūmuose įrengtame muziejuje, kuriame eksponuojami reti rankraščiai, meno kūriniai, maharadžų papuošalai, ginklai, rūbai ir daugybė kitų prabangos daiktų, apie kuriuos esate girdėję tik pasakose. Pamatysite Vėjų rūmus Hava Mahal, 1799 m. pastatytą penkių aukštų rausvo akmens statinį, papuoštą kolonomis ir balkonais. Taip pat miesto rūmų kompleksui priklauso XIX a. pabaigoje pastatyti Svečių rūmai Mubarak Mahal. Rūmai buvo skirti tam, kad juose būtų galima pailsėti vienatvėje ir nuo negailestingo karščio, todėl rūmuose sukurta iki šių laikų unikali ventiliacija. Dėl išmintingų sprendimų ir vėdinimo vamzdynų struktūros rūmuose visus metus išlieka tinkama temperatūra. Nakvynė viešbutyje Džaipūre

4 Diena. Džaipūras - Fatehpur Sikri - Agra (260 km. – 6 val.)
Papusryčiavę viešbutyje išvyksite į Agrą. Pakeliui aplankysite „mirusį miestą“, unikalų islamo architektūros pavyzdį - Fatehpur Sikri miestą. Miestą XVIa. dykumoje iš raudono smiltainio pastatė imperatorius Akbaras. Šis miestas turėjo būti Didžiųjų Mogolų sostinė, bet po 15 metų jį žmonės paliko, manoma, dėl vandens stokos. Tęsite kelionę į Agrą. Nakvynė viešbutyje Agroje.


5 Diena. Agra
Po pusryčių ekskursija po paskutiniąją Didžiųjų Mogolų imperijos sostinę Agrą, kurioje iki šiol išlikę imperijos didybę simbolizuojantys paminklai. Agra iš viso pasaulio vilioja ieškančius grožio į Tadž Mahal mauzoliejų. Garsusis architektūros šedevras visam pasauliui jau tapo meilės simboliu, pritraukiančiu minias turistų. Jį 1630 m. savo mylimos žmonos Mumtaz Mahal atminimui pastatė imperatorius Jahan. Statyba truko 17 metų, o marmuras, brangieji akmenys ir kitos statybinės medžiagos buvo gabenamos iš visos imperijos. Vėliau aplankysite Itmad-ud Daula mauzoliejų, kurį savo tėvo garbei pastatė valdovas Nur Džahanas ir imperatoriaus Akbaro kapą Sikandroje. Nakvynė viešbutyje Agroje.

6 Diena. Agra – Džanši – Kadžuraho (166 km-5 val.) per Orčą
Anksti ryte, po pusryčių vyksite į traukinių stotį važiuoti į Džanšį. Atvykus į Džanšį Jus pasitiks stotyje. Vėliau išvyksite į Khadžurahą. Pakeliui apžiūrėsite Orčos miestą, kurįXVI a. įkūrė Bundela Rudra dinastijos valdovas Rudra Pratapkur nusprendęs, kad Betva upės krantai – ideali vieta jo naujajai sostinei. Gražiame viduramžiškame mieste Betva upės saloje ant uolų senoji indiškoji šikarų architektūra persipina su islamiškąja. Šalia miesto augantys miškų masyvai seniau buvo didžiausia indiškųjų dramblių veisykla. Apžiūrėsime įspūdingus Jehangir Mahal ir Radž Mahal rūmus, Radža Ram šventyklą. Toliau išvyksite į rytus, Kadžuraho link. Nakvynė viešbutyje Kadžurache.

