nuo 830 EUR

Kelionė į Indiją: Klasikinė Indija

Delis – Džaipūras – Fatehpur Sikri - Agra – Orča – Kadžuraho – Varanasis - Delis

1 Diena. 
Skrydis į Delį.

2 Diena. Delis – Džaipuras (260 km. – 6 val.)
Atvykus į Delį Jus oro uoste pasitiks ir palydės iki viešbučio mūsų partnerių Indijoje atstovai. Pailsėsite, įsikursite viešbutyje.
Po pusryčių išvyksite pasižvalgyti po Delį. Delis yra dabartinė Indijos sostinė ir vienas seniausių Indijos miestų, visada vaidinęs svarbų vaidmenį šalies istorijoje. Delis - tai du skirtingi miestai viename: Senasis Delis, esantis prie Džamunos upės, kupinas rytietiškos egzotikos, chaotiškas, su siauromis gatvelėmis, turgavietėmis ir Mogolų epochos architektūriniais paminklais  ir Naujasis Delis - šiuolaikiškas, modernus miestas, kuriame daug bankų, viešbučių, verslo ir prekybos centrų. Senojo Delio širdis yra Raudonoji tvirtovė - Didžiųjų Mogolų dinastijos, valdžiusios šalį 300 metų, sustiprinta valdovų rezidencija. Jos ansamblį sudaro rūmai, mečetės, sodai ir parkai. Ekskursijos metu apžiūrėsite didžiausią Indijos mečetę – Džama Masdžid, kurios kieme gali tilpti 25000 maldininkų, išvysite Raj Ghat – marmurinį memorialą tautos tėvui Mahatma Gandi, kur jis buvo kremuotas po nužudymo. Naujajame Delyje apžiūrėsite Indijos vartus - arką, pastatytą atminti per I-ąjį Pasaulinį karą žuvusiems Indijos kariams, Prezidento rūmus, vyriausybės pastatą, dievui Višnai pašvęstą šiuolaikinę Indijos šventyklą didžiulę Lakšmi Narajan šventyklą, kurią pastatytė viena turtingiausių Indijos šeimų, Humajuno kapą ir Kutab minaretą – 75 m. aukščio pergalės bokštą.
Po ekskursijos išvyksite į Radžastano valstijos sostinę Džaipūrą, kurį prieš 260 metų įkurė didysis karys ir astronomas maharadža Jai Singh II-asis. Nakvynė viešbutyje Džaipūre.

3 Diena. Džaipūras - Gintarinė tvirtovė
Po pusryčių viešbutyje išvyksite į Gintarinę tvirtovę (Amber Fort),esančią tarp miškingų kalvų už 11 km. nuo Džaipūro miesto. Ši tvirtovė yra vienas gražiausių Rajputo architektūros pavyzdžių, čia nuo 1037 iki 1728 m. buvo Radžastano valstijos sostinė. Aplankysime didingą radžų sukurtą kompleksą su veidrodine Pergalės sale Šiš Mahal, haremu, deivės Kali šventykla.
Antroje dienos pusėje – ekskursija po Džaipūro miestą. Aplankysite unikalią 1728 m.radžos Džaj Singh pastatytą didžiausią pasaulyje observatoriją Jantar Mantar. Apsilankysite Miesto rūmuose įrengtame muziejuje, kuriame eksponuojami reti rankraščiai, meno kūriniai, maharadžų papuošalai, ginklai, rūbai ir daugybė kitų prabangos daiktų, apie kuriuos esate girdėję tik pasakose. Pamatysite Vėjų rūmus Hava Mahal, 1799 m. pastatytą penkių aukštų rausvo akmens statinį, papuoštą kolonomis ir balkonais. Taip pat miesto rūmų kompleksui priklauso XIX a. pabaigoje pastatyti Svečių rūmai Mubarak Mahal. Rūmai buvo skirti tam, kad juose būtų galima pailsėti vienatvėje ir nuo negailestingo karščio, todėl rūmuose sukurta unikali vėdinimo sistema. Dėl išmintingų sprendimų ir vėdinimo vamzdynų struktūros rūmuose visus metus išlieka tinkama temperatūra. Nakvynė viešbutyje Džaipūre. 

4 Diena. Džaipūras - Fatehpur Sikri - Agra (260 km. – 6 val.)
Papusryčiavę viešbutyje išvyksite į Agrą. Pakeliui aplankysite „mirusį miestą“, unikalų islamo architektūros pavyzdį - Fatehpur Sikri miestą. Miestą XVIa. dykumoje iš raudono smiltainio pastatė imperatorius Akbaras. Šis miestas turėjo būti Didžiųjų Mogolų sostinė, bet po 15 metų jį žmonės paliko, manoma, dėl vandens stokos. Tęsite kelionę į Agrą. Nakvynė viešbutyje Agroje.

5 Diena. Agra
Po pusryčių ekskursija paskutiniojoje Didžiųjų Mogolų imperijos sostinėje Agroje, kurioje iki šiol išlikę imperijos didybę simbolizuojantys paminklai. Agra ieškančius grožio vilioja į Tadž Mahal mauzoliejų. Garsusis architektūros šedevras visam pasauliui jau tapo meilės simboliu, pritraukiančiu minias turistų. Jį 1630 m. savo mylimos žmonos Mumtaz Mahal atminimui pastatė imperatorius Jahan. Statyba truko 17 metų, o marmuras, brangieji akmenys ir kitos statybinės medžiagos buvo gabenamos iš visos imperijos. Vėliau aplankysite Itmad-ud Daula mauzoliejų, kurį savo tėvo garbei pastatė valdovas Nur Džahanas ir imperatoriaus Akbaro kapą Sikandroje.
Nakvynė viešbutyje Agroje.

