Varanasis

Gangos upė, kuri teka per dangų, žemę ir anapus, įteka į Varanasį, kur ji sunaikina per šimtą gyvenimų sukauptą blogį. Ne Varanasyje labai sunku prieiti prie Gango ir atlikti aukojimus, melstis ir prisiekti, bet žmogus, kuris ateina prie Gango, turėtų nuolat aukoti, atnašauti dovanas ir garbinti dievus gyvendamas tik vandeniu. Ir nuodėmingasis, ir sukčius, ir apgavikas - visi bus visiškai apvalyti apsilankę Varanasyje.

Varanasis buvo mokymo ir civilizacijos centras daugiau nei 2000 metų, ir sakoma, kad tai - vienas seniausių pasaulio miestų. Jo istorija prasideda 1400 m.pr.Kr., bet tik VIII a. jo svarba i6augo kai Induizmo reformatorius Šankaračarja Šivos garbintojus paskelbė pagrindine sekta. 1300 m. Varanasį sugriovė afganai, bet fanatiškas Mogulų imperatorius Aurangzebas sunaikino dar daugiau - išplėšė ir sugriovė daugelį šventyklų. Varanasio senamiestis atrodo senas, bet tik keletas pastatų yra senesni nei keli šimtai metų.

Nedaug Indijos vietų yra tokios spalvingos, charizmatiškos ar dvasingos kaip maudymosi vietos Varanasyje. Šivos miestas yra viena švenčiausių Indijos vietų, į kurią Hindu piligrimai atkeliauja Gango vandenyse nuplauti viso gyvenimo nuodėmių arba kremuoti savo artimųjų. Varanasis, anksčiau vadintas Benares ir Kashi (Šviesos miestu), buvo pervadintas pagal čia sutekančių upių Varuna ir Asi pavadinimus. Čia visada buvo svarbi vieta mirti, kadangi išnykti čia reiškė pasiekti mokša - išsilaisvinimą iš gimimo ir mirties ciklo. Šis miestas yra Hindu visatos širdis, kryžkelė tarp fizinio ir dvasinio pasaulio, amžinas praeities, dabarties ir ateities kartų vilties simbolis. Magiškame, bet kartais sukrečiančiame mieste viešai prie laiptų ant upės krantų atliekami patys intymiausi gyvenimo ir mirties ritualai.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,
 
A. Goštauto g. 8, Vilnius

Tel.: +370 682 94030
Darbo laikas
Nuo pirmadienio iki
penktadienio 10 - 17 val.
 
Prenumeruoti