Goa

Goa atmosfera – tai harmonija.

Mes vis tokie skirtingi – bet kiekvienas čia ras savo kelią į laimę. Veltėdžiams – maloni jūra, švelnus smėliukas ir kokosinių palmių šešėliai; nenuoramoms – nardymas, tenisas ir golfas, smalsiems – nuostabūs europeitiškos ir indiškos kultūros paminklai, linksmybių mėgėjams - iki ryto nesibaigiantys vakarėliai visiems skoniams ir stiliams, gurmanams – jūros gėrybės pagamintos pagal vietinius receptus.

Ir visiems – nuoširdus, mielas vietinių žmonių svetingumas ir šiluma.

Linguojančios palmės, baltas smėlis ir vandens purslai yra trys pagrindiniai elementai, kasmet į Goa provinciją, išsidėsčiusią vakariniame Indijos krante prie Arabijos jūros, pritraukiantys 2 milijonus svečių.

Goa yra pagrindinis Indijos kurortas, kuris dėl savo auksinių pliažų, drėgno tropikų klimato ir gausios augalijos, senovės paminklų, kultūrų, rasių ir stilių mišinio yra visiškai nepanašus į tradiciškai įsivaizduojamą Indiją. Čia persipynusios indiška ir europietiška kultūra - dauguma katedrų ir šventyklų pastatytos portugališku stiliumi. Goa buvo vienintelė portugalų valdoma teritorija Indijoje beveik 500 metų ir kolonijinė įtaka jaučiama iki šiol architektūroje ar vietiniuose patiekaluose, kuriose daug kokoso pieno, palmių acto, čili pipirų ir ištobulintų receptų iš Lisabonos.

Nuostabiąją pakrantę, kuri tęsiasi 110 km, įlankos dalina į garsiuosius pliažus: šiaurinius Arambolo, Vagatoro, Anžuna, Sinkuerim ir pietinius Kolva, Betil, Madžorda ir Betalbatim. Klimatas šioje Indijos dalyje švelnus - vidutinė metinė temperatūra – 25-27 C. Pats tinkamiausias laikas čia atostogauti – nuo spalio iki gegužės mėnesio.

Nuo šešto dešimtmečio Goa pradėjo garsėti kaip meniško jaunimo poilsio ir pramogų vieta. Kalanguto ir Bagos pliažai buvo hipių, pop ir roko vakarėlių, muzikantų, menininkų ir artistų Meka.

Goa tapo transo muzikos centru ir mėgstama didžiulių vakarėlių vieta ir valstija, į kurią kasmet grįžta ir tie, kurie įvertino jį kaip vieną geriausių kurortų prie jūros.

Poilsis Goa garsėja naktiniu gyvenimu - diskotekos ir barai veikia visą naktį, daug restoranų, siūlančių savo paslaugas kiekvienam skoniui ar kišenei. Viešbučiai tai pat – paties įvairiausio lygio, bet visuose aptarnavimas pasižymi aukšta kokybe, jaukumu ir patogumu.

Goa kalendoriuje beveik kasdien – šventės. Galima suskaičiuoti beveik 9 mėnesius švenčių per metus. Kadangi Goa katalikiškos tradicijos nuostabiai susipynusios su indusiškais papročiais, vestuvės negalėtų vykti be šokių ir triukšmingų linksmybių, bet vestuvės – toli gražu ne vienintelė priežastis linksmintis. Pavyzdžiui, dalyvaujant visiems – nuo mažiausio iki seniausio- iškilmingai švenčiamos kiekvieno kaimelio šventojo globėjo dienos. Atrodo, akd vietiniai gyventojai visų pirma mokosi šokti ir dainuoti, o tik tada – kalbėti ir vaikščioti. Vakarėjant gatvėse galite pamatyti jaunus žmones, kurie, tyliai pritardami gitara, dainuoja mando – tai vietinė serenados versija, portugališkojo fado palikimas, o ryte galbūt Jūsų ausis pasieks rytinė išplaukiančių į jūrą žvejų daina.

Goa galima patirti ir dar daugiau pažinimo džiaugsmo - išvykite pasidairyti po kvepiančias prieskonių plantacijas, pasivaikščiokite prie ramių upių, kurių pakrantes pamėgo daugybė paukščių, užeikite į šimtamečių katedrų vidų ir passidžiaukite vandens kriokliais.