6 Diena. Agra – Orča - Kadžurahas
Anksti ryte, po pusryčių vyksite į traukinių stotį važiuoti į Džanšį. Atvykus į Džanšį Jus pasitiks stotyje. Vėliau apžiūrėsite Orčos miestą, kurį XVI a. įkūrė Bundela Rudra dinastijos valdovas Rudra Pratapkur nusprendęs, kad Betva upės krantai – ideali vieta jo naujajai sostinei. Gražiame viduramžiškame mieste Betva upės saloje ant uolų senoji indiškoji šikarų architektūra persipina su islamiškąja. Šalia miesto augantys miškų masyvai seniau buvo didžiausia indiškųjų dramblių veisykla. Apžiūrėsime įspūdingus Jehangir Mahal ir Radž Mahal rūmus, Radža Ram šventyklą. Vėliau išvyksite į rytus, Khadžuraho link. Nakvynė viešbutyje Khadžurahe.

7 diena. Khadžurahas - Varanasis
Po pusryčių pasivaikščiosite po garsiuosius Rytinį ir Vakarinį šventyklų kompleksus. Pačių įspūdingiausių galingos Kandels dinastijos valdovų paminklų statyba Khadžuraho X a. truko 100 metu. Šventyklų reljefuose daug kasdienio tuometinių Indijos gyventojų gyvenimo scenų, bet jos išgarsėjo dėl nuostabių erotinių skulptūrų, kurios lyg didžiulės Kama Sutros iliustracijos puošia fasadą ir yra įtrauktos į UNESCO pasaulio šedevrų sąrašą. Iš buvusių pastatytų 85 iki mūsų dienų išliko tik 22 šventyklos. Po ekskursijos išvyksite į į Varanasį, senaiusią šventąjį induistų miestą, garsėjantį prie šventosios Gango upės atliekamomis apeigomis ir ritualais. Atvykus įsikraustysite į viešbutį.

8 diena. Varanasis-Sarnath
Po pusryčių įšvyksite į Sarnatą (12 km už Varanasi), kur Buda po nušvitimo sakė savo pirmąjį pamokslą ir paleido Dharmos (Įstatymo)ratą. Vienuolynų griuvėsiai liudija apie kadaise čia klestėjusius vienuolių bendruomenes, manoma, III a.pr.m.e.-I a. Nakvynė viešbutyje Varanasi.

9 Diena. Khadžurahas – Varanasis
Anksti ryte, prieš aušrą, valtimi išplauksite Gango upe. Stebėsite tekančią saulę, girdėsite skambančius varpus ir indų, atnešamų iš ant kranto stovinčių šventyklų, statomų ant laiptų skambėjimą ir kitus garsus, kurie leis pajusti nepakartojamą rytą šventajame mieste. Grįšite į viešbutį pusryčiauti. Po pusryčių turėsite lasivo laiko savarankiškai ištyrinėti Varanasį. Vėliau Jus palydės į oro uostą skristi į Delį. Nakvynė viešbutyje Delyje.

10 Diena. Delis - skrydis namo.
Skrydis į Vilnių.

Kelionės datos teiraukitės agentūroje.

Kelionę galima pratęsti poilsiu Goa kurorte

Kelionės kainos:

Viešbučiai 1/2 DBL
vienam asm. dviviečiame
SGL
vienvietis
Trečiam asm. Vaikai iki 12 m.
(2+1)
 4-5* 1065 Eur  1440 Eur  855 Eur  855 Eur
 3-4* 910 Eur  1275 Eur  780 Eur  780 Eur
 3* 830 Eur  985 Eur
 700 Eur
 700 Eur

 

Į kaina įskaičiuota:
- pervežimai oro uostas - viešbutis - oro uostas;
- vietinis skrydis Varanasis - Delis*;
- nakvynės 3, 4 ar 5* viešbučiuose;
- pusryčiai;
- visi pervežimai patogiu transportu su kondicionerijumi programos metu;
- traukinys Agra - Džansi;
- rusiškai kalbantis gidas visos programos metu;
- jojimas drambliais į Amber fortą Džaipūre;
- bilietai į mokamus objektus.
Į kainą neįskaičiuota:
- lėktuvo bilietai Ryga/Vilnius - Europos miestas – Delis – Europos miestas - Ryga/Vilnius (skrydžio kaina nuo 520 Eur);
- Indijos viza (110 Eur);
- medicininių išlaidų draudimas;
- asmeninės išlaidos.
Pastabos:
-lėktuvo bilietų kaina priklauso nuo kelionės datos ir laiko, kada užsakote, todėl kelionės užsakymo metu Jums ieškosime lėktuvo bilietų už geriausią galiojančią kainą;
- kainos nurodytos eurais vienam asmeniui;
- minimalus vykstančiųjų į kelionę skaičius – 1 asmuo, todėl išvykimas - garantuotas;
- maksimalus žmonių skaičius grupėje - 20 asmenų;
- keičiantis valiutų kursui ir paslaugų kainoms, kelionės kaina gali keistis.

Siųsti užklausą:
 
Vardas, Pavardė *
Jūsų el. paštas *
Užklausa
Žodžio tvirtinimas *
Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,
 
A. Goštauto g. 8, Vilnius

Tel.: +370 682 94030
Darbo laikas
Nuo pirmadienio iki
penktadienio 10 - 17 val.
 
Prenumeruoti