Manalis

Manalio pavadinimas kilęs nuo vieno iš vedų religijos patriarchų Manu vardo – Manali reiškia „Manu buvimo vieta“, senajame Manali kaime yra jam skirta šventykla. Pagal legendą čia Manu ir kiti dievai buvo išgelbėti didžiojo potvynio metu - juos ištraukė iš vandens didžiulė žuvis, kuria buvo pasivertęs septintasis avataras. Visas Kulu regionas vadinamas „Dievų slėniu“.

Modernioji Manali istorija prasidėjo tada, kai britai pamėgo šioje vietoje ilsėtis vasaros mėnesiais. Čia užsieniečiai įveisė obelų sodus ir upėtakius, kartu su turizmu ir dabar tai yra vienas pagrindinių vietinių žmonių įplaukų šaltinių.
Septintajame dešimtmetyje ši vieta pagarsėjo vietos šlaituose augančia geros kokybės marichuana, kuri pritraukė nemažą hipių bendruomenę.

Per paskutinius kelis metus Manalis, nors ir neturintis tiek kolonijinio palikimo kiap Šimla, tapo vienu pagrindinių kurortų kalnuose us moderniais viešbučiais ir restoranais. Manalis yra puiki vieta pradėti ekspedicijas į kalnus, plaukti plaustais ir kanojomis, taip pat čia prasideda legendinė dviejų dienų kelionė per Himalajus iki Ladake esančio šaltojo dykumų miesto Lecho. Be vietinių Kulu gyventojų čia daug atvykėlių iš Lahaul slėnio, darbininkų iš Nepalo ir Tibeto pabėgėlių. Indų šeimos ir jaunavedžiai čia mėgsta praleisti šeimynines atostogas, taip pat tai puiki vieta norintiems paslidinėti – net vasaros mėnesiais galima rasti veikiančių slidinėjimo trasų.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,