7 Diena. Kadžurahas – Varanasis
Po vėlyvų pusryčių apžiūrėsite Khadžuracho šventyklas, kurias X-XIa.pastatė galingieji Čandelos dinastijos valdovai. Šventyklos garsėja nuostabiais akmens reljefais, kurie vaizduoja kasdieninį viduramžių Indijos gyventojų gyvenimą, bet labiausiai iš buvusių 85 šventyklų išlikusias tik 22 išgarsino scenos iš garsiojo veikalo apie meilės meną "Kamasutra". Apžiūrėję šventyklas išvyksite į vietinį oro uostą, iš kurio skrisite į Varanasį, seniausią šventąjį induistų miestą, garsėjantį savo apeigomis ir ritualais. Atvykus įsikursite viešbutyje Varanasyje, o popiet išvyksite į ekskursiją į Sarnatą (12 km. nuo Varanasio), kuriame Buda po nušvitimo sakė savo pirmąjį pamokslą. Čia jis paskelbė ir Keturias tauriąsias tiesas ir Aštuoneriopą kelią. Kadaise čia klestėjo vienuolių bendruomenės, tai liudija III a. pr.Kr.- I a. vienuolynų griuvėsiai. Nakvynė viešbutyje Varanasyje.

8 Diena. Varanasis - Mumbajus
Anksti ryte, prieš patekant saulei, išplauksite stebėti saulėtekio valtimi Gango upe. Auštant skamba varpai ir indai, atnešami iš šalia stovinčių šventyklų, girdisi maldos, ryto garsai susilieja į vieną ir palieka nepamirštamą pasitenkinimo ir išsipildymo jausmą. Grįšite į viešbutį pusryčiauti. Išvyksite į oro uostą skristi į Mumbajų. Atskridus į Mumbajų Jus pasitiks ir palydės į viešbutį. Po trumpo poilsio - ekskursija Mumbajuje. Jūs aplankysite Indijos vartus, Viktorijos stotį ir Malabaro kalvą. Vakare susipažinsite su naktinio Mumbajus gyvenimu.
Nakvynė viešbutyje Mumbajuje.

9 Diena. Mumbajus - Goa
Po pusryčių išvykimas į oro uostą skristi į Goa.
Atskridus į Goą Jus pasitiks ir palydės į pasirinktąjį viešbutį.

9-15/17 Diena. Goa

Poilsis Goa kurorte pasirinktame viešbutyje. Galėsite užsisakyti papildomų ekskursijų.

15/17 Diena. Goa - Delis
Išvykimas į Goa oro uostą skristi į Delį. Atskridus į Delį, pervežimas į viešbutį, laisvas laikas.
Nakvynė viesbutyje Delyje.

16/18 Diena. Delis - Vilnius
Pervežimas į oro uostą, skrydis į Vilnių (Rygą).

Kelionės datos ir kainos teiraukitės agentūroje.

Į kaina įskaičiuota:
- vietiniai skrydžiai Kadžuraho-Varanasis, Varanasis - Mumbajus, Mumbajus - Goa, Goa - Delis;
- visi pervežimai kelionės metu;
- rusakalbis gidas ekskursijų metu;
- 8 nakvynės su pusryčiais pažintinės programos metu;
- 6 arba 8 nakvynės Goa pasirinktame viešbutyje su pusryčiais, jeigu nenurodyta kitaip;
- jojimas drambliais į Amber fortą Džaipūre.
Į kainą neįskaičiuota:
- bilietai Vilnius - Delis - Vilnius;
- Indijos viza (110 Eur);
- draudimas;
- asmeninės išlaidos;
- įėjimo bilietai į mokamus objektus (85 $, mokama vietoje).
Pastabos:
- lėktuvo bilietų kaina priklauso nuo kelionės datų ir užsakymo laiko, todėl kelionės užsakymo metu ieškosime lėktuvo bilietų už geriausią galimą kainą;
- minimalus vykstančiųjų į kelionę skaičius – 1 asmuo, todėl išvykimas garantuotas;
- maksimalus grupės dydis - 20 asmenų;
- keičiantis valiutų kursui ir paslaugų kainoms, kelionės kaina gali keistis.

Kelionę organizuoja kelionių organizatorius „LEHKO“

Siųsti užklausą:
 
Vardas, Pavardė *
Jūsų el. paštas *
Užklausa
Žodžio tvirtinimas *
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,
 
A. Goštauto g. 8, Vilnius

Tel.: +370 682 94030
Darbo laikas
Nuo pirmadienio iki
penktadienio 10 - 17 val.
 
Prenumeruoti