Gyventojų skaičius: 1,3 mln;

Plotas: 3701 km2;

Sostinė: Panadži

Šv. Katerinos bažnyčia, Bom Jesus bazilikos varpinė, Se katedra, Santa Monika bažnyčia ir vienuolynas, Šv. Augustino bažnyčia, Šv. Pranciškaus Ksaverijaus bažnyčia, Šri Mangeš šventykla, Šanga Durga šventykla.

Goa istorija prasideda 1510 metais, kada Azijoje vyko nuožmi kova dėl prieskonių rinkos kontrolės. Portugalai buvo vieni geriausių pasaulio jūrininkų, kurie Indijoje norėjo turėti savo jūros uostą ir jie nusprendė užimti patį gražiausią vakarinio kranto gabalėlį – Goa.

Tuo metu Goa žemes valdė Adil Šachas Baidžaipura, kuris nė nemanė pasiduoti be kovos. Kai bebaimio kapitono Alfonso Albukerkės vadovaujami portugalai atplukdė savo ginkluotus laivus prie kranto juos sutiko atkakalus Adil Šacho pasipriešinimas, privertęs vėl atsitraukti. Tais pačiais metais portugalų kariuomenė padvigubino savo pajėgas ir vėl puolė pakrantę. Šioje kovoje jiems pavyko – Adil Šachas buvo nužudytas ir valdžia atiteko atėjūnams. 1543 m.portugalai išplėtė savo įtaką, o tuo pačiu metu atvykę ispanų inkvizitoriai pradėjo diegti katalikišką kultūrą Indijoje.

Gražiają ir strategiškai svarbią Goa pakrantę buvo nusižiūrėję ir kitos jūrines imperijas tuo metu kūrę šalys – 1603 ir 1640 m. portugalai, padedami vietinių, sumušė su užtaisytomis patrankomis atplaukusius danų laivus.

Tuo metu, iškėlusi Portugalijos vėliavą, Goa buvo svarbus uostas ir prekybinis centras. Kaip ir kituose svarbiuose miestuose, joje buvo maldos namai – šalia stovėjo induistų šventyklos ir krikščionių bažnyčios, turgavietės, turtingųjų ir vargšų rajonai, gyventojų ramybę saugančios tvirtovės. Visa tai išlikę iki šių dienų, todėl būtinai apsilankykite Senosios Goa centrą, kad galėtumėte pajusti tų metų atmosferą.

Poilsio Goa kurorte metu galite papildomai užsisakyti ekskursijų (kaina – nuo 75 $). Ekskursijas užsisakyti, sužinoti tikslais ekskursijų kainas ir kitas detales galėsite atvykę į Goa kurortą, informacinio susitikimo su mūsų partnerių Indijoje atstovu metu.

