Orča

Nostalgiško grožio miestą Orča XVIa. ant Betvos upės krantų pastatė Bundela dinastijos radža Rudra Pratap – jam atrodė, kad naujajai sostinei ši vieta tiko idealiai. Dabar tai miestas, užburiantis viduramžiška dvasia - šventyklomis, rūmais ir buvusių valdovų kapais, miesto teritorijoje ir už miesto, žemdirbių laukuose, išlikusiomis daugybe mažų šventyklėlių, memorialų su savo istorijomis ir legendomis, iš išorės stebina pastatų karališkos proporcijos, o pastatų viduje – gražiausia Bundelos mokyklos tapyba. Orča buvo labai galinga centrinės Indijos karalystė, kurios didybė akmenyje buvo apsaugota nuo bėgančio laiko, todėl Bundelos valdovų pastatytus rūmai ir šventyklos atrodo beveik taip pat, kaip kažkada, kai juose gyveno radžos su savo svitomis.

Tvirtovės komplekse visai šalia stovi trys didžiuliai rūmai: Džehangirmahalas, Radžmahalas ir Raipravinmahalas. 

Džehangirmahalas, labiausiai lankomi elegantiški, įtvirtinti XVII a. rūmai, buvo pastatyti vieno svarbiausių Bundelos valdovų Radža Bir Singh atvykimo proga. Šiame trijų aukštų statinyje harmoningai jungiasi indiška ir islamiška architektūra, papuošta balkonais, kupolais, skulptūromis, subtilia kapaviečių puošyba. Šių rūmų ceremoniai vartai atsiveria į rytinį fasadą, padengtą turkio ir lapis lazuli plytelėmis, o apie radžos atvykimą būdavo pranešama skambinant laiptus saugančių akmeninių dramblių varpeliais, nors, tiesą sakant, istorikai nesutaria, ar radža kada nors buvo iš tikrųjų atvykęs į rūmus. Laiptais kylančius rūmus karūnuoja iškelti grakštūs kupolai, nuo kurių matyti šventyklų bokštai ir kenotafai.

Radžmahalą, seniausius rūmus, pastatė Madhukar Šachas, garsėjęs savo religingumu. Tuščios išorinės sienos išbaigiamos iškeltais "chhatri" kupolais, o vidus išpuoštas reljefais ir piešiniais religine tematika. 

Plytiniai Radžpravinmahal rūmai buvo pastatyti gražiajai Radžos Indramani meilužei Rai Praveen. Imperatorius Akbaras buvo liepęs atvežti ją į Delį, kur  buvo taip sužavėtas jos grožio ir meilės Indramaniui, kad leido grįžti į Orča, ir toliau džiuginti vietinio radžos akis savo šokiu. Dviejų aukštų rūmai buvo statomi taip, kad nebūtų aukštesni už šalia augančius medžius, rūmų viduje - nagingų meistrų suplanuota sudėtinga sodų laistymo ir apšvietimo pro gerai suplanuotas nišas sistema.

Virš Orčos kaimelio, and didžiulės akmens platformos, stūkso laiptais pasiekiama niekada pagal paskirtį nenaudota Chaturbhuj šventykla, kurioje turėjo būti laikomas garbinamas Dievo Ramos atvaizdas. Kai jis buvo atvežtas į Orčą, kaip sapne liepta Madhukar Šachui, šventykla dar nebuvo baigta statyti, todėl laikinai paliktas saugoti valdovo rūmuose. Kai atėjo laikas atvaizdą perkelti į jam skirtą šventyklą, to nebuvo įmanoma padaryti, ir valdovas suprato, kad tokia dievo Ram valia - taip Ram Radža Mandir rūmai buvo paversti šventykla, kuri iki šiol yra induistų piligrimystės vieta, kurioje kaip valdovas garbinamas dievas Rama.


 

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,