Vienos dienos ekskursijos
Istoriniais takais
- ekskursijos metu apžiūrėsite Goa garsinančias šventyklas ir bažnyčias, būtinai apsilankydami Mielaširdingojo Jėzaus (Bom Jesus) bazilikoje.
Dudchsagar kriokliai - Velnio kanjone iš 306 m. aukščio krenta nuostabaus grožio kriokliai, apsupti amžinai žalių miškų.
Krokodilai ir prieskoniai - plaukdami upe laivu sustosite Savoj vietovėje, kur galėsite ne tik prieskonių plantacijoje mėgautis įvairių pikantiškų prieskonių aromatu, bet ir paragauti tradicinių Goa regiono valgių, patiekiamų bananų lapuose arba moliniuose dubenėliuose.
Džiunglių knyga - nepamirštamas visos dienos pasivaikščiojimas džiunglėse, atveriantis šio nuostabasu pasaulio paslaptis, ir visapusiška pažintis su dramblių gyvenimo ypatumais.
Žvejyba jūroje - visos dienos plaukiojimas Arabijos jūroje, kurio metu galėsite ir žvejoti. Jeigu Jums pasiseks, prisidėsite prie šios dienos pietų – iš ką tik pagautos žuvies, krevečių, vištienos Jums čia pat laive ant grotelių paruoš nuostabius patiekalus.
Pažink Goa - Šios kelionės metu galėsite susipažinti su kasdieniniu Goa kaimelių gyventojų gyvenimu. Po to Jūs pateksite į nuostabaus grožio auksiniosmėlio pliažą Palolem, kuriame, žinoma, galėsite išsimaudyti.
Jūros nuotykiai - Nuotaikinga iškyla laivu į Grand salą, kurios metu galėsite pažvejoti, paplaukioti su lastais ir paviršinio nardymo kaukėmis, pasimėgauti saule. Patiems drąsiausiams siūlome pabandyti nardyti po vandeniu ir geriau pažinti povandeninį Goa pasaulį. Po tokio aktyvaus poilsio Jūsų lauks sotūs pietūs.
Divar sala -  Anksti ryte išplauksite į visos dienos ekskursiją upe – Jus pasitiks ryto garsai, žiemoti atskridusių paukščių čiulbėjimas. Negalėsite atitrauktui akių nuo tokių gražių ir margaspalvių giesmininkų. Paplaukioję upe galėsite išlipti nuostabioje saloje, kurioje galėsite susipažinti su Indijos žmonių tradicijomis, istorija ir gyvenimu. Apsilankysite vietinės šeimos namuose, sužinosite, kaip amatininkas iš kokoso riešuto gali padirbinti tikrą meno kūrinį.
Vakarinės ekskursijos
Naktinis Savoj – šios ekskursijos metu galėsite apsilankyti prieskonių plantacijoje sutemus ir paragauti Goa delikatesų skambant tradicinei muzikai ir dainoms.
Klasikiniai indų šokiai – galėsite susipažinti su visa Indijos šokių, skirtingų kiekviename šalies regione, įvairove.
Naktinis Goa – puiki galimybė pasivaikščioti ir nusipirkti dovanų garsiajame naktiniame Arpora turguje. Po to su naktiniu Goa gyvenimu galėsite susipažinti Kabana klube.
Naktis su piratais – šokiai ir vakarienė didžiuliame žvejybiniame laive, kuriame netikėtai susitiksite su piratais.

Dviejų dienų ekskursijos
Naktis džiunglėse
– jeigu norite susipažinti su augalų ir gyvūnų pasauliu, rekomenduojame nuvykti į džiungles gamtos draustinio Bchagvan Machavir“ teritorijoje. Draustinyje pateksite į nuostabią vietovę džiunglių brūzgynuose Šanti, kur nakvosite egzotiškuose nameliuose. Galėsite pajodinėti drambliais, kupranugariais ir pasivažinėti buivolų traukiamu vežimu.Vakare Jūsų laukia fantastiška kelionė per diungles su fakelais iki senos XIII a. induidtų šventyklos.
Gamtos grožis – Dandeli draustinyje susipažinsite su laukine gamta gamta važiuodami džipais ir plaukdami plaustais upe. Taip pat aplankysite didžiausią pietinės Indijos budistų šventyklą, dar vadinamą „Mažuoju Tibetu“.
Tigrų takas – jei norite iš arti nufotografuoti Indijos simbolį tigrą ar liūtą – tai galėsite padaryti šios ekskursijos metu. Taip pat pamatysite nuostabius peizažus, senovės šventyklas, vietinių žmonių kasdienį gyvenimą.
Kruizas upe – naktinė kelionė patogiu laivu-namu, kuriame pavėsyje, užuovėjoje mėgausitės nuostabiais Goa delikatesais.
Bombėjus – kelionės į Bombėjų metu ne tik pamatysite didžiausią gyventojų skaičiumi Indijos miestą, bet ir aplankysite žymiąsias Elefanto olas, Indijos vartus, galėsite nusipirkti dovanų.

Dėl paskutinės minutės pasiūlymų gausos, ne visada juos galime patalpinti savo internetinėje svetainėje. Tad jei neradote Jus dominančio kelionės pasiūlymo ar norite sužinoti kainą, drąsiai kreipkitės į mūsų kelionių vadybininkus, kurie tikrai mielai Jums padės:
86 8294030 - Informacija lietuvių kalba,
86 1326236 - Informacija rusų kalba,